وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1392ساعت 18:21  توسط مدیروبلاگ  | همزمان با ایام اربعین حسینی و سالگرد شهدای کربلای ۴ و کربلای ۵

مراسم زیارت جامعه کبیره شنبه 92/10/ 7 20 منزل حاج آقا حسین زاده

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1392ساعت 13:29  توسط مدیروبلاگ  | 

انالله و انا الیه راجعون

دراین چند روز با خبر شدیم دو تن از آزاگان سرافراز تکریت 11  در غم از دست دادن پدر خویش سوگوار میباشند،جناب آقاى اسدالله تکلوبی و جناب آقای غلامرضا علی پیشه .

 از طرف دوستان و آزادگان تکریت 11 به این دوستان عزیز و بزرگوار تسلیت عرض می کنیم و از خداوند منان مغفورت الهی را برای این درگذشتگان خواهانیم.

و برای خانواده های محترم و گرامی شان صبر واجر را از ایزدمتعال خواستاریم.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1392ساعت 13:28  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1392ساعت 13:16  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر 1392ساعت 13:7  توسط مدیروبلاگ  | 

فاش نیوز - نماینده جانباز مجلس شورای اسلامی از اختصاص 17 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق رزمندگان معسر از سوی دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی در خصوص علت پرداخت نشدن حقوق رزمندگان معسر یادآور شد: کار پرداخت حقوق رزمندگان معسر از آبان ماه آغاز شده است و مبلغ 17 میلیارد تومان از سوی دولت به این موضوع اختصاص داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و تنها نماینده ویلچرنشین گفت:به استناد بند"ط" ماده 44 که دولت موظف است نسبت به ساماندهی  برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس، اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در توضیح سخنان خود افزود: در حال حاضر حدود 38 هزارو 55 تن از این عزیزان که معروف به طرح رزمندگان"15 رمضان" هستند در 32 استان شناسایی شده اند و مبلغ 17 میلیارد تومان هم برای پرداخت حقوق به آنان اختصاص داده شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدول اختصاص داده شده برای پرداخت اعتبارات طرح پرداخت حقوق رزمندگان معسر تصریح کرد: در این خصوص جای نگرانی برای پرداخت حقوق ماهیانه 250 هزار تومان برای رزمندگان معسر از سوی دولت وجود ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1392ساعت 10:55  توسط مدیروبلاگ  | منبع ولاگ 11تکریت

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1392ساعت 10:54  توسط مدیروبلاگ  | 

فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش:

از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می کنیم/ برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود/ پاسخ به هرگونه شرارت دشمنان علیه ملت ایران جدی و سخت خواهد بود

هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (شنبه) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت فاتحه، علو درجات شهدا را مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این مراسم، ورود به سِلک نیروهای مسلحِ شجاع و نام آور جمهوری اسلامی ایران را، برای جوانان تازه وارد، افتخار آمیز دانستند و با اشاره به لزوم تقویت آمادگی ها و استحکام دفاعی نیروهای مسلح در کنار تقویت ساخت درونی نظام اسلامی و وحدت ملی، تأکید کردند: ما از تحرک دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورک حمایت می کنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر استحکام ساخت درونی نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: عناصر اصلی که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، حافظ این انقلاب و ملت ایران و مایه پیشرفت بودند، توجه به آرمان های والای نظام اسلامی و توجه به عزت ملی بوده است، بنابراین وظیفه همه مسئولان و آحاد ملت، دفاع از عزت و هویت ملی است.
ایشان با اشاره به بدبینی و بی اعتمادی نظام اسلامی به امریکا، دولت امریکا را دولتی در پنجه صهیونیستها خواندند و گفتند: دولت امریکا در واقع در جهت منافع صهیونیست ها حرکت می کند و از همه دنیا باج می گیرد و به رژیم صهیونیستی باج می دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت ایران هیچگاه تهدید برای هیچ کشوری نیست اما استحکام نیروهای مسلح را مهمترین عامل برای حفظ امنیت نظام اسلامی می داند، افزودند: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی باید حصار مستحکمی در مقابل توطئه های دشمنان باشند.
فرمانده کل قوا با اشاره به تهدیدهای مکرر و مشمئز کننده دشمنان ملت ایران تأکید کردند: همه کسانی که عادت به تهدید زبانی ایران کرده اند، بدانند، پاسخ ما به هرگونه شرارتی بر ضد ملت ایران، پاسخی جدی و سخت خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ملت ایران، هم، سرسختی خود را در راه دفاع از آرمان ها و منافع خود نشان داده و هم، میل و رغبت خود به سلامت و صلح و همزیستی را زیرا این دو، در کنار یکدیگر هستند.
ایشان در پایان از رشادتها و جانفشانی های ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه نیروی هوایی، در هشت سال دفاع مقدس تجلیل و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس از جمله شهیدان بابایی و ستاری را گرامی داشتند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ضمن خیر مقدم، گفت: در دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی، ضمن آموزش فناوریها و علوم جدید، آموزش معارف دینی و اعتقادی نیز از برنامه های اصلی است.
وی با اشاره به طرح های راهبردی و بومی و نصب انواع شبیه سازها در نیروی هوایی تأکید کرد: نیروی هوایی ارتش با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی خود، در آمادگی کامل برای صیانت از مرزهای هوایی و آسمان جمهوری اسلامی ایران، بسر می برد.
همچنین سرتیپ دوم بخشنده فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گزارشی از برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه هوایی شهید ستاری بویژه طرح پهپاد رزمی و طرح شکاری نیمه سنگین ارائه کرد.
در این مراسم به فرماندهان، اساتید، خلبانان و دانشجویان نمونه دانشگاههای افسری ارتش و همچنین تعدادی از خانواده شهدا، یک جلد کلام الله مجید و هدایایی اعطا شد و نمایندگان دانشجویان جدید و فارغ التحصیل نیز، سردوشی و درجه خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.
در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش سرود عهد جانبازی را اجرا کردند.
اجرای رزمایش میدانی از دیگر برنامه های مراسم امروز دانشگاه هوایی شهید ستاری بود.
در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبریمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی


+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1392ساعت 20:3  توسط مدیروبلاگ  | 

قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران پس از سال‌ها بلاتكليفي سرانجام در تاريخ 2/1/92 به تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد. لازم به ذكر است كه اين قانون در جلسه مورخ 3/4/1386 مطابق اصل هشتاد‌وپنجم قانون اساسي به تصويب كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي رسيده و به عنوان لايحه به مجلس تقديم گرديده و در تاريخ 5/6/1385 پس از موافقت مجلس با اجراي آزمايشي به مدت چهار سال به دليل عدم تأمين نظر شوراي نگهبان به مجمع تشخيص مصلحت ارسال شده بود در نهايت مورخ 2/10/1391 به تصويب مجمع رسيد. معمولاً در تمام كشورهاي دنيا وقتي مي‌خواهند قانون يا يك طرح و ايده ‌نوين را در يك جريان اجرايي وارد كنند قبل از به اجرا درآوردن كامل، مدتي به صورت آزمايشي قانون يا طرح را توسط مراجع ذيربط به اجرا مي‌گذارند تا در اين مدت به صورت كامل و با نظارت جامع به بررسي ايرادات و كاستي‌هاي آن بپردازند و بعد از اتمام مدت تعيين شده قبلي يا قانون يا طرح مورد نظر را به صورت كامل ملغا شده و يا با اضافه و كم كردن مواردي بر آن مشكلات و معضلات آن را مرتفع مي‌نمايند. به هر صورت اين لايحه علي‌رغم همه تلاش‌ها براي به تصويب نرسيدن آن تصويب شد. حال سؤال اينجاست تسهيلات و امتيازات پيش‌بيني شده براي ايثارگران و به ويژه آزادگان در اين قانون به چه ترتيب مي‌باشد؟ و آيا بنياد شهيد و ساير دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي زمينه و بسترهاي لازم براي اجراي مفاد اين قانون را تهيه و آماده كرده؟

با ذكر اين مقدمه در ذيل اشاره‌اي اجمالي به مباحث فوق صورت خواهد پذيرفت. طبق ماده يك اين قانون ايثارگر به كسي اطلاق مي‌گردد كه براي استقرار و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي ايران و استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمنان داخلي و خارجي انجام وظيفه نموده و شهيد، مفقودالاثر، جانباز، اسير، آزاده و رزمنده شناخته شود.

