X
تبلیغات
اردوگاه تکریت11 ( Camp Takrite 11) - اخباروگزارشات
وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مهندس سعید اوحدی از آزادگان سرافراز کشورمان به عنوان معاون وزیر و رییس جدید سازمان حج و زیارت منصوب گردید.

خلاصه ای از زندگی نامه ی ایشان

آزاده سرافراز، سعيد اوحدي متولد 1336 بروجرد است. او ديپلم خويش را در سال 1354 از دبيرستاني به نام «هشترودي» در تهران گرفت. همان سال در کنکور دانشجويان خارج از كشور شرکت و با قبولی در این آزمون برای ادامه ی تحصیل به امریکا سفر کرد دو ترم از درسش باقي مانده بود كه براي ديدار از خانواده خويش به ايران بازگشت. اين تصميم او با شروع جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و بعد از شرکت در جبهه  های جنگ، در نهایت روز 18 بهمن 1361 در عملیات والفجر مقدماتی در حالی که برادرش مسعود ،به شهادت رسید توسط دشمن بعثي حدود هشت سال به اسارت درآمد. بعد از آزادی و حدود ده سال دوری از درس توانست مدرك فارغ التحصيلي رشته مهندسي عمران را از دانشكده فني دانشگاه تهران به دست آورد.

ایشان تا زمان حیات مرحوم ابوترابی به عنوان نماینده ی وی در امور آزادگان مشغول فعالیت بودند سال 1380 زمانی که مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بود اجرای امور عمره گزاران را از سازمان حج و زیارت به عهده گرفت ایشان توانست تعداد عمره گزاران را در طی چند سال به چند برابر افزایش دهد سپس با تاسیس موسسه عمره سعادت تحت نظر سازمان حج و زیارت توانست از نظر کیفی و کمی عمره ی ایران را به بهترین عمره در سراسر جهان ارتقاء‌دهد تا جایی که مسئولین رده بالای کشور عربستان به این موضوع بارها اذعان داشته اند .

ایشان مدت سه سال مدیریت شرکت مینو را به عهده گرفت که توانست علی رغم بدهی بسیار این شرکت، ضمن به صفر رساندن بدهی شرکت ، 49 درصد سهم شخصی شرکت را نیز خریداری و بدینوسیله شرکت مینو صد در صد به آزادگان تعلق گرفت و اولین سود شرکت مینو نیز در زمان مدیریت ایشان به اعضاء تخصیص یافت .

تعدادی از سوابق اجرایی ایشان

رئیس ستاد آزادگان استان لرستان

رئیس ستاد آزادگان استان مرکزی

نماینده تام الاختیار مرحوم ابوترابی در امور آزادگان

جانشین برنامه ریزی ستاد کل آزادگان

مدیرعامل و عضو مجمع كانون جهانگردی و اتوموبیلرانی

عضو هیئت مدیره و معاونامور نظارتسازمان ایرانگردی

عضو هیئت مدیره موسسه پیام آزادگان

عضو هیئت مدیره شرکت اقتصادی وخودکفایی آزادگان

مدیر عامل شرکت مینو

مدیر عامل و عضو مجمع موسسه عمره سعادت

مشاور امور بین‌الملل بانك پارسیان و شركت سرمایه‌گذاری پارسیان

مدیر شرکت سرمایه گزاری بانک گردشگری

مدیر عامل شركت سرمایه‌گذاری نگین گردشگری ایرانیان

رئیس هیئت مدیره سرمایه گزاری بانک ملت

موسسه فرهنگی پیام آزادگان ضمن تبریک به این آزاده سرافراز و تمامی آزادگان عزیز ، آرزوی توفیق روز افزون را از خداوند منان دارد.

ضمنا مراسم معارفه جناب آقای مهندس اوحدی فردا در سازمان حج برگزار میگردد.


+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 21:22  توسط مدیروبلاگ  | 

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی: رئیس بنیاد شهید نباید از بدنه مجموعه انتخاب شود

ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است
عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس، با تاکید بر اینکه رد پای اختلاس‌های مالی در روند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید دیده شده است، گفت: به طور حتم رئیس‌جمهور نباید از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران رئیس انتخاب کند زیرا بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند در این تخلفات نقش مهمی دارند.
ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ به برگزاری جلسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد وافزود: چند روزی فعالیت این کمیته به دلیل بررسی صلاحیت وزرا روند کندی به خود گرفته بود که از دیروز کار با جدیت دنبال شد و قرار است طی روزهای آتی نیز با برگزاری جلسات پی‌درپی این کار استمرار یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون در بررسی‌های انجام شده خبرهای خوشی به دستمان نرسیده است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون دراین مرحله از تحقیق و تقحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اختلاس‌های مالی دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم افرادی که متهم به اختلاس‌های مالی هستند را به دادگاه می‌کشانیم، تصریح کرد: بدیهی است که این مهم را با جدیت دنبال خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که مانند دیگر تحقیق و تفحص‌ها نیمه تمام رها شود.

وی،‌ با بیان اینکه رئیس جمهور نباید رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران را از بدنه این مجموعه انتخاب کند، گفت: از دکتر روحانی تقاضا دارم برای ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از افرادی استفاده کند که با راس هرم این مجموعه سنخیتی نداشته باشد.

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی، با بیان اینکه از رئیس جمهور درخواست دارم که در انتخاب رئیس آتی بنیاد شهید عجله نکند، یادآور شد: متاسفانه در این تحقیق و تفحص به مستنداتی رسیدیم که پای بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند درمیان است بنابراین اگر دکتر روحانی از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران فردی را به عنوان رئیس برگزیند ممکن است فاش شدن مستندات ضد آن فرد، جلوه خوبی نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه وجود خسارات مالی و تخلفات متعدد در بنیاد شهید باعث زیان‌های وارده جبران‌ناپذیری به ایثارگران و خانواده معظم شهدا شده است، افزود: این خسارت‌ها به حیثیت، درمان، سلامت و آبروی خانواده‌های ایثارگر وارد شده که هیچ یک قابل برگشت نیست و بدون‌شک همین امر جرم آقایان را تشدید می‌کند./

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 11:39  توسط مدیروبلاگ  | 


در راستای پرداخت بخشی از معوقات ایثارگران، اعتباری به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس تأمین شد؛ اما به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام فروخته شده، به حساب بنیاد شهید واریز نشد.

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، پرداخت مطالبات ایثارگران، انگار ماجرای تمام‌نشدنی است که بیش از 20 سال به درازا کشیده و هر دفعه مانعی بر سر راه آن قرار می‌گیرد. مبلغی که حق آنهاست. نه برای مزد مقاومت و ایستادگی‌شان، برای اینکه خیلی از آزاده‌هایمان به ویژه بسیجیان، وقتی در اسارت بودند، خانواده‌شان برای امرار معاش، دارایی و خانه‌ و زندگی‌شان را فروختند؛ در حالی که در آن دوران باید مبلغی به خانواده‌‌شان تعلق می‌گرفت، که نگرفت؛ بعد هم که به میهن‌مان بازگشتند، مدت‌ها طول کشید تا صاحب شغلی و جایگاهی باشند در بین مایی که ایثارشان را فراموش کرده بودیم.

جانبازان هم طلبکار نیستند؛ آنها برای دین و مملکت‌مان رفتند؛ آنها کاری کردند که کار هر کسی نبود، بحث جان بود و طبق اخلاص. جانشان را باختند به قیمت سربلند بودن‌. آیا شایسته نیست برای این همه ایثارگری و گذشت‌شان قدردانی مادی و معنوی از آنها داشته باشیم؟! ما همیشه به آنها بدهکاریم، بدهکار کسانی که خود را بدهکار انقلاب دانسته و می‌دانند.

یکی از کارهایی که می‌شد برای قدردانی از این سرمایه‌های عظیم مملکت‌مان انجام داد، پرداخت معوقات‌ ایثارگران و خانواده‌های شهدا بود؛ در راستای اجرای این طرح کارهایی در دولت دهم صورت گرفت تا بخش عمده‌ای از مطالبات پرداخت شود.

