وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT


پورتال موسسه فرهنگی پیام آزادگان درخبری ویژه اعلام نمود که :

استفساریه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان که در اسفندماه 1389 از تائید نهایی شورای نگهبان گذشت توسط رئیس جمهور جهت اجرا ابلاغ شد.

دکتر محمود احمدی نژاد در نامه مورخ 17/1/1390 این قانون را به بنیاد شهید و معاونت های برنامه ریزی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری ابلاغ کرد.

لازم به ذکر است مطابق با اصول قانون اساسی، کلیه مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از تائید شورای نگهبان می بایست توسط رئیس جمهور جهت اجرا ابلاغ گردد. بنابراین ابلاغ این قانون توسط ریاست جمهوری به معنای اجرای صددرصد آن در سال 1390 نیست گرچه با تلاشهای بنیاد شهید و کمیسیون اجتماعی مجلس و دولت محترم امید می رود اعتبارات مربوط به اجرای این قانون در بودجه سال 1390 پیش بینی و به تصویب نهایی مجلس برسد.

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان با مسئولین ذیربط جهت اخذ آخرین اطلاعات در تماس خواهد بود

لازم بذکر است با عنایت باینکه بیشتر قوانینی که پس از طی مراحل قانونی تصویب توسط مجلس به ریاست محترم جمهور اعلام میگردید ؛ در این مدت قوانین توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ میگردید ؛ که ابلاغ این استفساریه توسط شخص ریاست محترم جمهور نشان دهنده حرکت دولت محترم در سال 90 در راه جهاد اقتصادی و رفع مشکلات ایثارگران و خصوصا آزادگان است.

ما امید داریم که در خصوص بحث تامین بودجه این استفساریه که مدت 21 سال توسط دستگاهها و دوایر دولتی انجام نشده است و حقوق آزادگان تضییع شده ؛ با توجه باینکه بودجه سال 90 در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است ؛ لحاظ و تامین گردد و در همینجا نیز از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم مجلس درخواست میکنیم که ایشان نیز یک حرکت و جهاد اقتصادی در این سال و جهت اجرای بهتر این استفساریه انجام دهند.

انشالله


http://mfpa.ir/images/stories/pic/1390/1/page03.jpg


http://mfpa.ir/images/stories/pic/1390/1/page01.jpg


http://mfpa.ir/images/stories/pic/1390/1/page02.jpg

منبع : پورتال موسسه فرهنگی پیام آزادگان+ نوشته شده در  شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۰ساعت 20:18  توسط مدیروبلاگ  |