وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT

همزمان با ایام فاطمیه وشهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها

بنا بر روایت و سالگرد شهدای عملیات والفجر

هشت مراسم زیارت جامعه کبیره با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت

فردا یکشنبه 27/11/93 از ساعت20(هشت شب)

در طبق روال معمول در منزل حاج حسن حسین زاده برگزار میگردد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1392ساعت 18:37  توسط مدیروبلاگ  | 

انالله وانا الیه راجعون

با خبرشدیم که آزاده گرانقدر اردوگاه تکریت11 جناب آقای جعفر یوسفی پس از مدتها پرستاری و نگهداری و مراقبت  از پدر بیمار خود ، در غم از دست دادن پدرخویش سوگوار میباشند.

ما در گذشت پدر ایشان را به خانواده محترم و داغدارشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم غفران ومغفورت الهی و برای جناب آقای جعفریوسفی و تمامی بازماندگان صبر واجر جزیل را از خداوند منان خواستاریم.

لازم بذکر است که یکی دیگر از برادران جناب آقای جعفریوسفی بنام حسن یوسفی نیز مانند ایشان در زمان جنگ وقبل از ایشان به اسارت در آمده بوده و آزاده میباشند.

همچنین مراسم ختم پدر این آزاده اسوه صبر و مقاومت اردوگاه تکریت11 فردا یکشنبه از ساعت چهارده ونیم تا شانزده و نیم عصر در مشهد فلکه بسیج خیابان فداییان اسلام 9 مسجد امام خمینی برگزار میگردد.


+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1392ساعت 18:27  توسط مدیروبلاگ  |                              
وین همه مهراست از او یادگار

غصه ها رفتند و افسانه شدند
                             
ناله ها فریاد مستانه شدند

دردهه فجرامتش پیروزشد
                             
ماه بهمن ماه جان افروزشد

فجرگویی نوبهارزندگی
                             
چون چراغی در ره سازندگی

ماهمه دلداده ی رهبرشدیم
                             
تا ابد او یار و ما یاورشدیم

گفته بودم قصه دارم با شما
                             
قصه ای از ماه بهمن بچه ها

آنچه بشنیدید برآیندگان
                             
بازگویید تا بماند همچنان

از نهضت قاطعانه ی روح الله
                             
شد دست ستمگران ز ایران کوتاه

با دست تهی و این همه پیروزی
                             
لا حول و لا قوت الا بالله


فردا منتظرتون هستیم

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم بهمن 1392ساعت 21:50  توسط مدیروبلاگ  | رهبر انقلاب، منتقدان دولت را به انصاف و شرح صدر فراخواندند و خاطرنشان کردند: بیش از چند ماهی‌ نیست که دولت مسئولیت را به عهده گرفته است. باید به مسئولان فرصت داد‌ که کارها را با قدرت‌ پیش ببرند؛ ضمن آنکه منتقدین باید در قبال دولت‌ با شرح صدر برخورد کنند. ایشان مسئولان دولتی را هم به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، مقوله استقلال و مقابله با قدرت‌های مداخله‌گر و سلطه‌جو را یکی از پایه‌های اصلی انقلاب اسلامی برشمردند و گفتند: اظهارنظرهای بی‌ادبانه مقامات آمریکایی برای همه، مایه عبرت است و ملت ایران باید مذاکرات اخیر و صحبت‌های آمریکایی‌ها را با دقت نظاره گر باشد.

به گزارش «تابناک»، ایشان همچنین با اشاره به اینکه لازمه تأمین و حفظ استقلال، موضع‌گیری صریح و شفاف و بدون پرده پوشی درخصوص مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و خطوط اصلی امام بزرگوار از جمله موضوع امریکاست، تأکید کردند: راز ماندگاری و استحکام و اقتدار درونی نظام اسلامی، متکی بودن نظام بر ایمان‌ها، محبت‌ها و اراده‌های مردم است و ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، شعارهای انقلاب را با استحکام فریاد خواهد زد و بار دیگر اقتدار ملی و ایستادگی خود را به جهانیان نشان خواهد داد.

در این دیدار که در سالروز بیعت تاریخی فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام راحل (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷‌ برگزار شد، فرمانده کل قوا، این حادثه را دارای ابعاد گوناگون و پربرکت خواندند و افزودند: یکی از زوایای بسیار مهم حادثه نوزدهم بهمن، زنده کردن احساس استقلال در نیروی هوایی و سپس ارتش بود، زیرا زمینه‌سازِ روحیهٔ خودباوری و تکیه بر ظرفیت‌های درونی شد.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین مفهوم استقلال‌ به شیوه‌های استعمار جدید در استفاده از عوامل وابسته به خود بجای حضور مستقیم در کشور‌ها، اشاره کردند و گفتند: برای مقابله با استعمار جدید علاوه بر مبارزه با استبداد و دیکتاتوری حاکم، باید با قدرت سلطه گر خارجی و حامی این دیکتاتور نیز مقابله کرد زیرا «مبارزه با مستبد و در عین حال سازش با مستکبر» به نتیجه نخواهد رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین خصوص به سرنوشت برخی انقلاب‌های منطقه اشاره و خاطرنشان کردند: آن انقلابی پیروز خواهد شد که قدرتِ مداخله‌گرِ پشت سرِ دیکتاتور را بشناسد و به جای سازش، با آن قدرت سلطه‌گر مبارزه کند.

ایشان افزودند: بر همین اساس بود که پس از تسخیر سفارت سابق امریکا در تهران به دست جوانان انقلابی، امام (ره)، آن را انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند زیرا این حرکت نشان داد که ملت ایران بعد از سرنگونی رژیم طاغوت، لایه بعدی سلطه و گرفتاری را می‌شناسد و با او مبارزه می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این شناخت، و مبارزه با قدرت مداخله‌گر، معنی واقعی استقلال است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: قدرت‌های خارجی و مداخله‌گر از حس استقلال هر کشوری می‌هراسند لذا همواره سعی می‌کنند با شیوه‌های گوناگون، حس استقلال خواهی در ملت‌ها و مسئولان آن‌ها را تضعیف کنند.

ایشان یکی از این شگرد‌ها را القای «منافات داشتن استقلال با پیشرفت» بیان کردند و افزودند: دستگاه‌های تبلیغاتی قدرت‌های سلطه‌گر و عوامل داخلی آن‌ها تلاش دارند تا این گونه وانمود کنند که تکیه بر منافع و هویت ملی با پیشرفت سازگاری ندارد، بنابراین اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند باید از میل استقلال خواهی خود‌ بکاهد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این حرف کاملاً نادرست و ساخته و پرداخته کسانی است که با استقلال کشور‌ها مخالفند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه استقلال به معنای بداخلاقی و قهر کردن با دنیا نیست، خاطرنشان کردند: استقلال به معنای سدّی در مقابل نفوذ کشورهایی است که می‌خواهند منافع ملت‌ها را تحت الشعاع منافع خود قرار دهند.

ایشان لازمه تأمین و حفظ استقلال را تکیه صریح و شفاف بر مبانی، اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی دانستند و با اشاره به سیره امام خمینی (ره) در بیان صریح و بدون ابهام مواضع، افزودند: امام (ره)، موضع خود را درخصوص رژیم طاغوتیِ موروثیِ استبدادی و سلطنتی، بدون ملاحظه و پرده پوشی بیان کردند، امام (ره) نظر خود را درباره لزوم استقرار نظام مبتنی بر اسلام و ارزش‌های اسلام به صراحت اعلام کردند، امام (ره) موضع خود را در مقابل شبکهٔ صهیونیستی خطرناکِ حاکم بر دنیا و همچنین رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای مطرح کردند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امام بزرگوار (ره) بدون هیچ پرده پوشی نظام سلطه را که‌‌ همان نظام بین‌المللی معتقد به تقسیم دنیا به «سلطه پذیر و سلطه‌گر»، است، رد کردند و صریح و شفاف در مقابل تجلی واقعی این نظام سلطه یعنی دولت امریکا، موضع گرفتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: این موارد، اصول و پایه‌های انقلاب اسلامی است و بعد از گذشت ۳۵ سال، این اصول و اهداف همچنان تغییر نکرده و نظام اسلامی با پافشاری بر این اصول و حرکت در این مسیر به پیشرفت‌های حیرت‌انگیزی در بخش‌های مختلف دست یافته و به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای و یک عنصر مؤثر بین‌المللی تبدیل شده است.

ایشان افزودند: ایستادگی صریح و مستحکم ملت ایران بر اصول و مبانی انقلاب موجب شده است که با وجود سیاست «ایران هراسی» دستگاه‌های تبلیغاتی وابسته به قدرتهای مداخله‌گر در سال‌های اخیر، اکنون ملت‌های دنیا و حتی نخبگان بی‌غرض، ملت ایران را به عنوان ملتی شجاع، با صداقت، هوشمند، مقاوم و صبور بشناسند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امروز نه تنها محبوبیت و آبرومندی ملت ایران کاهش نیافته بلکه افزایش هم پیدا کرده است ولی در مقابل، نفرت ملت‌ها از امریکا بیشتر شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «راز ماندگاری» نظام جمهوری اسلامی ایران بر ریل انقلاب و خطوط اصلی امام، «صراحت در اعلام مبانی و مواضع» بوده است، گفتند: به هیچ وجه نباید این صراحت و شفافیت را دربرابر دوستان و دشمنان ملت ایران از دست داد و مواضع جمهوری اسلامی ایران باید شفاف و صریح بیان شود.