                                                              ***

«حسین‌علی حاجی‌دلیگانی» با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 92 گفته بود: «در جلسه این کمیسیون مصوب شد تا مطالبات جانبازان و ایثارگران طی 30 سال گذشته با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری پرداخت شود».

پیگیری این موضوع ادامه داشت تا اینکه 160 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار خودداری از اخذ تعهدنامه از ایثارگران به منظور پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام و اقدام بر اساس قانون بودجه 92 و پرداخت مطالبات آنها به صورت نقدی شدند.

                                                             ***

در ادامه جریان سیدمهدی امینی معاون توسعه و مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اجرایی شدن طرح پرداخت معوقه‌های ایثارگران در قالب واگذاری سهام گفت: «با پیگیری بنیاد شهید و تکالیف مندرج در قانون بودجه سال 1391 مقرر شد با تقدیم مطالبات ایثارگران از سوی بنیاد و تصویب آن توسط کارگروه دولت، متشکل از وزرای دادگستری، اقتصادی و دارایی و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مطالبات تأیید و به استناد بند 2-3-24 قانون بودجه 1391 برای حسابرسی به سازمان حسابرسی کل کشور ارسال شد و سازمان مزبور با استقرار در بنیاد و پس از فعالیتی 5 ماهه، مطالبات را تا سقف 5/3437 میلیارد تومان تأیید و تعیین کرده که پس از تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیأت دولت، مقرر شد که مطالبات در سقف مزبور از طریق واگذاری شرکت‌های سودآور و پربازده پرداخت شود.

پس از آن طی رایزنی‌های فشرده پرحجم بنیاد با سازمان خصوصی‌سازی تلاش به عمل آمد تا شرکت‌هایی را به این امر اختصاص دهند که مزیت اقتصادی خوب و مطلوبی را داشته باشند و از جمله شرکت‌های نیروگاهی دماوند و زاگرس که از جدیدترین نیروگاه‌های کشور بوده و حداکثر یک سال از عمر مفید آنها گذشته و 25 تا 30 سال بازدهی مؤثر خواهند داشت، انتخاب شدند.

بر این  اساس 95 درصد سهام نیروگاه دماوند، معادل 1512 میلیارد تومان و 100 درصد حقوق مالکانه دولت در نیروگاه زاگرس معادل 786 میلیارد تومان و معادل 1100 میلیارد تومان وجوه نقدی حاصل از فروش سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و 5 شرکت جزء واگذار خواهد شد».

                                                              ***

حسن خسروآبادی مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: برای پرداخت 32 درصد از مطالبات ایثارگران به صورت نقدی، تأمین اعتبار 1100 میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس انجام شد؛ متأسفانه به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام ایثارگران فروخته شده، مستقیم به خزانه دولت واریز شد؛ قاعدتاً مدتی طول می‌کشد تا این اعتبار به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران برگردد. در غیر این صورت می‌توانستیم در روزهای آخر دولت دهم یک سوم معوقات ایثارگران و آزادگان را بدهیم که محقق نشد.

حالا چه کسانی باید پاسخگوی مطالبات ایثارگران باشند، این جریان به کجا خواهد رسید، تقدیر از آنهایی که همیشه شایسته تقدیرند...

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 9:24  توسط مدیروبلاگ  | 

امروز پس از گذشت 27 سال سنگ مزار شهید خرم‌جاه تعویض و از شهید گمنام به‌ نام خودش شد.

به گزارش فارس از همدان، ظهر امروز طی مراسمی با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، جمعی از کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران، برخی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و جمعی از خبرنگاران سنگ مزار شهید ایرج خرم‌جاه تعویض شد.
 


تعویض سنگ مزار این شهید بزرگوار در فضایی روحانی و عرفانی برای پنجمین بار انجام شد.

شهید ایرج خرم‌جاه که در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل گشته به علت نداشتن پلاک و البته بیشتر به خاطر شباهت زیاد با محمدجواد زمردیان، به جای او که اسیر شده بود در گلزار شهدای همدان به خاک سپرده می‌شود.

امروز بعد از گذشت 27 سال مادر شهید عصر امروز بر سر مزار فرزند خود حضور می‌یابد.

امروز که سنگ مزار را برای تعویض آوردند جعفر زمردیان دنیایی داشت تماشایی!

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه از خدا عاقبت به خیری همه را مسئلت دارم، اظهار کرد: شهید ایرج خرم‌جاه در طول این 27 سال به ما عزت بخشیده است.

جعفر زمردیان ادامه داد: به خاطر مشخص شدن هویت این شهید خوشحالم، اما از آن جا که با این بزرگوار دنیایی پر از خاطره داشتم، حس عجیبی وجودم را فرا گرفته است.وی اذعان داشت: در طول این چند روز گذشته که هویت این شهید عزیز مشخص شد فکر می‌کردم که فقط خودم حس تأثر دارم اما شب گذشته که همه خانواده دور هم جمع شدیم و در این باره صحبت می‌کردیم متوجه شدم همه اعضای خانواده این حس را دارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان به علت ناراحتی خود و خانواده اشاره کرد و یادآور شد: فکر می‌کنم جدایی بین ما رخ داده است.

زمردیان بعد از اندکی مکث، گفت: نه جدایی نیست بلکه پیوند جدیدی ایجاد شده است.

وی ابراز داشت: شعری که بر روی سنگ مزار شهید خرم جاه حکاکی شده توسط 11 نفر بررسی و بعد از چهار مرحله گزینش کلمات تأیید و بر روی سنگ مزار حکاکی شد.

در ادامه، محمود فضلی یکی از کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که روز گذشته مسئول پیگیری تهیه سنگ مزار بود، گفت: نوع سنگ‌هایی که در مزار شهدا به کار رفته سنگ خاصی است و در همدان فقط یک کارگاه، تراش با این ابعاد را دارد.

فضلی ادامه داد: وقتی برای تهیه سنگ مراجعه کردم مانند این بود که خود شهید همه چیز را قبل آماده کرده است، چون سه قطعه سنگ با مشخصات سنگ مزار یافتیم و بلافاصله در آن کارگاه تراش خورد.

وی ابراز داشت: من در طول سال‌هایی که در بنیاد شهید خدمت می‌کنم اتفاقات بسیار مبارکی برایم افتاده که همه را شهدا انجام دادند.

در این حین روحانی بزرگواری به نام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصفر ملکی با روی گشاده وارد شد و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص اینکه تشخیص هویت شهید خرم‌جاه بعد از 17 سال چه حکمتی دارد، متذکر شد: این موضوع تفسیر آیه شریف قرآن کریم است که می‌فرماید «شهدا زنده هستند».

وی ابراز داشت: قرآن می‌فرماید به شهدا اموات نگوئید چون آنها در نزد خدا روزی می‌خورند و اگر به شهدا سلام دهید جواب می‌دهند، اما به خاطر اینکه ما در حجاب هستیم گوش شنوایی برای شنیدن جواب سلام شهدا نداریم.

متن روی سنگ مزار جدید نصب شده به این شرح است:

مرقد بسیجی شهید

ایرج خرم‌جاه

فرزند احسان‌الله

ولادت 1351/11/6

روستای سیبستان استان البرز

شهادت 1365/10/19 شلمچه کربلای 5

از این مزار صدای حبیب می‌آید / از غربت کفنش بوی سیب می‌آید

نشان نداشت بجز نام زمرد به نشان / به خرمی و جاهش نصیب می‌آید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392ساعت 23:4  توسط مدیروبلاگ  | 


روزنامه خراسان - مورخ یکشنبه 1392/05/27 شماره انتشار 18479

پايدار- در حالي که يک مسئول در بنياد شهيد و امور ايثارگران از شکايت ايثارگران و آزادگان از سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت اداري درباره بازگرداندن مبلغ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان از مطالبات ايثارگران از خزانه و پرداخت آن به اين گروه خبر داد، عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: تعدادي از نمايندگان مجلس درخصوص پرداخت نشدن مطالبات ايثارگران به صورت نقدي از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰ شکايت کرده اند.درخور اشاره است چندي پيش ۱۶۰ نماينده با ارسال نامه اي به رئيس جمهور دولت دهم خواستار پرداخت نقدي مطالبات ايثارگران شده بودند. به گفته برخي نمايندگان هنگام تصويب قانون بودجه ۹۲ نمايندگان بر نقدي بودن پرداخت مطالبات ايثارگران تاکيد کردند با اين حال بنياد شهيد برخلاف قانون اقدام به پرداخت اين مطالبات در قالب سهام کرده است.