آزاده به عنوان يكي از اعضاي خانواده ايثارگران طبق اين قانون به كسي اطلاق مي‌شود كه در راه تكوين، شكوفايي، دفاع و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كيان جمهوري اسلامي ايران استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضدانقلاب و اشرار در داخل و يا خارج از كشور اسير شده و سپس آزاد شود. همچنين براساس اين قانون كليه افرادي كه از تاريخ 28/5/1342 تا 16/11/1357 با الهام از مبارزات و مجاهدات امام خميني4 به دلايل امنيتي، مذهبي يا اتفاقات سياسي ديگر حداقل به مدت سه ماه در بازداشت يا حبس قطعي بوده‌اند؛ آزاده تلقي مي‌گردند.

اين قانون كليه دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي و شركت‌ها و مراكز توليدي و خدماتي كه تحت پوشش قانون كار يا مقررات تامين اجتماعي و قوانين خاص هستند را ملزم به تبعيت از اين قانون نموده است.

به جهت سهولت در ارائه مطالب، حقوق و امتيازات پيش‌بيني شده در اين قانون را به موارد ذيل تقسيم مي‌كنيم.

الف) حقوق مزاياي پيش‌بيني شده در بخش مسكن

آزادگان فاقد مسكن يا داراي مسكن نامناسب مشمول دريافت خدمات مسكن در قانون مذكور مي‌باشند كه اين خدمات عبارتند از:

1.      تأمين و واگذاري زمين يا مسكن

2.      واگذاري منازل اجاره به شرط تمليك

3.      ارائه تسهيلات بانكي بلندمدت با كارمزد حداكثر 4% با بازپرداخت بيست ساله

4.      وديعه مسكن استيجاري

5.      پرداخت هزينه تعمير منزل و تبديل به احسن نمودن مسكن نامناسب

6.   معافيت از هزينه‌هاي آماده‌سازي زمين، خدمات و تسهيلات مهندسي و شهري كه حسب مورد به ايثارگران واجد شرايط تعلق مي‌گيرد.

نكته مهمي كه در امتيازات پيش‌بيني شده به منظور ارائه خدمات مسكن به ايثارگران مشاهده مي‌گردد تبعيضي است كه بين برخي از اين اعضاء وجود دارد. وفق ماده 3 مكرر قانون فوق‌الذكر فرزندان جانبازان بالاي 70% مشمول تسهيلات خريد يا ساخت مسكن قرار گرفته‌اند ولي دليل محروميت فرزندان آزادگان از اين مزايا مشخص نيست و مناسب‌تر بود قانونگذار به طور برابر فرزندان آزادگان بالاي 5 سال را نيز مشمول اين تسهيلات قرار مي‌داد.

ب) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش بهداشت و درمان

از مهم‌ترين موارد مبتلابه آزادگان در بخش بهداشت و درمان مربوط به بيمه و خدمات درماني است كه مطابق اين مقررات تأمين 100% هزينه بهداشتي درماني به صورت بيمه سلامت، بيمه همگاني، بيمه مكمل و بيمه خاص (خدماتي كه مشمول قوانين بيمه همگاني و تكميلي نمي‌گردند) آزادگان و افراد تحت تكفل آنان بر عهده دولت بوده و اعتبارات آن هر ساله در قوانين بودجه سنواتي متصور مي‌گردد. شايان ذكر است كه اين قانون دولت را مكلف نموده كه پرداخت كسورات بيمه درماني همگاني و تكميلي سهم ايثارگران شاغل (آزادگان) در بخش غيردولتي مشمول قانون كار و تأمين اجتماعي را نيز در لوايح بودجه سنواتي كل كشور پيش‌بيني نموده و در اختيار سازمان تأمين اجتماعي قرار دهد.

آيين‌نامه اجرايي اين فصل مي‌بايستي ظرف سه ماه پس از تصويب اين قانون توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران و با همكاري وزارتخانه‌هاي تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح تهيه و به تصويب هيأت وزيران برسد. كه عليرغم انقضاي مهلت براي تصويب اين آيين‌نامه هنوز آيين‌نامه مزبور به تصويب نرسيده است.