ایشان تأکید کردند: «تاکتیک‌ها و شیوه‌های کار» را می‌توان تغییر داد اما «اصول و مبانی» باید مستحکم باقی بمانند و همین موضوع راز استحکام و پیشرفت کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی شناخت دقیق دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی را نیز مهم ارزیابی کردند و افزودند: دشمنان انقلاب، چند قدرت فاسد و بی‌آبرو در دنیا هستند اما دوستان انقلاب اسلامی، همه ملت‌هایی هستند که شعارهای انقلاب و پیام ایستادگی همراه با مظلومیت ملت ایران را درک کرده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «راز استحکام و اقتدار نظام اسلامی» را حمایت مردم از نظام اسلامی و پیوستگی آنان با نظام دانستند و گفتند: مسئولان امریکایی در مذاکرات با مسئولان کشور، می‌گویند ما به دنبال تغییر رژیم ایران نیستیم در حالیکه دروغ می‌گویند زیرا آن‌ها اگر توانایی این کار را داشته باشند، لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد.

ایشان افزودند: دلیل دیگر در ناتوانی امریکا در تغییر نظام اسلامی، اتکای این نظام به ایمان‌ها، محبت‌ها و اراده‌های مردم است.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور مردم در صحنه و حمایت آنان از انقلاب و شعار‌ها و ارزشهای آن را بعد از گذشت ده‌ها سال، در دنیا بی‌نظیر خواندند و تأکید کردند: در روز ۲۲ بهمن همه خواهند دید که ملت ایران بار دیگر در همه شهر‌ها با استحکام به صحنه خواهد آمد و اقتدار ملی خود را به جهانیان نشان خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین، «راز موفقیت و پیشرفت‌های ملت ایران» را، ایستادگی و «راز امنیت ملت» را نشان دادن اقتدار ملی دانستند و خاطرنشان کردند: یکی از مظاهر اقتدار ملی، اجتماعات عظیم مردم همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین انتخابات گوناگون است و

هنگامی که مردم اقتدار ملی را به رخ دشمن می‌کشند، دیگر کاری از دست دشمن بر نمی‌آید.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات و مواضع اخیر مقامات امریکایی گفتند: این اظهارات، برای مردم ما مایه عبرت است. ملت ایران مذاکرات اخیر و اظهارنظرهای بی‌ادبانه امریکایی‌ها را زیر نظر داشته باشد، تا همه، دشمن را به خوبی بشناسند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش برخی برای «تغییر نظر مردم» درخصوص دشمنی امریکا، خاطرنشان کردند: در همین اظهارات، دشمنیِ دشمن و دورویی او را ببینید. امریکایی‌ها در جلسات خصوصی با مسئولان ما به یک گونه صحبت می‌کنند و خارج از این جلسات، به گونه‌ای دیگر، این‌‌ همان دورویی و نیت سوء و پلید دشمن است که ملت باید این موارد را با دقت نظاره کند.

ایشان افزودند: این مواضع و اظهارنظر‌ها، نشان دهنده درستی‌‌ همان توصیه همیشگی به مسئولان کشور یعنی «لزوم حفظ اقتدار درونی» است و خوشبختانه مسئولان اقتصادی به این نتیجه رسیده‌اند که راه برطرف کردن مشکلات، تقویت ساخت درونی است و مقدمات لازم برای این کار را آغاز کرده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر تأکید کردند: تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور، نگاه به ظرفیت‌های بیشمار درونی است و نه نگاه به بیرون و برداشته شدن تحریم‌ها. به دشمن نمی‌توان چشم دوخت و از دشمن نمی‌توان انتظار داشت.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به برخی اظهارنظرهای مقامات امریکایی مبنی بر اظهار دوستی با ملت ایران، افزودند: آن‌ها در این خصوص نیز دروغ می‌گویند. از یک طرف می‌گویند با ملت ایران دوست هستیم اما از طرف دیگر این ملت را تهدید می‌کنند و انتظار هم دارند که جمهوری اسلامی از قدرت دفاعی خود بکاهد و این، واقعاً تمسخیرآمیز است.

فرمانده کل قوا تأکید کردند: ملت ایران و مسئولان در بخشهای مختلف بویژه نیروهای مسلح، به توفیق الهی، روز به روز قدرت دفاعی خود را افزایش خواهند داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «تکیه بر نیروی داخل» را نجات دهنده کشور و زمینه ساز حل مسائل گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانستند و افزودند: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد و در پی آن، اقدامات و ساخت‌های لازم برای ایجاد اقتصاد مقاومتی بوجود خواهد آمد.

ایشان چند توصیه هم به مردم و مسئولان داشتند.

توصیه اول، تأکید بر حفظ وحدت آحاد ملت، مسئولان و نخبگان و جلوگیری از مخدوش شدن متن بوسیله حواشی بود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: امروز متن حرکت ملت ایران، ایجاد اقتدار درونی و ایستادگی در مقابل توفان‌های مخالفت و معارضه است که به لطف خداوند، ملت ایران همانند ۳۵ سال گذشته این طوفان‌ها را خنثی خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: باید وحدت میان مردم و مسئولان از طریق اعتماد مسئولان و مدیران کشور به مردم و همچنین اعتماد مردم به مسئولان افزایش یابد.

توصیه دیگر رهبر انقلاب اسلامی، به منتقدان دولت و همچنین مسئولان دولتی بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، منتقدان را به انصاف و شرح صدر فراخواندند و خاطرنشان کردند: دولت، چند ماهی بیش نیست که مسئولیت را به عهده گرفته است، باید به مسئولان فرصت داده شود که کار‌ها را با قدرت به پیش ببرند، ضمن آنکه منتقدین باید در قبال دولت، با شرح صدر برخورد کنند.

ایشان مسئولان دولتی را هم به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت کردند و گفتند: همه باید به یکدیگر احترام بگذارند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی عوامل دشمن در داخل کشور، تأکید کردند: نباید با غفلت از این عوامل، اجازه داد که آن‌ها از برخی نقاط ضعف استفاده و در حرکت کشور خلل ایجاد کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: همه باید با کمک یکدیگر در راه امام (ره) و مسیر اقتدار کشور، به پیش رویم و به لطف خداوند، این ملت موفق خواهد شد که همه امور را به بهترین وجه جلو ببرد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان یک اطمینان خاطر هم دادند و گفتند: ملت ایران در قضیه هسته‌ای و در دیگر قضایا، بر دشمنان پیروز خواهد شد.

در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) و گرامیداشت نوزدهم بهمن سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره)، گزارشی از توانمندیهای داخلی و پیشرفتهای نیروی هوایی ارائه و تاکید کرد: هیچ نقطه‌ای برای درهم شکستن هیمنه دشمن دور از دسترس سربازان ملت نیست.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ورشکستگان سیاسی غرب از روی میز بودن گزینه نظامی حرف می‌زنند تصریح کرد: هشت سال ایستادگی و تحقیر جبهه استکبار بخشی از تاریخ مشترک ما و آنهاست که مطالعه آن را به رجزخوانان تهیدست توصیه می‌کنیم و یقیناً پاسخ ما قاطع، پشیمان کننده و غرور انگیز خواهد بود.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1392ساعت 17:58  توسط مدیروبلاگ  | 

 

جناب آقای احدی ضمن تقدير و تشكر از تلاش‌هاي بي‌وقفه جناب‌عالي در راستاي خدمت به آزادگان سرافراز از محضرتان تقاضا داريم در:

1. ابتدا اين مؤسسه را به مخاطبين معرفي نماييد؟

دوران مقاومت حماسي آزادگان سرافراز در زندان‌هاي رژيم بعثي صدام، فصلي سبز از دفتر پرافتخار دفاع مقدس ملت ايران است. فصلي كه براي شاهدان امروز، نسل‌هاي فردا و نيز همه انسان‌هاي منصف و آزاده جهان، حكايت از استقامت، تعهد و وفاداري آزادگان به آرمان‌هاي ديني و ملي خود دارد. ثبت و ضبط حماسه‌هاي مقاومت شكوهمند آزادگان جهت ارائه آن به نسل كنجكاور و تشنه امروز وظيفه‌اي است كه بر دوش دلسوزان و علاقمندان به ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس افتاده است.

مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان در سال 1384 بنابر همين ضرورت و با همت جمعي از آزادگان و با حمايت و تدبير حجت‌الاسلام و المسلمين سيد‌محمدحسن ابوترابي شكل گرفته است تا ضمن دفاع از هويت آزادگان عزيز، با حفظ اصل امانت‌داري، حقيقت وقايع و حوادث دوران پرمرارت مقاومت آنان را براي همه مشتاقان و علاقه‌مندان روايت نمايد.