سيد مهدي اميني معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران در گفت وگو با ايرنا گفت: در جلسه اي که چهارشنبه گذشته با معاون ديوان محاسبات داشتيم، قرار شد با ارسال نامه اي به خزانه داري کل مبلغ هزار و صد ميليارد تومان متعلق به ايثارگران و آزادگان را که پيش از اين براي واريز به حساب آن ها قطعي شده بود و سازمان خصوصي سازي آن را به خزانه واريز کرد، مجددا براي پرداخت به اين عزيزان بازگردانده شود. وي با تاکيد بر آن که در صورت پاسخ سريع به اين نامه، 32درصد از مطالبات ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته جاري به حساب آنها واريز خواهد شد، ادامه داد: پس از پيگيري هاي فراوان در خصوص احقاق حقوق ايثارگران، قرار شد بنياد شهيد با وکالت به سازمان خصوصي سازي، سهام ايثارگران را به فروش برساند و مبلغ مربوطه را به ايثارگران پرداخت کند اما اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد و مبلغ حاصل از فروش سهام را به خزانه داري کل بازگرداند. وي با بيان اين که ايثارگران و آزادگان به همين منظور شکايتي را عليه سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت ارسال کرده اند، يادآور شد از آنجا که بنياد شهيد از سوي ايثارگران وکالت دارد،  پيگير اين شکايت است. کريمي مشاور امور آزادگان در بنياد شهيد نيز در همين رابطه به ايرنا گفت: با وجود مجوز ديوان محاسبات براي واريز بخشي از مطالبات ايثارگران و آزادگان از سوي سازمان خصوصي سازي ، اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد لذا اين افراد شکايتي را عليه وزير اقتصاد و دارايي و سازمان خصوصي سازي تنظيم و به ديوان عدالت اداري و ديوان محاسبات ارائه کرده اند.

شکايت تعدادي از نمايندگان از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰

در همين حال ضرغام صادقي عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: با پيگيري تعدادي از نمايندگان و طرح شکايت از بنياد شهيد در کميسيون اصل 90، اولين جلسه مربوط به آن در کميسيون اصل ۹۰ با حضور نمايندگان شاکي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران برگزار شده است و مسئولان بنياد شهيد توضيحاتي را مطرح کرده اند، اما روند اين کار هنوز ادامه دارد.وي يادآور شد: براين اساس حداقل ۵۰ درصد سهام شرکت هاي هلدينگ خليج فارس فروخته و نقدي به ايثارگران پرداخت مي شود.صادقي مبلغ وارد شده به خزانه را ۲ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: اولويت پرداخت با ايثارگران است. اين عضو فراکسيون ايثارگران درخصوص عملکرد بنياد شهيد و بانک دي اظهار کرد: براساس گزارش هاي دريافتي عملکرد و همکاري بانک دي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران رضايت بخش نبوده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392ساعت 8:41  توسط مدیروبلاگ  | 
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 19:13  توسط مدیروبلاگ  | 

 در برنامه بررسی مسائل و دغدغه های جامعه آزادگان که با حضور سردار کریمی در برنامه زنده شبکه خبر بصورت زنده پخش شد ایشان در پایان برنامه و درپی سوال مجری درخصوص مطالبات آزادگان و بحث 1100 میلیاردتومان بیان کردند که با توجه به شکایت بنیاد از دستگاههای ذیربط ؛ مقرر شده که تا چند روز آینده این پول از طرف خزانه به حساب بنیاد واریز شود و در ظرف هفته آینده بنیاد نیز این پول را بحساب ایثارگران و خصوصا آزادگان واریز خواهدکرد و اگر چنین شود بنیاد نیز شکایت خود را پس گرفته و پیگیری نخواهد کرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 19:0  توسط مدیروبلاگ  | 


بررسی مسائل و دغدغه های جامعه آزادگان در برنامه زنده شبکه خبر صدا وسیمای جمهوری اسلامی همراه با حضور آقای سردار کریمی مشاور امور آزادگان بنیادشهید وامورایثارگران هم اکنون در حال پخش میباشد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 18:56  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 12:2  توسط مدیروبلاگ  | 


26مرداد ماه سالروز ورود و حماسه ای بزرگ در تارک درخشان انقلاب اسلامی ایران است

روزی است که یادگاران هشت سال دفاع مقدس که در کنج اردوگاه های عراق با ایثار ومقاومت خود پشت دشمن را به خاک مالیدند و سرافرازانه به میهمن اسلامی خود برگشتند میباشند.

به همین مناسبت و جهت یاد آوری حماسه آن روزها برنامه های مختلفی برگزار میشود.

-          کاروان نمادین ورود آزادگان از میدان فردوسی تهران تا میدان آزادی  در روز شنبه

-          حضور آزادگان در برنامه های مختلف صدا و سیما ( حضور دکتر رافتی و دکتر انتظاری دربرنامه زنده شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی)( حضوردکتر انتظاری و سیدمحسن حیدری   در روز شنبه در برنامه گروه حماسه و دفاع مقدس رادیو سراسری ایران بین ساعت 11و45 تا 12و15 روزشنبه بصورت زنده)

-          حضور آزادگان همراه با خانواده در صبح روز شنبه 26 مردادماه در حرم مطهر امام رضا علیه السلام و حضور در محل مزار سید آزادگان شهید سیدعلی اکبر ابوترابی  و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان

وبرنامه های مختلف دیگر

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 1:19  توسط مدیروبلاگ  | 


وبلاگ یازده تکریت دقایقی قبل خبردرگذشت غم انگیز پدر آزاده گرامی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای باطنی را اعلام نمود

 جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای باطنی


مدیریت وبلاگ اردوگاه تکریت11 وتمامی آزادگان اردوگاه تکریت11 در مشهد واستان خراسان بزرگ و ازجواربارگاه منوری رضوی درگذشت تاثربرانگیزابوی گرامی تان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده وازخداوندمنان برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای شما و تمامی بازماندگان صبرواجرجزیل را مسئلت مینماییم.امیداست  انشالله درجوارباری تعالی همنشین اولیاء وانبیاء الهی گردیده واز نعمات همجواری با اهل البیت سلام الله علیها برخوردارشوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مرداد 1392ساعت 21:38  توسط مدیروبلاگ  | 

با حضور خود در راهپیمایی امزور با معمار بزرگ اقلاب اسلامی تجدید عهد نموده و از ملت مظلوم فلسطین جمایت کرده و در پشت سر انتفاضه فلسیطن با آمارنهای امام خمینی ره تجدیدعهد و پیمان میبندیم

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم مرداد 1392ساعت 3:33  توسط مدیروبلاگ  | 


160نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت نقدی و خودداری از پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام شدند.
به گزارش مهر، 160 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار خودداری از اخذ تعهدنامه از ایثارگران به منظور پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام و اقدام بر اساس قانون بودجه 92 و پرداخت مطالبات آنها به صورت نقدی شده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر محمد احمدی نژاد
رئیس جمهور محترم
با سلام و احترام
مستحضرید بر اساس قانونت بودجه سال 1392 دولت مکلف به فروش نقدی و قسطی سهام فروش قطعی نرفته سهام شرکت مادر تخصصی صنایع پتروشیمی خلیج فارس و واریز وجوه به حساب و درآمد عمومی می باشد.
همچنین بر اساس بندی دیگری از قانون بودجه به صراحت دولت مکلف به واریز منابع ناشی  از فروش سهام به حساب و درآمد عمومی می باشد تا بر اساس وجوه حاصل از این بند و سایر بندهای مرتبط کلیه مطالبات ایثارگران را پرداخت نماید.
حسب گزارشات واصله و بر اساس مستندات دولت و بنیاد شهید و با استناد به بند24 قانون بودجه سال 91 مطالبات ایثارگران عزیز را در قابل تعهدنامه ای به بانک دی واگذار کرد تا از این طریق مطالبات را پرداخت نماید.
از آنجا که این امر پس از ابلاغ قانون بودجه صورت می پذیرد بیانگر تعارض با قانون بودجه بوده و لازم است اصلاح گردد و از اخذ تعهدنامه از ایثارگران مبنی بر پرداخت بخشی از مطالبات از طریق سهام خودداری و نسبت به پرداخت مطالبات ایثارگران مطابق مفاد قانون بودجه 92 به صورت  نقدی اقدام فرمایید.
رونوشت این نامه جهت استحضار به وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان خصوصی سازی کشور، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارایه می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم مرداد 1392ساعت 12:5  توسط مدیروبلاگ  | 


الان یکی از دوستان آزاده تلفنی تماس گرفت و گفتند که از بنیاد طرقبه برای من پیامک آمده که برای دریافت تمامی طلب خود بصورت نقد به بنیاد مراجعه کنید و فرم را امضاء و ببرید دفترخانه اسناد رسمی به بنیاد وکالت بدهید تا چند روز آینده تمامی طلب تان به حساب تان به صورت نقد واریز گردد.

اگر کسی از این مطلب خبردارد یا مطلع میباشد اعلام فرماید.

البته برای صحت و سقم مطلب این برادر آزاده تلفنی با بنیاد(طرقبه) صحبت کرده که این مطلب را تایید کرده اند.

باید صبرکرد و دید که چه میشود.

اگرقرار است که پرداخت شود که در سال گذشته فرمهایی مبنی بر میزان طلبکاری و نحوه پرداخت امضاء شده است و باز هم اگر قرار است که پولی بصورت نقد پرداخت شود به همان دی کارت های سابق باید واریز شود و این همه دنگ و فنگ و مسخره بازی که دیگر ندارد و امضاء دوباره و رفتن محضر لازم نمی باشد. این آقایان به هر ترفندی که شده میخواهند از افراد امضاء گرفته شود و وکالت دریافت شود.

در نتیجه مراقب بوده و از امضاء هرگونه فرم و برگه ای خودداری شود+ نوشته شده در  سه شنبه یکم مرداد 1392ساعت 13:24  توسط مدیروبلاگ  | 


در روزهای اخیر موضوع ماده13 قانون حمایت از آزادگان به صورت پررنگی دوباره به جریان افتاد. به منظور بررسی و تعیین و تکلیف مطالبات ناشی از این ماده جلسه ای در دفتر جحت الاسلام و المسلمین ابوترابی برگزار شد که بعد از جلسه نتایج آن ضد ونقیض به رسانه ها اعلام شد. پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان به شیوه ماُلوف خود از بازتاب این روایت های متناقض خود داری کرد و در پی کسب واقعیت خبر بوده است . برادر آزاده سرافراز جناب آقای علیلو یکی از پیگیر ترین نمایندگان آزاده در مجلس شورای اسلامی در این موضوع است ماحصل آن جلسه را با خبرنگار ما در میان گذاشت

پیام آزادگان: جناب آقای علیلو از قرار معلوم جلسه ای در خصوص پیگیری مطالبات آزادگان در دفتر حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی برگزار شد که پس از آن روایت های مختلفی به ویژه از سوی مدیران بنیاد شهید به رسانه ها اعلام شد. آزادگان عزیز دوست دارند مفاد آن جلسه را از زبان شما بشنوند

جلسه‌اي در تاريخ 24/04/92 در مجلس دفتر حاج‌آقاي ابوترابي تشكيل شد كه هم معاونين محترم دولت آقاي ممبيني و از معاونين آقاي ممبيني معاونت ايثارگران آقاي زريبافان يعني معاون رئيس جمهور رئيس محترم بنياد شهيد و دو سه تا از معاونينشان ديوان محاسبات نمايندگان محترم آزاده جناب آقاي خجسته، آقاي جعفري، آقاي صادقي و عزيز بزرگوارمان خود حاج‌آقاي ابوترابي بودند وزير محترم اقتصاد با يكي‌دوتا از معاونينشان جلسة سنگيني در آن‌جا تشكيل شد خاص مطالبات ايثارگران و در اولويت مطالبات آزادگان، طبق مصوبه هيأت وزيران و هيأت واگذاري در سال 91 به پانزده درصد سهام هولدينگ خليج‌فارس مقرر شد كه به فروش برسد و از آن مقدار فروشي كه مي‌رود از حصه نقدي‌اي كه قرار بود بيايد در حساب دولت يازده‌هزار ميليارد ريال بابت مطالبات ايثارگران مقرر شد به بنياد شهيد و ايثارگران پرداخت بشود تا اين مطالبات داده بشود مشكلي كه پيش آمد ديوان محاسبات حرفي كه داشت اين بود كه اين پول بايد بيايد خزانه و از خزانه تخصيص بخورد طبق قانون و جدول 19 برود براي بنياد شهيد ما تلاش داشتيم مي‌كرديم به خاطر اين‌كه زمان را كوتاه كنيم استدلال قانوني‌اي را ايجاد كنيم كه اين مسير كوتاه بشود واز سازمان خصوصي‌سازي اين مبلغ مستقيم برودبه حساب بنیاد شهيد و ايثارگران كه زمان بيشتري نبرد چون احتمال مي‌داديم كه زمان پرداخت اين مطالبات بيفتد به بعد از دولت آقاي احمدي‌نژاد و تا بخواهد دولت آينده راه بيفتد يك‌مقدار شايد عزيزان آزاده‌مان خصوصاً باصطلاح آن زمان را نخواهند از دست بدهند تلاش‌هاي زيادي شد تا نهايت اين جلسه جناب آقاي ممبيني معاون محترم رئيس‌ جمهور قول دادند كه چون قانون اجازه نمي‌داد غير از مسير خزانه اقدام بشود قانوناً همه‌جوره منع داشت و لذا قول دادند به محض اين‌كه برود خزانه ظرف مدت انشاءالله نهايتاً ده روز اين پول را تخصيصش را بزنند و بيايد در سيستم ايثارگران. نكته بعدي كه هست آقاي زريبافان استناد مي‌كند به بعضي از بندهاي قانوني و نظرشان اين هست كه اين 11 ميليارد ريال بابت همة ايثارگران هست و ما مابقي مطالبات آزادگان را بايد از همين سهام بدهيم حالا سهام‌هايي كه در دستشان هست آن‌چه كه ما در تلاش هستيم به استناد بعضي مصوبه‌ها و تبصره‌ها و وعده‌هايي كه در حاشيه و كنار بعضي قوانين داريم بگوييم كه اولويتي كه داده شده است مطالبات آزادگان است حالا روي اين بحث و مناقشه هست و لذا مقرر اين شد كه اول مرحله‌ اصلي اين كار كه اين پول برود خزانه و بعد بيايد بنیادشهیدوامورايثارگران انجام بگيرد و  در قدم بعدي حاج‌آقاي ابوترابي وماهم در خدمت ايشان ساير دوستان آزاده كه در مجلس شوراي اسلامي هستند با هم تلاش كنيم در ديداري ولو شده با خود رئيس‌جمهور و راه‌هاي ديگر را برويم تا اين‌كه انشاءالله بتوانيم اولويت آزادگان را در اين تصفيه‌حساب مطالبات قرار بدهيم اميدواريم كه تا پايان مأ‌موريت اين دولت كه كمتر از يك ماه هست انشاءالله اين تصفيه‌حساب انجام بگيرد مطلب آخر مي‌ماند به اين‌كه دوستان آزاده عزيزان آزاده‌مان كه نگران دريافت اين مطالباتشان هستند گاه در بعضي از سايت‌ها گاه در بعضي از اجتماعات گاه در بعضي از گردهمايي‌ها كه جمع مي‌شوند اظهار نگراني مي‌كنند .گاهاً‌ هم خب مي‌دانيم مشكلات دارند بعضي از آزادگان عزيز ما درشرايط سخت مادي و معيشتي دارند زندگي مي‌كنند اين‌ها همه قابل درك هست ما هم خبر داريم دوستان نمايندگان آزاده در مجلس هم خبر دارند ولي هيچ‌چيزي باعث نمي‌شود كه ما آن ارزش‌ ايثارگري، متانت آزادگي، و شخصيت و هويت اعتقادي و ولايي و پايبندي خودمان به نظام را بخواهيم سست كنيم. خداي نكرده با يك‌سري نكته‌ها، رفتارها، تعبيرها، پيش‌داوري‌ها. من استدعایم اين هست از طرف برادرهاي آزاده در مجلس و نماينده‌‌ها استدعا مي‌كنم از همة آزادگان عزيزمان که حق به گردن همة ما دارند ما در خدمتشان هستيم تمام عيار و تمام قد دوست داريم مشكلات عزيزان آزاده مخصوصاً مشكلات معيشتيشان مرتفع بشود تمام وقتمان را گذاشتيم و داريم پي‌گيري مي‌كنيم كه اين مطالبات در همان زماني كه عرض كردم در زمان باقي‌مانده از خدمت دولت فعلي به نحو احسن پرداخت بشود و تمام راه‌ها را هم داريم به كار مي‌گيريم يقين بدانند هر راهي كه منتهي به منافع عزيزان آزاده هست را ما پي‌گيري خواهيم كرد حالا ممكن است در بعضي‌جاها بعضي‌موانع قانوني سد راه ما بشود و نتوانيم بيشتر جلو برويم در بعضي‌جاها نخير حالا ولو شده با يك تبصره‌اي ولو شده با يك حاشيه‌اي براي يك ماده قانوني كه نوشته شده و زده شده آن‌ها را هم ما به كار بگيريم و استفاده بكنيم كه بهترين و راحت‌ترين مسير را براي وصول مطالبات عزيزان آزاده برويم .اميدوارم در اين ماه مبارك عزيز با زحمت و با عنايت خاصة ‌خود پروردگار عالم كه پيوسته نسبت به اين قشر خصوصاً هميشه عنایت داشته باشند و اين مسير آخر را هم به خوبي و باعزت با هم طي كنيم