اين مؤسسه داراي اساسنامه‌اي به شرح ذيل است:

گردآوري، ثبت و انتشار خاطرات، تاريخ و فرهنگ اسيران ايراني از جمله خاطرات مرحوم ابوترابي

نشر و تبليغ فرهنگ اسلامي و انقلابي آزادگان از طريق فيلم، داستان، برنامه‌هاي مستند تلويزيوني، برگزاري مسابقات نشر الكترونيكي و نرم‌افزارهاي كامپيوتري، انتشار نشريه و مجله و ساير ابزار فرهنگي

ارائه خدمات فرهنگي به آزادگان و خانواده‌هاي آنان همچون اردوهاي تفريحي و زيارتي، ديدارهاي سالانه به منظور حفظ و تقويت روحيه ايثارگري

نشر و تبلغ معارف قرآن و اهل‌البيت: به وسيله آزادگان با توجه به تجارب دوران اسارت

گراميداشت ياد و نام آزادگان در مناسبت‌ها و قالب‌هاي ملي و رسمي همچون كتب درسي، مطبوعات،‌ رسانه‌هاي جمعي و انجام هر گونه اقدامات ضروري

تهيه بستر مناسب براي دفاع از هويت و حقوق آزادگان در داخل و خارج كشور

ايجاد فعاليت‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه موضوع و اهداف مؤسسه

2. چارچوب فعاليت‌ها مؤسسه را بيان فرمائيد؟

كليه فعاليت‌ها و اقدامات مؤسسه در چارچوب قوانين و مقررات موضوعه كشوري و سياست‌هاي فرهنگي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و هماهنگ با برنامه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت مي‌پذيرد.

3. با توجه به اساسنامه مؤسسه حيطه فعاليت‌هاي مؤسسه به استثناء آنچه در ابتدا (اساسنامه) ذكر گرديد در چه زمينه‌هايي است؟

به منظور نيل به اهداف و موضوع فعاليت‌هاي فرهنگي پيش‌بيني شده در اساسنامه، مؤسسه مي‌تواند با رعايت مقررات مربوطه به عمليات زير مبادرت نمايد.

الف) تهيه و تأمين مواد و كالاهاي مورد نياز و تدارك وسايل و ابزار كار و تلاش به منظور تأمين هزينه‌هاي مؤسسه

ب) سرمايه‌گذاري و مشاركت با اشخاص حقيقي و حقوقي به منظور بالا بردن سطح كارآيي و توانايي‌هاي مؤسسه و نيز ايجاد و تأسيس شركت و مؤسسه يا قبول سهام شركت‌ها

ج) انعقاد قرداد و انجام معاملات مجاز و محدوده اهداف و موضوع مؤسسه

د) تحصيل يا اعطاي وام يا اعتبار از اشخاص، بانك‌ها به مؤسسات اعتباري سازمان‌هاي دولتي و عمومي و قبول هدايا و اعطاي جوايز

4. اركان مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان چه اشخاصي هستند؟

اركان مؤسسه عبارتند از:

الف) مؤسسان که بعد از تأسیس و صدور مجوز مجمع عمومی نامیده می¬شوند.

ب) هيأت مديره

ج) مديرعامل

مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان با تصميم و تصويب مؤسسان تأسيس گرديد و مؤسسان اوليه مجمع عمومي را تشكيل دادند.

5. آيا مؤسسان (مجمع عمومی) حق مالكيت بر مؤسسه دارند و يا سودي عايد آنان مي‌شود؟

مؤسسان (مجمع عمومی) هيچ‌گونه تملكي بر اموال و دارايي‌هاي مؤسسه ندارند. همچنين حق برداشت و يا تخصيص هيچ‌گونه سودي اعم از سود سهام يا سرمايه را نداشته و خود وابستگان آنان نمي‌توانند مبادرت به انجام معاملات با مؤسسه بنمايند. كليه اموال و دارايي‌هايي به مؤسسه تعلق گرفته يا بعداً به دارايي آن افزوده شود، در دفاتر مربوطه ثبت خواهد شد و پس از كسر هزينه‌هاي جاري و قانوني، در جهت اهداف مؤسسه مصرف خواهد شد و مؤسسان هيچ گونه مالكيتي بر اين اموال ندارند.

6. وظايف مؤسسان (مجمع عمومی) را بيان فرمائيد؟

وظايف مؤسسان (مجمع عمومی) عبارت است از:

الف) تصويب اساسنامه

ب) انتخاب اوليه هيأت مديره و مديرعامل مؤسسه و همچنين مؤسسان از بدو تأسيس مؤسسه و پس از برگزاري مجمع عمومي، مسئول سياستگذاري و تصميم‌گيري و تعيين كننده خط مشي كلي مؤسسه بوده و داراي اختيارات و وظايف زير هستند:

1. تصويب بودجه و تراز مالي

2. تعيين سياست‌هاي كلي و خط مشي و برنامه‌هاي آتي و تصويب آيين‌نامه و دستورالعمل اجرايي مؤسسه

3. انتخاب هيأت‌مديره و مديرعامل و در صورت لزوم بازرس

4. استماع گزارش هیات مدیره و مدیر عامل و رسیدگی به آن و اظهار نظر درباره گزارش بازرس

5. تصویب و قبول عضویت اعضای جدید مؤسسه با رعایت ضوابط مصوب

6. تعیین روزنامه کثیر الانتشار جهت درج آگهی‌ها و دعوت نامه های مؤسسه و انتشار تصمیمات قانونی.

7. تغییر و اصلاح مواد اساسنامه و انحلال مؤسسه با رعایت ضوابط قانونی و با تایید قبلی هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی.

7. امور اجرايي مؤسسه چگونه مي‌باشد؟

امور اجرايي مؤسسه توسط هيئت‌مديره‌اي كه حداقل دو نفر از بين مؤسسان عضو آن مي‌باشند، انجام مي‌گيرد. هيأت مديره رئيس و مديرعامل را انتخاب مي‌نمايد. هيأت مديره به عنوان نمايندگان قانوني مؤسسه داراي كليه اختيارات لازم قانوني اجرايي بوده است.

8. وظايف هيأت مديره چيست؟

1. حفظ و حراست از اموال مؤسسه و تهيه صورت دارايي از اموال

2. رسيدگي به حساب‌هاي مؤسسه و پرداخت بدهي‌ها و وصول مطالبات

3. اجراي مصوبات مجمع عمومي (مؤسسان) در ارتباط با امور مؤسسه

4. تهيه و تنظيم بودجه و تراز مالي و تنظيم آيين‌نامه و دستورالعمل و روش‌هاي اجراي آن پس از تصويب مجمع

5. افتتاح حساب در بانك‌ها و خريد و فروش و اجاره و عقد قراردادهاي لازم با اشخاص

6. طرح و تعقيب دعاوي اعم از حقوقي و جزايي در مراحل مختلف دادرسي و ارجاع و عمومي به داوري

ضمن اينكه هيأت مديره مي‌تواند تمام يا قسمتي از وظايف خود را به مديرعامل تفويض نمايد و مديرعامل نيز مي‌تواند يك نفر را به سمت قائم‌مقام خود انتخاب و قسمتي از وظايف محوله را به وي واگذار كند.

مديرعامل براي يك دوره دو ساله انتخاب مي‌شود و تجديد انتخاب وي بلامانع است.

علاوه بر موارد فوق، مديرعامل مؤسسه به عنوان مجري تصميمات هيأت مديره، مسئوليت‌هاي اداري و اجرايي مؤسسه را عهده‌دار بوده و مي‌تواند با داشتن حق عزل و نصب كاركنان،‌اداره و تمشيت امور و تدوين طرح و ايجاد ارتباط و همكاري با سازمان‌هاي دولتي و خصوصي و اشخاص حقيقي و صليب مشاركت آن‌ها در انجام فعاليت‌هاي مؤسسه اقدامات لازم را انجام دهد و در قبال مؤسسه و هيأت مديره مسئول است.

9. آيا در اساسنامه مؤسسه چگونگي انحلال مؤسسه و تعيين تكليف اموال آن پيش‌بيني گرديده؟

بلي. انحلال مؤسسه با رأي موافق آراء پنج نفر از اعضاي مؤسس اوليه امكان‌پذير است. در صورت انحلال مؤسسه مدير تسويه‌اي به انتخاب مؤسسان از بين اعضاء يا خارج تعيين خواهد شد. مدير تسويه موظف است به حساب مطالبات و ديون و كليه اموال و دارايي‌هاي مؤسسه رسيدگي و نسبت به وصول مطالبات و پرداخت بدهي‌ها اقدام و گزارش نهايي را به مؤسسان (مجمع عمومي) تسليم نمود. پس از اداء ديون و وصول مطالبات مؤسسه، نسبت به واگذاري اموال و املاك آن به آزادگان نيازمند يا مؤسسات خيريه داخل كشور با نظر ولي‌فقيه يا نماينده ايشان اقدام نمايند. در حقیقت پس از انحلال تمام مالکیت مؤسسه در اختیار ولی فقیه قرار گرفته و با نظر ایشان برای آزادگان نیازمند توزیع خواهد شد و این مهمترین موضوع در مسیر تشکیل مؤسسه است که مؤسسان آن تمام هم و غم و تلاش خود را بدون دریافت هیچ گونه وجهی و یا کمکی در ابتدای تأسیس، هر گونه مالکیت بر مؤسسه را از خود سلب کردند.

ضمن تشكر از بياناتتان در بخش اول كه به معرفي مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان اشاره فرموديد، اگر مايل باشيد پيرامون فعاليت‌هاي مؤسسه در سال 1392 سؤالاتي مطرح نمائيم؟

10. مهم‌ترين اقدامات مؤسسه در زمينه ارتباط با آزادگان و زنده نگه داشتن ياد و خاطره دوران اسارت و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه را توضيح دهيد؟

مؤسسه فرهنگي آزادگان در جهت تحقق اهداف معينه كه يك مورد آن ارائه خدمات فرهنگي به آزادگان و خانواده آنان به منظور حفظ و تقويت روحيه ايثارگري آنان مي‌باشد اقدام به ايجاد پايگاه اطلاع‌رساني پيام آزادگان به عنوان مرجعي قابل اطمينان براي آزادگان سرافراز بر روي اينترنت نموده است. اين سايت ارتباط دوسويه‌اي بين آزادگان در فضاي مجازي برقرار، و آزادگان عزيز ضمن مراجعه به سايت هم از اخبار كشور مطلع مي‌گردند و هم از اخبار جامعه آزادگي بهره‌مند مي‌شوند. برنامه‌هايي براي تقويت اين سايت داريم به گونه‌اي كه هر آزاده صفحه‌اي شخصي در اين سايت داشته باشد و اين سايت تبديل به يك شبكه اجتماعي گسترده خواهد گرديد.

علاوه بر ايجاد سايت به منظور تقويت روحيه آزادگان اين مؤسسه نمايشگاه‌ها، همايش ها و مراسمات متعددي با همكاري آزادگان انجام داده كه در اين برنامه‌ها عمده‌ـرين هدف مؤسسه يعني نشر و تبليغ معارف قرآن و اهل‌البيت: و نشر ترويج فرهنگ اسلامي و انقلابي آزادگان انجام گرفته كه از جمله اين برنامه‌ها جشن حماسه صبر در سالگرد ورود آزادگان بود.

اين برنامه‌ها كه با هدف گراميداشت ياد و نام آزادگان و ترويج فرهنگ آزادگي ايثار و مقاومت و زنده‌نگه داشتن ياد و خاطره مقاومت دلاورمردان آزاده با حضور خانواده‌هاي آنان، جامعه ايثارگراي، مسئولين لشكري و كشوري برگزار گرديد، آزادگان سرافراز برنامه‌هاي متنوعي اجراء نمودند كه از برجسته‌ترين آن‌ها حركت نمادين كاروان آزادگان در ميدان آزادي بود كه از نوع خود بي‌نظير بود.

نظم و انضباط اين حركت نمادين، حضور پرشور جوانان و ساير اقشار مردم حال و هواي روزهاي آزادي اين سرافرازان را تداعي نمود.

از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي مؤسسه

برگزاري يادواره شهداي آزاده و سالگرد ارتحال مرحوم حاج آقا ابوترابي

برگزاري همايش‌هاي اردوگاهي با هماهنگی آزادگان همان اردوگاه¬ها و سایر نهادها

برگزاري كلاس‌هاي قرآن ـ نهج‌البلاغه

مشاوره پزشكي ـ حقوقي با رويكرد تحكيم خانواده

برگزاري جشن‌هاي ميلاد چهارده معصوم جشن بزرگ ميلاد حضرت فاطمه3، جسن ميلاد امام رضا7، جشن نيمه‌شعبان، جشن ميلاد امام حسين7

برگزاري مراسم عزاداري معصومين:

برگزاري اردوهاي زيارتي، سياحتي و تفريحي خانواده آزادگان،‌مشهد، قم، جمكران و ...

برگزاري اردوهاي راهيان نور

11. در زمينه گردآوري خاطرات آزادگان چه اقدام مهمي اجراء نموده‌ايد؟

دوران مقاومت و پايداري آزادگان سرافراز در زندان‌هاي رژيم بعث عراق، خاكريز پنهان دفاع بود. پشت اين خاكريز آزادگان به نبردي مظلومانه و نابرابر به دشمن پرداختند و با ايمان به خدا از ميراث عقيدتي خود جانانه دفاع كردند. ما معتقديم ابعاد مختلف آن مقاومت و پايداري پهنان مانده است، و يكي از اهداف مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان انجام اين رسالت مي‌باشد. (گردآوري، ثبت و انتشار خاطرات آزادگان) جهت تحقق اين مهم در چارت تشكيلاتي مؤسسه معاونت پژوهش ديده شده است و از وظايف اساسي آن گردآوري آثار و اسناد و خاطرات آزادگان و پالايش و ساماندهي آن‌ها جهت نشر مي‌باشد كه در اين راستا تا به حال 90 عنوان كتاب چاپ گرديده و حدود 10 هزار ساعت خاطره از آزادگان جمع‌آوري گرديده است.

برنامه‌هايي هم جهت تقويت اين مجموعه و ايجاد شوراي پژوهشي و مجمع نويسندگان آزاده در آينده داريم همچنين برآنيم تا فضايي مناسب جهت بهره‌گيري آزادگان و پژوهشگران براي دريافت اطلاعات و خلق آقار مهيا نمائيم.

البته سامانه جامع اطلاعات آزادگان در مؤسسه ايجاد گرديده و اطلاعات ذي‌قيمتي از آزادگان گردآوري و ثبت گرديده است.

12. استحضار داريد كه آزادگان در دوران انسان‌ساز اسارت خالق هنرهايي زيبا، شگفت‌انگيز و جذاب بودند. براي ساماندهي عزيزان آزاده هنرمند و استفاده از هنر آنان چه اقدامي انجام داده‌ايد؟

به منظور تحقق اين امر مهم، معاونت امور هنري در زيرمجموعه مؤسسه فرهنگي ايجاد گرديد. و در راستاي توليد آثار سينمايي، تلويزيوني، تئاتر و انيميشن و هنرهاي تجسمي با موضوع آزادگان و اهل‌البيت: فعاليت مي‌نمايد. و در راستاي برگزاري جشنواره‌ها و نمايشگاه‌هاي هنري، ساماندهي هنرمندان آزاده فعاليت مي‌نمايد كه تا به حال اقدامات خوبي در اين راستا انجام گرفته است. توليد حداقل پنج مستند تلويزيوني بلند که هر کدام از مستندها در چند قسمت تولید می¬شود، در دست اقدام داريم و تعدادي مستند ديگر در دست بررسي و تحقيق براي اجرا وجود دارد.

از شرح فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و پژوهش خارج شويم

13. و در صورت امكان بفرمائيد برنامه‌هاي راهبردي جناب‌عالي براي آينده مؤسسه جهت از برنامه‌هاي راهبردي مؤسسه

1. نقش‌آفريني مؤسسه در سطح ملي در زمينه چاپ و نشر كتب و برنامه‌هاي پژوهشي مي‌باشد.

2. تدوين سند راهبردي آزادگان و برنامه اجرايي آزادگان در سال 1404 كه توسط انديشكده آصف در حال انجام است.

3. تدوين دانشنامه آزادگان توسط بنياد دانشنامه نگاري ايران

14. به عنوان آخرين سؤال بفرمائيد در خصوص برخی امور جاری و مهم آزادگان مانند شرکت-های احرار و مطالبات آزادگان چه برنامه دارید؟

در خصوص مطالبات که مؤسسه از ابتدا پی¬گیری¬های جدی داشته و این پی¬گیری¬ها در راستای فعالیتها و مذاکرات حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی می¬باشد و در این زمینه مؤسسه خود را موظف به احقاق حقوق آزادگان و حساسیت و صیانت از شأن و ارزش آزادگان می¬داند. همانگونه که رفع مشکلات آزادگان از اهم موارد است، هدایت و جلوگیری از برخی حرکات که ممکن است موجب وهن آزادگان بشود هم مهم است در خصوص شرکتها نیز تمام تلاش مؤسسه این است که دوستان و مدیران این شرکت¬ها با شناخت کامل با آزادگان برخورد کنند و در این زمینه نیز در دوره¬های مختلف تذکر داده شد

منبع:سایت موسسه پیام آزادگان

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی 1392ساعت 13:56  توسط مدیروبلاگ  | 

من برای تسکین دردم نیاز به مرهم درد دارم؛ می‌خواهم بدانم هم اکنون مرهم دردهای پنهان و شبانه‌ام به عهده کدام نهاد است.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس وبلاگ مظلومین شیمیایی ایران نوشت: این پلنگ دارای چه نوع بیمه‌ای است، که بدون دغدغه و بروکراسی‌های کاذب اداری راحت تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرد.

ای کاش من یک پلنگ جانباز بودم شاید دیگر دغدغه بیماریم که ناشی از عوارض جنگ بود را نداشتم؛ می‌خواهم بدانم آیا ارزش یک پلنگ بیشتر است یا ارزش یک جانباز؛ اینها همه سوالاتی است که ذهنم را مشغول کرده می‌خواهم بدانم رفتن به جبهه کاری درست بوده و دفاع از همنوعانم که برایم یک تکلیف بوده و آنرا به جای آورده‌ام هم اکنون مرهم دردهای پنهانم و زجر شبانه‌ام به عهده کدام نهاد است.