پیام آزادگان:«حاج‌آقاي عليلو يك بحثي بين آزادگان عزيز هست ،حالا شايعه هست يا خبر هست من نمي‌دانم حتما جنابعالي مي‌فرماييد و آن اين است كه دوستان مي‌گويند در آن جلسه‌اي كه فرموديد نظر دوستان آزاده ‌نماينده شركت‌كننده در جلسه و حاج آقاي ابوترابي بر اين بود كه بخشی از این مبلغ مربوط به آزادگان است و بقيه‌اش مربوط به ساير ايثارگران هست و پس بهتر است مابقی را سهام داد اين از قول بعضي از عزيزان بنياد شهيد با رسانه‌ها مصاحبه شده سوال دوستان اين است كه واقعاً شما و حاج آقاي ابوترابي این پیشنهادرادادید يا پيشنهاد آقاي زريبافان بود يا اصلاً قانون هست»

ج: عرض به حضورتان كه من خيلي صريح و روشن عرض بكنم كه چنين توافقي يا پيشنهادي يا توصيه و يا حتي قبول اين مطلب از طرف شخص محترم حاج آقاي ابوترابي يا بنده حقير يا ساير دوستان آزاده حاضر در مجلس صورت نگرفته ، شايد آن بزرگواري كه اين جمله‌را نسبت داده به ما نمي‌گويم خداي ناكرده خداي ناكرده دروغ است شايد سهل‌انگاري در انتقال مطلب بوده اين صحت ندارد اما اين نظر جناب آقاي زريبافان است كه نظرایشان این است چون اين يازده هزار ميليارد به كل ايثارگران متعلق هست و در بعضي از متون قانون هم ايشان درست مي‌گويند اما در جاهايي ديگه كه ما داريم الويت آزادگان وجود دارد و لذا ما توصيه ايشان را نفي نمي‌كنيم اما ما هيچ وقت نه توصيه كرديم همچين چيزي و نه قبول كرديم اين نظر آن آقايان است. اين يك و دوم صراحتي در قانون نيست كه بقيه پول را سهام بدهيد اين تدبير مديران بنياد شهيد و ايثارگران است كه تا آنجايي كه مي‌توانيم پول داريم پول بدهيم مابقي آنچه ار اين مطالبات سهام بدهيد تا تمام بشود كه حالا اينجا بحث‌هايي وجود دارد كه ما هم قبول نكرديم هيچ كدام از عزيزان قبول نكردند و اما راهكارهايي هست كه ما دنبال آن هستيم و داريم آن‌ها را مطالعه مي‌كنيم كه بتواند آن سهام را تبديل به پول كند و به عزيزان آزاده مان پول بدهيم چون قطعاً آن‌ها به زحمت مي‌افتند اگر سهام بگيرند سهام خرد مي‌شود سهام خرد دست افراد هيچ‌گونه مديريتي نمي‌تواند داشته باشد يا احيانا آن وكالتنامه‌اي را هم كه بنياد شهيد وامورايثارگران از برادران آزادة ماخواسته بود يك وكالتنامة خوب و درستي نيست مثلاً آزاده بيايد براي 50 سال وكالت بدهد مديريتش را مديريت سهامي كه مي‌دهند به جايي كه مديريت كنند اينها هيچ‌كدام راه‌هاي درستي براي پرداخت مطالبات آزادگان نيست اما راه‌هاي ديگري هست بنده با حاج‌آقاي ابوترابي صحبت كردم با بعضي ازمسئولين هم صحبت كردم خود حاج‌آقا هم به شدت پي‌گير هستند كه يك تغييري در اين روش‌ها بشود راهي را پيدا كنيم كه آن سهام همه تبديل به پول بشود و بالاخره ماپول نقد به دوستان آزاده بدهيم اين تلاش‌ها هم داد صورت مي‌گيرد و هيچ قبولي و تأييدي مبني بر اين كه شما فرموديد از طرف ما خصوصاً از طرف حاج‌آقاي ابوترابي صورت نگرفته و بيان نشده .