من برای تسکین دردم نیاز به مرهم درد دارم چه کسی باید پاسخگو باشد نمی‌گویم رسیدگی به حیوانات کاری پسندیده نیست اما بر این باورم که انسان‌ها نیز نیاز به همدلی و محبت دارند.

وقتی برای نجات پلنگ خرم آبادی تمام سازمان‌ها و نهادها بسیج می‌شوند و به او امکانات درمانی و رفاهی می‌رسانند در مرکز استان شاهد پرپر شدن جانبازی هستیم که به جهت کمبود دارو و عدم امکانات پزشکی و دیر رسیدن دارو آن جانباز به دیار معبودش می‌شتابد و خانواده‌های غیر جانباز در کشور به جهت عدم امکانات و نداشتن بودجه کافی برای بیماران خاص جان به جان آفرین تسلیم حق می‌شوند.

بیایید چاره‌ای بیندیشیم همانطور که می‌شود برای نجات جان یک حیوان همه سازمان‌ها را بسیج کرد پس برای نجات جان یک انسان راحت‌تر می‌شود چاره‌ای اندیشید؛ وجدان‌های بیدار مسئولان را از خواب غفلت بیدار کرد.

-مطالب فوق چکیده‌ای از ایمیل یکی از جانبازان گرگانی است که به وب مظلومین شیمیایی ارسال شده است.


+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1392ساعت 19:16  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش ایثار، دکتر حسن شهرکی پور مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بنیاد با اشاره به این که چشم انداز علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر افتخار به ایثارگری، رسیدن به وضعیت مطلوب علمی، قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی، توسعه پژوهش و تولید فکر و ترویج ارزش های ایثارگری در دانشگاه ها است اظهار داشت: هر سال 3 کمیسیون نقل و انتقال دانشگاهی بزرگ به شرح ذیل در کشور برگزار می شود:

- کمیسیون نقل و انتقال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

- کمیسیون نقل و انتقال وزارت بهداشت و درمان

- کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل آموزش عالی بنیاد گفت: در وزارت بهداشت و درمان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر شهریور ماه هر سال و در دانشگاه آزاد اسلامی هم در هر نیم سال کمیسیون های نقل و انتقال برگزار می شود و پس از اطلاع رسانی، درخواست دانشجویان متقاضی نقل و انتقال در کمیسیون مربوطه مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: البته علاوه بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز این کمیسیون ها فعال هستند.

شهرکی پور در ادامه تصریح کرد: چنانچه دانشجوی مورد نظر واجد "شرایط علمی دانشگاه" و "انتقال دانشجو به بوم خود" باشد درخواست وی برای انتقال به واحد مورد نظر مورد موافقت قرار گرفته و زمینه مناسب برای ارتقای کیفیت آموزشی و کسب مدارج بالای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر مهیا می شود.

مدیرکل آموزش عالی بنیاد تصریح کرد: معیار اصلی برگزاری کمیسیون های نقل و انتقال در دانشگاه ها رشد و ارتقای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، حفظ انسجام خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و کاهش هزینه های ایثارگران است که در مهرماه سال 92، 7940 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف تحقق موارد ذکر شده نقل و انتقال یافته اند.

شهرکی پور در پایان با تاکید بر این که این نقل و انتقال ها بر مبنای 5 درصد ظرفیت پذیرش هر دانشگاه صورت می گیرد افزود: این بدین معنا است که نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر خارج از ظرفیت نقل و انتقالات عادی هر دانشگاه است و هیچ گاه دانشجویان شاهد و ایثارگر این ظرفیت را پر نکرده اند.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1392ساعت 18:55  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1392ساعت 18:21  توسط مدیروبلاگ  | همزمان با ایام اربعین حسینی و سالگرد شهدای کربلای ۴ و کربلای ۵

مراسم زیارت جامعه کبیره شنبه 92/10/ 7 20 منزل حاج آقا حسین زاده

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1392ساعت 13:29  توسط مدیروبلاگ  | 

انالله و انا الیه راجعون

دراین چند روز با خبر شدیم دو تن از آزاگان سرافراز تکریت 11  در غم از دست دادن پدر خویش سوگوار میباشند،جناب آقاى اسدالله تکلوبی و جناب آقای غلامرضا علی پیشه .

 از طرف دوستان و آزادگان تکریت 11 به این دوستان عزیز و بزرگوار تسلیت عرض می کنیم و از خداوند منان مغفورت الهی را برای این درگذشتگان خواهانیم.

و برای خانواده های محترم و گرامی شان صبر واجر را از ایزدمتعال خواستاریم.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1392ساعت 13:28  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1392ساعت 13:16  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1392ساعت 13:7  توسط مدیروبلاگ  | 

فاش نیوز - نماینده جانباز مجلس شورای اسلامی از اختصاص 17 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق رزمندگان معسر از سوی دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی در خصوص علت پرداخت نشدن حقوق رزمندگان معسر یادآور شد: کار پرداخت حقوق رزمندگان معسر از آبان ماه آغاز شده است و مبلغ 17 میلیارد تومان از سوی دولت به این موضوع اختصاص داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و تنها نماینده ویلچرنشین گفت:به استناد بند"ط" ماده 44 که دولت موظف است نسبت به ساماندهی  برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس، اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در توضیح سخنان خود افزود: در حال حاضر حدود 38 هزارو 55 تن از این عزیزان که معروف به طرح رزمندگان"15 رمضان" هستند در 32 استان شناسایی شده اند و مبلغ 17 میلیارد تومان هم برای پرداخت حقوق به آنان اختصاص داده شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدول اختصاص داده شده برای پرداخت اعتبارات طرح پرداخت حقوق رزمندگان معسر تصریح کرد: در این خصوص جای نگرانی برای پرداخت حقوق ماهیانه 250 هزار تومان برای رزمندگان معسر از سوی دولت وجود ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1392ساعت 10:55  توسط مدیروبلاگ  | منبع ولاگ 11تکریت

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1392ساعت 10:54  توسط مدیروبلاگ  | 

فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش:

از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود/ پاسخ به هرگونه شرارت دشمنان علیه ملت ایران جدی و سخت خواهد بود

هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت فاتحه، علو درجات شهدا را مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این مراسم، ورود به سِلک نیروهای مسلحِ شجاع و نام آور جمهوری اسلامی ایران را، برای جوانان تازه وارد، افتخار آمیز دانستند و با اشاره به لزوم تقویت آمادگی ها و استحکام دفاعی نیروهای مسلح در کنار تقویت ساخت درونی نظام اسلامی و وحدت ملی، تأکید کردند: ما از تحرک دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورک حمایت می کنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر استحکام ساخت درونی نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: عناصر اصلی که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، حافظ این انقلاب و ملت ایران و مایه پیشرفت بودند، توجه به آرمان های والای نظام اسلامی و توجه به عزت ملی بوده است، بنابراین وظیفه همه مسئولان و آحاد ملت، دفاع از عزت و هویت ملی است.
ایشان با اشاره به بدبینی و بی اعتمادی نظام اسلامی به امریکا، دولت امریکا را دولتی در پنجه صهیونیستها خواندند و گفتند: دولت امریکا در واقع در جهت منافع صهیونیست ها حرکت می کند و از همه دنیا باج می گیرد و به رژیم صهیونیستی باج می دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت ایران هیچگاه تهدید برای هیچ کشوری نیست اما استحکام نیروهای مسلح را مهمترین عامل برای حفظ امنیت نظام اسلامی می داند، افزودند: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی باید حصار مستحکمی در مقابل توطئه های دشمنان باشند.
فرمانده کل قوا با اشاره به تهدیدهای مکرر و مشمئز کننده دشمنان ملت ایران تأکید کردند: همه کسانی که عادت به تهدید زبانی ایران کرده اند، بدانند، پاسخ ما به هرگونه شرارتی بر ضد ملت ایران، پاسخی جدی و سخت خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ملت ایران، هم، سرسختی خود را در راه دفاع از آرمان ها و منافع خود نشان داده و هم، میل و رغبت خود به سلامت و صلح و همزیستی را زیرا این دو، در کنار یکدیگر هستند.
ایشان در پایان از رشادتها و جانفشانی های ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه نیروی هوایی، در هشت سال دفاع مقدس تجلیل و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس از جمله شهیدان بابایی و ستاری را گرامی داشتند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ضمن خیر مقدم، گفت: در دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی، ضمن آموزش فناوریها و علوم جدید، آموزش معارف دینی و اعتقادی نیز از برنامه های اصلی است.
وی با اشاره به طرح های راهبردی و بومی و نصب انواع شبیه سازها در نیروی هوایی تأکید کرد: نیروی هوایی ارتش با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی خود، در آمادگی کامل برای صیانت از مرزهای هوایی و آسمان جمهوری اسلامی ایران، بسر می برد.
همچنین سرتیپ دوم بخشنده فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گزارشی از برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه هوایی شهید ستاری بویژه طرح پهپاد رزمی و طرح شکاری نیمه سنگین ارائه کرد.
در این مراسم به فرماندهان، اساتید، خلبانان و دانشجویان نمونه دانشگاههای افسری ارتش و همچنین تعدادی از خانواده شهدا، یک جلد کلام الله مجید و هدایایی اعطا شد و نمایندگان دانشجویان جدید و فارغ التحصیل نیز، سردوشی و درجه خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.
در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش سرود عهد جانبازی را اجرا کردند.
اجرای رزمایش میدانی از دیگر برنامه های مراسم امروز دانشگاه هوایی شهید ستاری بود.
در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبریمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1392ساعت 20:3  توسط مدیروبلاگ  | 

قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران پس از سال‌ها بلاتكليفي سرانجام در تاريخ 2/1/92 به تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد. لازم به ذكر است كه اين قانون در جلسه مورخ 3/4/1386 مطابق اصل هشتاد‌وپنجم قانون اساسي به تصويب كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي رسيده و به عنوان لايحه به مجلس تقديم گرديده و در تاريخ 5/6/1385 پس از موافقت مجلس با اجراي آزمايشي به مدت چهار سال به دليل عدم تأمين نظر شوراي نگهبان به مجمع تشخيص مصلحت ارسال شده بود در نهايت مورخ 2/10/1391 به تصويب مجمع رسيد. معمولاً در تمام كشورهاي دنيا وقتي مي‌خواهند قانون يا يك طرح و ايده ‌نوين را در يك جريان اجرايي وارد كنند قبل از به اجرا درآوردن كامل، مدتي به صورت آزمايشي قانون يا طرح را توسط مراجع ذيربط به اجرا مي‌گذارند تا در اين مدت به صورت كامل و با نظارت جامع به بررسي ايرادات و كاستي‌هاي آن بپردازند و بعد از اتمام مدت تعيين شده قبلي يا قانون يا طرح مورد نظر را به صورت كامل ملغا شده و يا با اضافه و كم كردن مواردي بر آن مشكلات و معضلات آن را مرتفع مي‌نمايند. به هر صورت اين لايحه علي‌رغم همه تلاش‌ها براي به تصويب نرسيدن آن تصويب شد. حال سؤال اينجاست تسهيلات و امتيازات پيش‌بيني شده براي ايثارگران و به ويژه آزادگان در اين قانون به چه ترتيب مي‌باشد؟ و آيا بنياد شهيد و ساير دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي زمينه و بسترهاي لازم براي اجراي مفاد اين قانون را تهيه و آماده كرده؟

با ذكر اين مقدمه در ذيل اشاره‌اي اجمالي به مباحث فوق صورت خواهد پذيرفت. طبق ماده يك اين قانون ايثارگر به كسي اطلاق مي‌گردد كه براي استقرار و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي ايران و استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمنان داخلي و خارجي انجام وظيفه نموده و شهيد، مفقودالاثر، جانباز، اسير، آزاده و رزمنده شناخته شود.

آزاده به عنوان يكي از اعضاي خانواده ايثارگران طبق اين قانون به كسي اطلاق مي‌شود كه در راه تكوين، شكوفايي، دفاع و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كيان جمهوري اسلامي ايران استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضدانقلاب و اشرار در داخل و يا خارج از كشور اسير شده و سپس آزاد شود. همچنين براساس اين قانون كليه افرادي كه از تاريخ 28/5/1342 تا 16/11/1357 با الهام از مبارزات و مجاهدات امام خميني4 به دلايل امنيتي، مذهبي يا اتفاقات سياسي ديگر حداقل به مدت سه ماه در بازداشت يا حبس قطعي بوده‌اند؛ آزاده تلقي مي‌گردند.

اين قانون كليه دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي و شركت‌ها و مراكز توليدي و خدماتي كه تحت پوشش قانون كار يا مقررات تامين اجتماعي و قوانين خاص هستند را ملزم به تبعيت از اين قانون نموده است.

به جهت سهولت در ارائه مطالب، حقوق و امتيازات پيش‌بيني شده در اين قانون را به موارد ذيل تقسيم مي‌كنيم.

الف) حقوق مزاياي پيش‌بيني شده در بخش مسكن

آزادگان فاقد مسكن يا داراي مسكن نامناسب مشمول دريافت خدمات مسكن در قانون مذكور مي‌باشند كه اين خدمات عبارتند از:

1.      تأمين و واگذاري زمين يا مسكن

2.      واگذاري منازل اجاره به شرط تمليك

3.      ارائه تسهيلات بانكي بلندمدت با كارمزد حداكثر 4% با بازپرداخت بيست ساله

4.      وديعه مسكن استيجاري

5.      پرداخت هزينه تعمير منزل و تبديل به احسن نمودن مسكن نامناسب

6.   معافيت از هزينه‌هاي آماده‌سازي زمين، خدمات و تسهيلات مهندسي و شهري كه حسب مورد به ايثارگران واجد شرايط تعلق مي‌گيرد.

نكته مهمي كه در امتيازات پيش‌بيني شده به منظور ارائه خدمات مسكن به ايثارگران مشاهده مي‌گردد تبعيضي است كه بين برخي از اين اعضاء وجود دارد. وفق ماده 3 مكرر قانون فوق‌الذكر فرزندان جانبازان بالاي 70% مشمول تسهيلات خريد يا ساخت مسكن قرار گرفته‌اند ولي دليل محروميت فرزندان آزادگان از اين مزايا مشخص نيست و مناسب‌تر بود قانونگذار به طور برابر فرزندان آزادگان بالاي 5 سال را نيز مشمول اين تسهيلات قرار مي‌داد.

ب) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش بهداشت و درمان

از مهم‌ترين موارد مبتلابه آزادگان در بخش بهداشت و درمان مربوط به بيمه و خدمات درماني است كه مطابق اين مقررات تأمين 100% هزينه بهداشتي درماني به صورت بيمه سلامت، بيمه همگاني، بيمه مكمل و بيمه خاص (خدماتي كه مشمول قوانين بيمه همگاني و تكميلي نمي‌گردند) آزادگان و افراد تحت تكفل آنان بر عهده دولت بوده و اعتبارات آن هر ساله در قوانين بودجه سنواتي متصور مي‌گردد. شايان ذكر است كه اين قانون دولت را مكلف نموده كه پرداخت كسورات بيمه درماني همگاني و تكميلي سهم ايثارگران شاغل (آزادگان) در بخش غيردولتي مشمول قانون كار و تأمين اجتماعي را نيز در لوايح بودجه سنواتي كل كشور پيش‌بيني نموده و در اختيار سازمان تأمين اجتماعي قرار دهد.

آيين‌نامه اجرايي اين فصل مي‌بايستي ظرف سه ماه پس از تصويب اين قانون توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران و با همكاري وزارتخانه‌هاي تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح تهيه و به تصويب هيأت وزيران برسد. كه عليرغم انقضاي مهلت براي تصويب اين آيين‌نامه هنوز آيين‌نامه مزبور به تصويب نرسيده است.

ج) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش تسهيلات اداري و استخدامي

مطابق با اين قانون كليه دستگاه‌هاي دولتي و ساير نهادها و تشكيلات مشمول اين قانون مكلف‌اند حداقل 25% از نيازهاي استخدامي و تأمين نيروهاي مورد نياز خود را كه وفق ضوابط و مجوزهاي مربوط اخذ مي‌نمايند به ايثارگران از جمله كليه آزادگان و همسران و فرزندان آزادگان يكسال و بالاي يكسال اسارت و 5% از سهميه استخدامي را نيز به همسر و فرزندان آزادگان كمتر از يك سال اسارت اختصاص دهند.

وفق اين قانون همسران آزادگان با سابقه اسارت پنج سال و بالاتر كه قبل از اسارت با آنان ازدواج نموده‌اند، در صورت شاغل بودن مي‌توانند با پنج سال سنوات ارفاقي از امتياز بازنشستگي پيش از موعد با دريافت حقوق و مزاياي كامل بهره‌مند گردند. همچنين همسران آزادگان با سابقه اسارت كمتر از پنج سال نيز به تناسب سابقه اسارت آزادگان از يك تا پنج سال سنوات ارفاقي بازنشستگي بهره‌مند مي‌گردند.

علاوه بر اين به همسران آزادگان متوفي كه فرزند يا فرزنداني را از آزاده متوفي تحت تكفل قانوني داشته باشند، معادل حداقل حقوق كاركنان دولت، حق سرپرستي پرداخت خواهد شد. افراد حضانت كننده از اين فرزندان محروم از مادر نيز مشمول اين امتياز مي‌باشند.

د) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش اشتغال و كارآفريني

قانونگذار در اين قانون به منظور تشويق كارفرمايان كارگاه ها به جذب آزادگان و همسر و فرزندان آنان تحفيفات و تسهيلاتي براي اين قبيل كارفرمايان از جمله كاهش ماليات به واسطه حقوق پرداختي به ايثارگران جديد الاستخدام به عنوان هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي براي مدت پنج سال، 50% تخفيف در پرداخت حق بيمه به جهت به كارگيري آزادگان براي مدت پنج سال و ساير تسهيلات و امتيازات مندرج در قانون مذكور مقرر داشته است.