پیام آزادگان:«خب تشكر مي‌كنم يك سوال دارم مي‌توانيد پاسخ بدهيد و ياپاسخ ندهيد و آن هم اين هست كه در تجمعي كه گروهي از آزادگان ديروز داشتند از زبان خود بعضي از تجمع‌كنندگان عرض مي‌كنم كه گويا تعدادي كه به انگشتان يك دست هم نمي‌رسند متعرض بعضي از عابران و ماشين‌سواران خيابان‌ها شدند و باعث سد و راه‌بندان مردم شدند چون جنابعالي آزاده هستيد سوال مي‌كنم اگر كس ديگري بود سوال نمي‌كردم چه توصيه‌ اي داريد براي این برادران، البته اکثریت قریب به اتفاق اين دوستان خودشان هم ناراحت بودند از برخوردمختصری که صورت گرفت»

ج: من مطمئنم يقين دارم از شخصيتي كه از تك‌تك دوستان آزاده سراغ دارم هيچ ‌احدي از آزاد‌ه‌ها به خودشان اجازه نمي‌دهند درهيچ تجمعي در هيچ محلي به هيچ شكلي متعرض مردم عزيزمان در جايي بخواهند بشوند اگر چنين چيزي صورت گرفته يقيناً يك چند نفر عدد معدودي آن هم شايد تحت شرايط روحي و رواني يك لحظه فرد  عصباني می شودکاری مي‌كند كه  يك حرکت اين چنيني انجام بدهد كه كاملاً مخالف با شخصيت و روحية ايثارگري و آزادگي و ولايي عزيزان ما هست لذا اگر چنين چيزی هست بنده از آن شهروندان عزيزي كه خداي نكرده به آنها اسائه ادب شده از طرف آزاده‌ها بنده عذرخواهي مي‌كنم و حاضرم بروم از طرف آن دوستان آزاده دست آن شهروندان عزيز را ببوسم و حلاليت بطلبم چون ما آزاده‌ها محال است بخواهيم يك همچين چيزي آن هم در يك چنين نظام مقدسي ازما سر بزند اگر حرفي داريم مبتني بر منطق هست مبتني بر قانون هست مبتني بر حق است آن هم راه دارد روش دارد ما مال اين نظام هستيم سرباز اين نظام هستيم و احترام مي‌گذاريم به همة مسئولينش و قوانينش اما يك بخش حق و حقوقي هم وجود دارد تاخير شده خيلي زودتر از اينها بايد پرداخت مي‌كردند يا بر اثر نبود قانون لازم و اسباب لازمش نبوده يا كوتاهي بعضي مسئولين در گذشته بوده كه بنده هم معتقدم كوتاهي بعضي مسئولين در گذشته بوده واقعاً اين مطالبات مانده براي الان هيچ‌چيزي باعث نخواهد شد‌ كه ما را از آن چارچوب شخصيتي اعتقادي و پايبندي و ادب و وقار ايثارگري و آزادگيمان بخواهد خارج بكند و بنده از همچين چيزي اگر اتفاق افتاده هم متأسفم هم از آن يك نفر دو نفر هر چند نفر هستند از شهروندان عزيزمان از طرف آزادگان عزيز عذر خواهي مي‌كنم و توصيه من اين هست كه مخصوصاًدر اين ماه مبارك ماه مغفرت ماه صميميت‌ها ماه دوستي‌ها و عنايات خاص خدا به بندگانش انقدر خداي نكرده غفلت كنيم و تعرضي هم به يك شهروندي بشود كه دون شأن ما باشد.

تشكر مي‌كنم

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1392ساعت 18:42  توسط مدیروبلاگ  | 


خبرگزاری فارس:

پروژه عظیم پرداخت مطالبات ایثارگران، در حال حاضر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست اجراست و گام به گام پیش می‌رود، اما آنچه مایه تعجب است، سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های برخی رسانه‌های ناآگاه و بعضاً مغرض نسبت به انجام این پروژه است که مسیر پرداخت این مطالبات را با اخبار دروغ و شبهه‌افکنی دچار مشکل می‌کند و فرآیند پرداخت این مطالبات به ایثارگران را با تأخیر مواجه می‌کند.

حسن خسرو آبادی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن بیان مطالب فوق مراتب اعتراض خود از برخی رسانه‌ها به جهت تخریب‌ها علیه بنیاد و تفسیرهای کاملاً نادرست علیه این اقدام بنیاد را اعلام داشت.


اظهارات مدیرمحترم وبلاگ 11 تکریت :
واقعا هم عجیب است!!!
معدود رسانه های فعال ایثارگری مورد هجمه مسئول روابط عمومی بنیاد قرار می گیرد ! آقای خسرو آبادی شما در جایگاهی نیستی که بخواهی به ایثارگران انگ نشر اکاذیب بزنی!
شما در حد روابط عمومی حرف بزنید و لطفا پا را فراتر نگذارید، این رسانه های آزادگان که شما انها را به کارشکنی محکوم می کنید در قلب 40 هزار آزاده جای دارند اینها از جنس اردوگاه های عراق  هستند اینها شلاق خورده اردوگاه هستند، اینها اسیر بودند، جنس اطلاع رسانی اینها اردوگاهی است فرق می کند با اطلاع رسانی شما مسئولین، پس لطفا مراقب اظهارات خود باشید، بله ممکن است خبرهای ناقصی به آنها برسد و از سر ضرروت ان خبر به همان شکل منتشر شود ولی عامدانه خبر دروغی را منتشر نمی کنند، البته در بی خبری محضی که شما اتفاقا مسئول آن هستید انتظار خبر رسانی صد در صد مطمئن هم نداشته باشید ! هیچیک از آزادگان هیچ سودی نمی برد که بخواهد خبر کذبی را عامدانه منتشر کند شما اطلاعات واقعی در اختیار بگذارد تا زمینه شایعات بخشکد.
آقای خسرو آبادی گفتید عجیب است که این رسانه ها مانع تراشی می کنند....بله باید گفت عجیب است که کسانی از بین خود ایثارگران برای اینکه پول بدستشان نرسد دارند تلاش می کنند!!!
آقای خسرو آبادی بنظرت اینها وقتی که بنیاد حاضر شده است با دست و دل بازی و از جاهای خیلی خوب سهام به آنها بدهد عقلشان کم نیست که این سهام خوب و مرغوب را قبول نمی کنند؟
آقای خسر آبادی چقدر شما خوبید که دلتان برای ما می سوزد ولی عقل خودمان به آن نمی رسد؟ شما می خواهید بانک دی را سر بلند کنید که برای خودمان است ولی نفهمی ما شما عزیزان را دچار مشکل کرده است!!!  واقعا که ما چقدر نادانیم!!!
اما از بحث طنز قضییه که بگذریم باید گفت در حالیکه ایرادات فاحش و عدم همخوانی طرح غیر منصافه مسئولین فعلی بنیاد برای پرداخت مطالبات ایثارگران بخصوص آزادگان بصورت سهام چند نیروگاه برق و ... با اعتراضات گسترده و واکنش های خود جوش آزادگان مواجه شده است و مسئولین بنیاد با حضور چند باره در صدا و سیما و رسانه ها نتوانسته اند از شدت ضعف این طرح(پرداخت سهام در مقابل مطالبات) و عدم مقبولیت آن در بین ایثارگران بکاهند و ایثاگران هر روز گسترده تر از قبل به این طرح اعتراض داشتند بنیاد سعی کرده است این شکست را گردن رسانه ها بیاندازد.
 مسئولین این طرح بجای پذیرش اشتباهات خود و تصحیح روند قبلی همچنان بر قبولاندن اجباری آن به آزادگان اصرار دارند و گناه شکست آن را در مرحله کنونی به گردن رسانه ها انداختند در حالیکه تا آنجاییکه ما می دانیم هیچ رسانه ای بشکل جدی به قضییه ایثارگران نپرداخت و خواسته های آنان را جدی نگرفت، سمبل رسانه ، صدا و سیما است که اصلا تجمعات آزادگان را پوشش نداد، ولی بر عکس چند بار آقای زریبافان در ان حضور پیدا کردند و یکطرفه حرفهای خودشان را زدند و اگر منظور از رسانه ها روزنامه ها هستند که کمتر مطلبی در دفاع از حقوق آزادگان در آن درج شد .
اگر خبرگزاری ها هست که اکثرا مطالب بنیاد را انعکاس دادند مگر اینکه منظور ایشان از رسانه ها همین چند تا وبلاگ و سایت آزادگان بوده باشد که این جای بسی شگفتی است که بنیاد بخواهد مسئولیت شکست طرح را گردن این وبلاگ ها بیاندازد چون حداکثر بازدید از این وبلاگ ها 2000 یا کمی بیشتر در طول روز است پس چگونه است بنیاد با تربیون های زیادی که دارد از جمله سایت های رسمی و دسترسی زیادی که به خبرگزاری ها و سایت های پر بیننده همانند فارس و غیره و همچنین صدا و سیما دارد نتوانسته است از عهده بقول ایشان دروغ پراکنی آنها بر آید؟
آیا جناب خسرو آبادی و سایر مسئولین بنیاد بهتر نیست که در نگاه خود ودرک خود از شرایط ایثارگران و طرح های خود و نوع برخورد با آزادگان و ایثارگران تجدید نظر نمایند؟
 آیا بهتر نیست بجای انگ نشر دروغ زدن و انگ پخش شایعات زدن به رسانه های برخاسته از دل آزادگان آنها را بپذیرند و با آنها از دل حقایق بگویند و حمایت کنند تا بقول آنها شایعات جای حقایق را نگیرد؟
 آیا در طول این چندین سال که وبلاگ های آزادگان با هزنیه های شخص خود فعالیت می کردند هیچوقت بنیاد از آنها حمایت کرد؟
 آیا علت موفقیت وبلاگ های آزادگان صداقت آنها نیست ؟
آیا علت برتری رسانه ای آزادگان با وجود کمبود بودجه و عدم برخوداری از سایت های پر هزینه و چند میلیونی که نهایتا در چند  وبلاگ ساده و کم هزینه  خالاصه می شود آیا علتش تماس مستمر این وبلاگ ها با بدنه آزادگان نبوده است ؟
 آیا بهتر نیست بنیاد در ارتباطات خود تجدید نظر نماید و به عموم ایثارگران بخصوص آزادگان با احترام برخورد نماید و بجای آنان تصمیم نگیرد که مثلا فلان شرکت را بخرد و بعد سهامش را به آنها بفروشد یا واگذار نماید ؟
بهتر است که شورای مشورتی برخاسته از دل آزادگان در چنین تصمیمات مهم کشوری دخیل باشند تا دیگر مشکل عدم مقبولیت و واکنش های اعتراضی آزادگان را شاهد نباشیم.