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين بخش براي بهره‌مندي آزادگان و فرزندان آنان به شرط نداشتن شغل مي‌توان به ارائه حداقل 30% از امكانات ذيل (پس از هماهنگي بنياد با دستگاه ارائه دهنده خدمات) نام برد: 1. واگذاري غرفه ميادين و بازارچه‌هاي خوداشتغالي و دكه از طريق شوراهاي اسلامي با هماهنگي شهرداري 2. سهميه پذيرش دور‌ه‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت آموزش هاي مهارتي، تخصصي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي به همراه تسهيلات رفاهي به ويژه خوابگاه 3. اجراي دوره‌هاي كارورزي خاص فارغ‌التحصيلات توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط و 4. اعزام نيروي كار به خارج از كشور، توسط دستگاه‌هاي مشمول اين قانون

 

ه‍ ) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش معيشت و رفاه

از جمله مهم‌ترين موارد اين بخش از مزايا متعلقه به آزادگان مي‌توان به حقوق و مزاياي حالت اشتغال مستخدمان آزاده از كار افتاده كلي دستگاه‌ها‌، اعم از كشوري و لشكري اشاره نمود كه با اصلاح تبصره 2 ماده 39 اين قانون، ديگر حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان از كارافتاده كه در دستگاه‌هاي دولتي مشغول به فعاليت مي‌باشند قطع نمي‌گردد.

از ديگر حقوق پيش‌بيني شده در اين بخش مي‌توان به معافيت كامل آزادگان از هزينه بليط اتوبوس و مترو (داخل شهري) و معافيت از 50% از هزينه بليط قطار و هواپيما براي پروازهاي داخلي با ارائه كارت ايثارگري و معافيت 50% درصدي از هزينه بليط براي يك سفر خارجي در سال با ارائه معرفي‌نامه از بنياد نامبرد.

يكي ديگر از اين امتيازات پيش‌بيني شده در اين بخش تعلق سهميه 5 تا 10% از سهميه جمع تمتع براي آزادگان و همسران آنان كه براي اولين بار مشرف مي‌شوند مي‌باشد.

علاوه بر اين طبق اين قانون دولت مكلف گرديده تا نسبت به تأمين و پرداخت 50% هزينه بيمه عمر آزادگاني كه تحت پوشش بيمه مذكور نمي‌باشند اقدام لازم مبذول نمايد.

ي) ساير حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين قانون مي‌توان به موارد ذيل نيز اشاره كرد.

1.     پرداخت كمك هزينه فوت به آزادگان غيرمستخدم دولت

2.     پرداخت هديه ازدواج به فرزندان آزادگان

3.  پرداخت تسهيلات بانكي (وام) بابت مساعدت در امر ازدواج به آزادگان و فرزندان آنان به ميزان دو برابر ضوابط بانكي از سوي شوراي پول و اعتبار به صورت قرض‌الحسنه

4.     پرداخت ماهانه مبلغي معادل 25% حداقل حقوق كاركنان دولت به آزادگان شاغل به عنوان فوق‌العاده ايثارگري

5.  برخورداري آزادگان از كارافتاده كلي همانند ساير كاركنان شاغل در دستگاه‌ها، از كليه تسهيلات اجتماعي، رفاهي، آموزشي و خدمات قابل ارائه به كاركنان دستگا‌ها نظير دفترچه اتكا علاوه بر تسهيلات بنياد شهيد

6.     معافيت آزادگان به طور كامل از پرداخت ماليات بر حقوق

7.     ارائه خدمات حمايت قضايي به آزادگان در مراجع قضايي جهت دفاع و استيفاي حقوق آنان

8.  ارائه 25% از سهميه صدور پروانه سردفتري، وكالت و مجوز كارشناسان رسمي دادگستري به ايثارگران از جمله آزادگان با 6 ماه سابقه اسارت

9.     امكان اعاده به خدمت آزادگاني كه با دستگاه متبوع خود قطع همكاري نموده‌اند براي يكبار

10.نقل و انتقال دانشجويان و پذيرفته‌شدگان آزاده و همسر و فرزند آنان به دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل سكونت خانواده آنان و يا نزديك‌ترين محل و همچنين امكان تغيير رشته همطراز در گروه آزمايشي مربوط براي يك بار

11.تأمين و پرداخت 100% هزينه شهريه كليه دانشجويان آزاده و همسر و فرزندان آنان كه در هر مؤسسه و دانشگاه آموزش عالي شهريه بگير مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت مشغول به تحصيل مي‌باشند.

12.اعطاي نشان ويژه به آزادگان به منظور تجليل از آن‌ها

13.پرداخت كمك هزينه تحصيلي به دانش‌آموزان و دانشجويان آزاده و خانواده‌هاي آن‌ها

14.اعطاي 20% از سهميه دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در ارائه بورس‌هاي تحصيلي داخل و خارج از كشور، و فرصت‌هاي مطالعاتي و دوره‌هاي دكتري به ايثارگران از جمله آزادگان و همسران و فرزندان آنان

15.توليد برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني و هنري مرتبط با ايثار و شهادت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صدا و سيما و ديگر دستگاه‌هاي اجرايي متولي امور فرهنگي كشور و حمايت از هنرمندان علي‌الخصوص هنرمندان آزاده‌اي كه در اين حيطه فعاليت مي‌كنند.

16.استخدام و بكارگيري حداقل 10% از سهميه اعضاي هيأت علمي مورد نياز دانشگاه‌ها از بين جامعه ايثارگران از جمله آزادگان بالاي سه سال اسارت و فرزندان آن به شرط داشتن مدرك دكتراي تخصصي مورد تأييد وزارت علوم تا پايان قانون برنامه پنجم توسعه

17.ارائه امكانات تفريحي و فرهنگي، هنري و ورزشي توسط دستگاه‌هايي كه داراي اين امكانات بوده براي استفاده ايثارگران و خانواده آنان با تخفيف 50% به منظور حفظ نشاط و شادابي ايثارگران و خانواده آن‌ها

همانگونه كه ملاحظه شد قانون مذكور حقوق و مزايايي را براي كل جامعه ايثارگران و آزادگان به عنوان يكي از اعضاي اين خانواده پيش‌بيني نموده كه مستلزم تلاش و كوشش بنياد شهيد در تهيه و تصويب آيين‌نامه‌ها اجرايي اين موارد با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط و نظارت بر حسن اجراي اين قانون مي‌باشد. چرا كه بدون تصويب آيين‌نامه اجرايي هدف قانونگذار از برقراري اين امتيازات و تسهيلات ناممكن مي‌گردد و در عمل اين قانون بلااستفاده مي‌ماند از اين جهت ماده 74 اين قانون به منظور نظارت بر حسن اجراي اين قانون و آيين‌نامه اجرايي آن مقرر داشته كه رئيس بنياد شهيد موظف است گزارش عملكرد هر سال را كه براساس شاخص‌هاي هر برنامه و فعاليت تنظيم شده است حداكثر تا پايان آذر ماه سال بعد به مقام معظم رهبري، رئيس‌جمهور و رئيس مجلس شوراي اسلامي ارائه نمايد. و همچنين در اين راستا كليه دستگاه‌هاي مشمول اين قانون را مكلف نموده تا هر ساله گزارش عملكرد مربوط به نحوه و ميزان ارائه خدمات و تسهيلات به ايثارگران مشمول اين قانون را به بنياد شهيد ارائه نمايند.

علاوه بر اين نيز به منظور شفاف‌سازي منابع مالي اختصاص يافته براي خدمات‌رساني به ايثارگران، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور مكلف به ايجاد فصل رفاه و تأمين اجتماعي ايثارگران و برنامه‌هاي ذيل آن متناسب با عناوين فصول اين قانون در لوايح بودجه سنواتي شده است تا امتيازات و تسهيلات مقرر در اين قانون و بار مالي ناشي از آن در لايحه بودجه سالانه پيش‌بيني گردد.

به اميد آنكه اهتمام و سعي و تلاش مسئولين بنياد شهيد و ساير دستگاه‌هاي اجرايي بيش از گذشته در جهت اجراي تمام و كمال قوانين حمايتي از ايثارگران باشد.

منبع سایت موسسه پیام آزادگان

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1392ساعت 12:18  توسط مدیروبلاگ  | 


در حالیکه انتظار می رفن وزیر محترم اقتصاد و مشاورانش تامل بیشتری در تلاش گسترده تیم مهمندس زریبافن برای ردیافت 1100 میلیارد بکنند متاسفانه رایزنی های امینی و تیم حرفه ای مهندس ک.فق شد امضا نهایی برای ردیافت این مبلغ را دریافت کند غافل از اینکه این پول واقعا کجا و چگونه قرار است صرف شود خوباست آزادگان که بی نهایت در این ماجرا مظلوم واقع شده اند از وزیر محترم اقتصاد بخواهند که صورت دقیق هزینه کرد این 1100 میلیارد را از مهندس زریبافان دریافت کنند و بگوییند پولی که حق آزادگان بود در کجا و چگونه صرف می شود؟

رداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو خبر داد.

به گزارش بشرا، سید مهدی امینی با اعلام این خبر اظهار داشت: با پیگیری های مستمر مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران طی دو سال گذشته و تلاش های شبانه روزی آنان در 45 روز اخیر و نیز اهتمام ویژه مهندس زریبافان به پرداخت هر چه سریعتر مطالبات ایثارگران، مطالبات مذکور در اولین فرصت به حساب ایثارگران معزز واریز خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه حضوری مسئولین بنیاد با وزیر امور اقتصادی و دارائی که روز سه شنبه (12 شهریورماه) تشکیل شد، موضوع ارائه گزارش نهائی در خصوص پرداخت مطالبات ایثارگران توسط معاون نظارت مالیو خزانه دار کل کشور مطرح و به تصویب رسید و مقرر شد پس از ارائه ی این گزارش دستور لازم برای پرداخت این مطالبات صادر شود..

امینی افزود:: گزارش مذکور که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اهتمام دکتر کرمی معاون نظارت مالی و خزانه داری برای دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی ارائه شد، با موافقت وی برای پرداخت مطالبات ایثارگران همراه بود و بدین ترتیب دستور پرداخت مطالبات ایثارگران توسط دکتر طیب نیا به خزانه دار کل کشور ابلاغ شد.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز داشت: به محض اینکه مبلغ 11 هزار میلیارد ریال به حساب بنیاد واریز شود، میزان 32 درصد از مطالبات ایثارگران معزز به حساب آنها واریز خواهد شد.+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم شهریور 1392ساعت 12:31  توسط مدیروبلاگ  | 


معاون سیاسی و بین‌الملل وزارت امورخاجه گفت: ماموریتم در آژانس بین‌الملل انرژی اتمی قطعی شده است.

رضا نجفی در گفتگو با تسنیم، در مورد قطعی شدن ماموریتش در نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: ماموریت بنده در وین قطعی شده است و به جای آقای سلطانیه به این کشور خواهم رفت که پس از صدور ویزا و مراحل کار اداری در اولین فرصت به وین رفته و پست خود را تحویل خواهم گرفت.http://eirib.ir/uploads/posts/2013-08/1377189040_2012107244.jpg

وی درباره سوابق خود تصریح کرد: بنده در سمت‌های مختلف از جمله معاون مدیرکل امور سیاسی و بین‌المللی، رئیس اداره خلع سلاح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه، نماینده و رایزن خلع سلاح ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل متحد در نیویورک و جانشین نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمایی در لاهه بوده‌ام.

نجفی در پایان تاکید که ایثارگر بوده و همچنین از جانبازان جنگ تحمیلی می‌باشد.

از قرار معلوم و بنابر اعلام وبلاگ آقای مازندرانی ایشان از آزادگان اردوگاه تکریت11 میباشند.

این دومین انتصاب آزادگان در دولت جدید جناب آقای روحانی میباشد وضمن عرض تبریک برای تمامی این عزیزان که مایه افتخارومباهات آزادگان میباشند آرزوی سلامتی و موفقیت و کامیابی در ظل توجهات حضرت ولی عصرعج را از خداوند منان خواستاریم.


+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم شهریور 1392ساعت 19:11  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مهندس سعید اوحدی از آزادگان سرافراز کشورمان به عنوان معاون وزیر و رییس جدید سازمان حج و زیارت منصوب گردید.

خلاصه ای از زندگی نامه ی ایشان

آزاده سرافراز، سعيد اوحدي متولد 1336 بروجرد است. او ديپلم خويش را در سال 1354 از دبيرستاني به نام «هشترودي» در تهران گرفت. همان سال در کنکور دانشجويان خارج از كشور شرکت و با قبولی در این آزمون برای ادامه ی تحصیل به امریکا سفر کرد دو ترم از درسش باقي مانده بود كه براي ديدار از خانواده خويش به ايران بازگشت. اين تصميم او با شروع جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و بعد از شرکت در جبهه  های جنگ، در نهایت روز 18 بهمن 1361 در عملیات والفجر مقدماتی در حالی که برادرش مسعود ،به شهادت رسید توسط دشمن بعثي حدود هشت سال به اسارت درآمد. بعد از آزادی و حدود ده سال دوری از درس توانست مدرك فارغ التحصيلي رشته مهندسي عمران را از دانشكده فني دانشگاه تهران به دست آورد.

ایشان تا زمان حیات مرحوم ابوترابی به عنوان نماینده ی وی در امور آزادگان مشغول فعالیت بودند سال 1380 زمانی که مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بود اجرای امور عمره گزاران را از سازمان حج و زیارت به عهده گرفت ایشان توانست تعداد عمره گزاران را در طی چند سال به چند برابر افزایش دهد سپس با تاسیس موسسه عمره سعادت تحت نظر سازمان حج و زیارت توانست از نظر کیفی و کمی عمره ی ایران را به بهترین عمره در سراسر جهان ارتقاء‌دهد تا جایی که مسئولین رده بالای کشور عربستان به این موضوع بارها اذعان داشته اند .

ایشان مدت سه سال مدیریت شرکت مینو را به عهده گرفت که توانست علی رغم بدهی بسیار این شرکت، ضمن به صفر رساندن بدهی شرکت ، 49 درصد سهم شخصی شرکت را نیز خریداری و بدینوسیله شرکت مینو صد در صد به آزادگان تعلق گرفت و اولین سود شرکت مینو نیز در زمان مدیریت ایشان به اعضاء تخصیص یافت .

تعدادی از سوابق اجرایی ایشان

رئیس ستاد آزادگان استان لرستان

رئیس ستاد آزادگان استان مرکزی

نماینده تام الاختیار مرحوم ابوترابی در امور آزادگان

جانشین برنامه ریزی ستاد کل آزادگان

مدیرعامل و عضو مجمع كانون جهانگردی و اتوموبیلرانی

عضو هیئت مدیره و معاونامور نظارتسازمان ایرانگردی

عضو هیئت مدیره موسسه پیام آزادگان

عضو هیئت مدیره شرکت اقتصادی وخودکفایی آزادگان

مدیر عامل شرکت مینو

مدیر عامل و عضو مجمع موسسه عمره سعادت

مشاور امور بین‌الملل بانك پارسیان و شركت سرمایه‌گذاری پارسیان

مدیر شرکت سرمایه گزاری بانک گردشگری

مدیر عامل شركت سرمایه‌گذاری نگین گردشگری ایرانیان

رئیس هیئت مدیره سرمایه گزاری بانک ملت

موسسه فرهنگی پیام آزادگان ضمن تبریک به این آزاده سرافراز و تمامی آزادگان عزیز ، آرزوی توفیق روز افزون را از خداوند منان دارد.

ضمنا مراسم معارفه جناب آقای مهندس اوحدی فردا در سازمان حج برگزار میگردد.


+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 21:22  توسط مدیروبلاگ  | 

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی: رئیس بنیاد شهید نباید از بدنه مجموعه انتخاب شود

ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است
عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس، با تاکید بر اینکه رد پای اختلاس‌های مالی در روند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید دیده شده است، گفت: به طور حتم رئیس‌جمهور نباید از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران رئیس انتخاب کند زیرا بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند در این تخلفات نقش مهمی دارند.
ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ به برگزاری جلسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد وافزود: چند روزی فعالیت این کمیته به دلیل بررسی صلاحیت وزرا روند کندی به خود گرفته بود که از دیروز کار با جدیت دنبال شد و قرار است طی روزهای آتی نیز با برگزاری جلسات پی‌درپی این کار استمرار یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون در بررسی‌های انجام شده خبرهای خوشی به دستمان نرسیده است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون دراین مرحله از تحقیق و تقحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اختلاس‌های مالی دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم افرادی که متهم به اختلاس‌های مالی هستند را به دادگاه می‌کشانیم، تصریح کرد: بدیهی است که این مهم را با جدیت دنبال خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که مانند دیگر تحقیق و تفحص‌ها نیمه تمام رها شود.

وی،‌ با بیان اینکه رئیس جمهور نباید رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران را از بدنه این مجموعه انتخاب کند، گفت: از دکتر روحانی تقاضا دارم برای ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از افرادی استفاده کند که با راس هرم این مجموعه سنخیتی نداشته باشد.

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی، با بیان اینکه از رئیس جمهور درخواست دارم که در انتخاب رئیس آتی بنیاد شهید عجله نکند، یادآور شد: متاسفانه در این تحقیق و تفحص به مستنداتی رسیدیم که پای بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند درمیان است بنابراین اگر دکتر روحانی از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران فردی را به عنوان رئیس برگزیند ممکن است فاش شدن مستندات ضد آن فرد، جلوه خوبی نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه وجود خسارات مالی و تخلفات متعدد در بنیاد شهید باعث زیان‌های وارده جبران‌ناپذیری به ایثارگران و خانواده معظم شهدا شده است، افزود: این خسارت‌ها به حیثیت، درمان، سلامت و آبروی خانواده‌های ایثارگر وارد شده که هیچ یک قابل برگشت نیست و بدون‌شک همین امر جرم آقایان را تشدید می‌کند./

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 11:39  توسط مدیروبلاگ  |