سخنان و اظهارات مدیرمحترم وبلاگ 11 تکریت ؛ سخنان و اظهارات هزاران آزاده و اسیراست که از دل ایشان سخن گفته شده است .
امیدواریم که هرچه زودتر اینکار به سرانجام برسد ؛ لازم میدانم نکته ای را بیان کنم و آن اینکه اگر هرکس درحد و اندازه خود اظهارنظرمیکرد ، کاربه اینجاها ختم نمیشد، اگر این آقایان مطالبات ایثارگران و خصوصا آزادگان را در سال گذشته پرداخت کرده بودند ما نمی گوییم که چقدر براثر تورم و کاهش ارزش پول ملی ضرر کرده ایم ؛ ولی این را میگوییم که اگر این مطالبات به حق تاکنون پرداخت شده بود گرفتاریهای خیلی از آزادگان و ایثارگران برطرف شده بود بعنوان مثال که بنابرمقتضات شغلی با آنها سرکارداریم :
( این افراد جامعه ایثارگری ، بدلیل نپرداختن نفقه و مهریه همسر وفرزندانش به زندان نمیرفت ؛ بدلیل نداشتن خرج ومخارج و هزینه های زندگی بدلیل جرم سرقت چند تکه لوازم بی ارزش به زندان نمیرفت ، بدلیل نپرداختن هزینه های درمان سرطان همسرش شاهد پژمرده شدن و پرپرشدن وی نبود ، بدلیل نپرداختن مازاد دیه به مصدوم به زندان نمیرفت و . . . ) که از این موارد به وفور پیداست.
درهر حال امیدواریم که مسئولین از این سعه صدر و صبر چندین ساله این مظلومین ایثارگر نهایت استفاده را کرده و هرچه زودتر نسبت به پرداخت نقدی مطالبات اقدام نمایند.واینکه با ورود این حجم پول و نقدینگی درجامعه باعث تورم بیشترمیشود ما و دیگران را بیشتراز این بازی ندهند ، زیرا تورم و افزایش نقدینگی همچنان روبه افزایش است و این تاثیری درجامعه نخواهد داشت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1392ساعت 12:23  توسط مدیروبلاگ  | 


مطلب وارده یک آزاده به سایت موسسه فرهنگی پیام آزادگان :

صبح امروز 25/4/92 برای چندمین بار گروهی از آزادگان  به دلیل عدم پرداخت یا تاخیر در پرداخت معوقات خود ،مقابل یکی از مراکز رسمی دولتی تجمع کردند. دراین باب سخن فراوان است اما در این فرصت  قصد بازگویی آن را نداریم.

اما این سوال جدی مطرح است که عوامل و علل این گونه تجمعات چیست؟ راهکار جلوگیری از آن کدام است و چه کسانی و یا سازمانهایی در این زمینه پاسخگو هستند. وآیا به وظایف خود عمل کرده اند؟

این سئوالات و سئوالات دیگری که وجود دارد یک بار برای هیشه باید پاسخ داده شود

فراموش نکنیم ایثارگران قانع ترین قشر از مردم شریف ایران هستند. جان عزیز خود رابرای کشور و نظام و اسلام برکف دست گرفتند و بهای سنگینی پرداختند. مطمنئنا قاطبه آنان همچنان بر عهد خود پایبندند و عقبه درخشان خود را به هیچ چیز دیگری نمیفروشند. اما مشکلاتی هم دارند، حقوق و مطالباتی هم دارند. ایکاش برخی از مدیران بنیادی که مسئول مستقیم امور ایثارگری آنان است ادبیات و شیوه برخورد وتعامل با آنان را متناسب با شان و نیاز آنان می دانست. ما که خبر این تجمعات را در رسانه ها می خوانیم به غیرتمان بر می خورد!

عزیزان مسئول در بنیاد شهید شما چطور!؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392ساعت 18:24  توسط مدیروبلاگ  | 


رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی در خصوص چگونگی پرداخت مطالبات ایثارگران در قالب سهام نیروگاه‌های البرز، دماوند و هلدینگ خلیج فارس عنوان کرد.

حسن خسروآبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس «فرهنگ‌ حماسه» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قانون سازمان بودجه در سال 90 در خصوص پرداخت مطالبات آزادگان و ایثارگران گفت: در سال 90 قرار شد مطالبات مجموعه ایثارگران در قالب سه سهام نیروگاه‌های البرز، دماوند و هلدینگ خلیج‌فارس پرداخت شود اما بعضی از ایثارگران از این موضوع ناراحت بودند چرا که باید به سازمان بورس می‌رفت و در آن‌جا مطرح می‌شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه سهام هلدینگ خلیج فارس مشتری داشت جلسه‌ای روز گذشته در محل کار حجت‌الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس و با حضور مهندس زریبافان رئیس بنیاد شهید، معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور، معاون دیوان محاسبات کشور و معاون وزیر اقتصاد، برگزار شد تا ابهاماتی که در قانون بودجه‌ سال 1392 برای پرداخت مطالبات ایثارگران وجود داشت برطرف شود. در این جلسه تصمیم گرفته شد بجای آنکه سهام هلدینگ خلیج فارس را به ایثارگران واگذار کنیم جزئی از مطالباتشان را به صورت نقدی بپردازیم.

خسرو آبادی درباره‌ مبلغی که قرار است به صورت نقدی به ایثارگران پرداخت شود، گفت: این مبلغ حدود 1100 میلیارد تومان از آن پنج هزار میلیارد تومان بدهی بنیاد شهید است که به محض اینکه دیوان محاسبات کشور آن را به تصویب برساند و مساعدت کند و به حساب بنیاد شهید واریز شود به نسبت میان تمام ایثارگران تقسیم خواهد شد. با توجه به تجربه‌ای که در اجرای «ماده‌ 13» پرداخت مطالبات ایثارگران داشتیم یک سوم مطالبات آزادگان را به صورت نقد در ابتدا پرداخت کردیم و به همین منظور با توجه به اینکه مدارک و پرونده‌های آزادگان مشخص است هنگامی که این مبلغ واریز شود آن را به حساب «بانک دی» ایثارگران واریز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: سهام نیروگاه‌های البرز و دماوند کماکان سر جای خود باقی است و براساس قانونی که به تصویب مجلس رسیده، اینکه این سهام‌ها به فروش برسد مشروط بر این است که ایثارگران وکالت خود را به بنیاد تحویل دهند تا بنیاد به عنوان وکیل آن را در بورس مطرح کند.

همچنین به گزارش گروه حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، پس از گذشت 25 سال از اتمام جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در زمان خدمت‌رسانی دولت دهم، بحث اجرایی شدن پروژه «پرداخت مطالبات ایثارگران» توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت جدی مورد پیگیری و در حال اجراست.

مطالبات ایثارگران از بنیاد شهید و امور ایثارگران معادل مبلغی بیش از 5 هزار میلیارد تومان است که بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده این مبلغ به صورت سهام در اختیار ایثارگران معزز قرار گیرد.

پروژه عظیم پرداخت مطالبات ایثارگران، در حال حاضر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست اجراست و گام به گام پیش می‌رود، اما آنچه مایه تعجب است، سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های برخی رسانه‌های ناآگاه و بعضاً مغرض نسبت به انجام این پروژه است که مسیر پرداخت این مطالبات را با اخبار دروغ و شبهه‌افکنی دچار مشکل می‌کند و فرآیند پرداخت این مطالبات به ایثارگران را با تأخیر مواجه می‌کند.!!!!!!

حسن خسرو آبادی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن بیان مطالب فوق مراتب اعتراض خود از برخی رسانه‌ها به جهت تخریب‌ها علیه بنیاد و تفسیرهای کاملاً نادرست علیه این اقدام بنیاد را اعلام داشت.

وی در این خصوص گفت: حال که در دولت دهم این افتخار به دست آمده تا پس از 20 سال ایثارگران عزیز به حق و حقوق قانونی خود برسند، معدود رسانه‌هایی با انتشار اخبار کذب و نادرست باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند و حقایق و خدمات انجام گرفته را وارونه جلوه می‌دهند که این کار با روح خبر رسانی واقعی در تضاد است و اذهان را نسبت به این رسانه‌ها بی‌اعتماد خواهد کرد.

وی افزود: ما عزم خود را جزم کرده‌ایم در یک فضای آرام و قابل اعتماد تمام معوقات را بر اساس قانون و در قالب پرداخت سهام به ایثارگران پرداخت کنیم؛ در حالی که برخی می‌خواهند این افتخار بزرگ که متعلق به دولت دهم است را از دولت بگیرنداما خادمین ایثارگران در بنیاد شهید به یاری خداازاین موانع عبور کرده و برگ زرین دیگری را در خدمت صادقانه به ایثارگران رقم خواهند زد.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392ساعت 18:22  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، طبق اطلاع واسله جلسه امروز(دوشنبه24تیر) در مجلس شورای اسلامی ،به اتمام رسیده ، این پایگاه تمام تلاش خود را جهت کسب نتیجه کار خواهد بست.
اما بنا به یک اعلام غیر رسمی یکی از نتایج این جلسه رفع برخی از نگرانی های آزادگان مانند واگذاری سهام بود . چنانچه این خبر درست باشد که امیدواریم درست باشد ،قدم مهمی درحل نهایی این موضوع برداشته شده است.امیدواریم مسئولان ذیربط اطلاعات جامع و مناسب را در اختیار جامعه هدف قرار دهند. این پایگاه همچنان به پیگیری های خود جهت کسب خبری کامل ادامه خواهد داد و از آزادگان عزیز تقاضا دارد اطلاعات خود را از مبادی مطمئن دریافت کنند.

منبع : موسسه فرهنگی پیام


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر 1392ساعت 15:46  توسط مدیروبلاگ  | 


دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، گفت: اداره کل اطلاعات برخی استانها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استانها باشند اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث نداده‌اند.
مصطفی افضلی‌فرد دبیر هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز به کار هیئت تفحص اظهار داشت: اسناد زیادی در خصوص تخلفات بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و در این زمینه برای دوستان بنیاد شهید متاسفیم.
وی افزود: با وجود اینکه تلاش زیادی کردیم تا مسئولان بنیاد شهید پاسخگوی موارد مورد اعتراض نمایندگان باشند، اما آنها به جای پاسخگویی بیشتر به ارائه گزارش کار پرداختند، نتیجه این کار هم این شد‌ که کاری‌که امکان حل دوستانه آن وجود داشت، به کمیسیون اصل ۹۰ کشیده و منجر به تحقیق و تفحصی شد که با رای بالای نمایندگان به تصویب رسید.
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید با بیان اینکه موارد متعددی از تخلفات مدیران این بنیاد در هیئت مطرح است،‌ گفت: مهمترین نکته در این زمینه، عدم توجه مسئولان بنیاد شهید به تذکرات، عدم پاسخگویی آنها و لابی‌گری با نمایندگان برای منصرف کردن آنها از تحقیق و تفحص است.
افضلی‌فرد ادامه داد: بنیاد شهید در حوزه مسائل بهداشت و درمان، مشکلات عدیده‌ای دارد و متاسفانه آنها برای حل مسئله بیمه تکمیلی جانبازان پاسخگو نیستند.
وی با بیان اینکه در بنیاد شهید در کنار مدیران لایق، مدیران غیرکارآمدی هم وجود دارد، تأکید کرد: در این بنیاد، مدیران غیرکارآمد و غیر لایقی حضور دارند که شایستگی‌های لازم را برای تصدی پست‌های مدیریتی ندارند و آسیب‌های زیادی به بنیاد شهید وارد کرده‌اند.
تذکر اداره کل اطلاعات برخی استانها به بنیاد شهید
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید تصریح کرد: گزارش عملکرد این مدیران غیرکارآمد و غیرلایق به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و حتی در برخی موارد، موضوع به شورای تامین استان‌ها کشیده شد و حتی اداره کل اطلاعات برخی استان‌ها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استان‌ها حضور داشته باشند، اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث ندادند.
افضلی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا اختلاسی در بنیاد شهید انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توان درباره اختلاس در بنیاد شهید نظر داد و باید بعد از فعالیت هیئت تحقیق و تفحص و بررسی‌های لازم در این باره صحبت کرد.
وی ادامه داد: البته استفاده از افرادی که سابقه خوبی در مسائل مالی ندارند، یکی از موارد مورد نظر هیئت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید است.
واکنش به آمادگی بنیاد شهید برای مناظره با نمایندگان مجلس
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید در خصوص اظهار تمایل مدیر روابط عمومی این بنیاد برای مناظره با اعضای هیئت تفحص، اظهار داشت: متاسفانه این قبیل سخنان بیشتر تبلیغاتی است و ای کاش مسئولان بنیاد شهید به خاطر ایثارگران و جانبازان عیوب مستدل و منطقی نمایندگان نسبت به این نهاد مهم را می‌پذیرفتند و درصدد رفع آن برمی‌آمدند، اما متاسفانه دوستان از ابتدا راه نامناسبی را انتخاب کردند.
افضلی‌فرد همچنین خاطرنشان کرد: توجیحات خلاف، پاسخ ندادن به سوالات نمایندگان، لابی‌گری و تلاش مسئولان بنیاد شهید برای انصراف نمایندگان از تحقیق و تفحص راه به جایی نبرد و مواضع نمایندگان برای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید مستحکم‌تر شد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه اسناد زیادی از تخلفات بنیاد شهید جمع‌آوری شده و بخشی از آنها نیز در حال جمع‌آوری است، تصریح کرد: مطابق قانون اگر نهادهای اطلاعاتی و‌ امنیتی اطلاعات و گزارش‌‌هایی از بنیاد شهید در اختیار دارند باید در اختیار هیئت تحقیق و تفحص مجلس قرار دهند که در این زمینه نامه‌هایی به نهادها برای ارائه اسناد، ارسال شده و هیئت تفحص منتظر اسناد است.
منبع: سایت الف

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر 1392ساعت 19:1  توسط مدیروبلاگ  |