ج) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش تسهيلات اداري و استخدامي

مطابق با اين قانون كليه دستگاه‌هاي دولتي و ساير نهادها و تشكيلات مشمول اين قانون مكلف‌اند حداقل 25% از نيازهاي استخدامي و تأمين نيروهاي مورد نياز خود را كه وفق ضوابط و مجوزهاي مربوط اخذ مي‌نمايند به ايثارگران از جمله كليه آزادگان و همسران و فرزندان آزادگان يكسال و بالاي يكسال اسارت و 5% از سهميه استخدامي را نيز به همسر و فرزندان آزادگان كمتر از يك سال اسارت اختصاص دهند.

وفق اين قانون همسران آزادگان با سابقه اسارت پنج سال و بالاتر كه قبل از اسارت با آنان ازدواج نموده‌اند، در صورت شاغل بودن مي‌توانند با پنج سال سنوات ارفاقي از امتياز بازنشستگي پيش از موعد با دريافت حقوق و مزاياي كامل بهره‌مند گردند. همچنين همسران آزادگان با سابقه اسارت كمتر از پنج سال نيز به تناسب سابقه اسارت آزادگان از يك تا پنج سال سنوات ارفاقي بازنشستگي بهره‌مند مي‌گردند.

علاوه بر اين به همسران آزادگان متوفي كه فرزند يا فرزنداني را از آزاده متوفي تحت تكفل قانوني داشته باشند، معادل حداقل حقوق كاركنان دولت، حق سرپرستي پرداخت خواهد شد. افراد حضانت كننده از اين فرزندان محروم از مادر نيز مشمول اين امتياز مي‌باشند.

د) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش اشتغال و كارآفريني

قانونگذار در اين قانون به منظور تشويق كارفرمايان كارگاه ها به جذب آزادگان و همسر و فرزندان آنان تحفيفات و تسهيلاتي براي اين قبيل كارفرمايان از جمله كاهش ماليات به واسطه حقوق پرداختي به ايثارگران جديد الاستخدام به عنوان هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي براي مدت پنج سال، 50% تخفيف در پرداخت حق بيمه به جهت به كارگيري آزادگان براي مدت پنج سال و ساير تسهيلات و امتيازات مندرج در قانون مذكور مقرر داشته است.

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين بخش براي بهره‌مندي آزادگان و فرزندان آنان به شرط نداشتن شغل مي‌توان به ارائه حداقل 30% از امكانات ذيل (پس از هماهنگي بنياد با دستگاه ارائه دهنده خدمات) نام برد: 1. واگذاري غرفه ميادين و بازارچه‌هاي خوداشتغالي و دكه از طريق شوراهاي اسلامي با هماهنگي شهرداري 2. سهميه پذيرش دور‌ه‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت آموزش هاي مهارتي، تخصصي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي به همراه تسهيلات رفاهي به ويژه خوابگاه 3. اجراي دوره‌هاي كارورزي خاص فارغ‌التحصيلات توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط و 4. اعزام نيروي كار به خارج از كشور، توسط دستگاه‌هاي مشمول اين قانون

 

ه‍ ) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش معيشت و رفاه

از جمله مهم‌ترين موارد اين بخش از مزايا متعلقه به آزادگان مي‌توان به حقوق و مزاياي حالت اشتغال مستخدمان آزاده از كار افتاده كلي دستگاه‌ها‌، اعم از كشوري و لشكري اشاره نمود كه با اصلاح تبصره 2 ماده 39 اين قانون، ديگر حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان از كارافتاده كه در دستگاه‌هاي دولتي مشغول به فعاليت مي‌باشند قطع نمي‌گردد.

از ديگر حقوق پيش‌بيني شده در اين بخش مي‌توان به معافيت كامل آزادگان از هزينه بليط اتوبوس و مترو (داخل شهري) و معافيت از 50% از هزينه بليط قطار و هواپيما براي پروازهاي داخلي با ارائه كارت ايثارگري و معافيت 50% درصدي از هزينه بليط براي يك سفر خارجي در سال با ارائه معرفي‌نامه از بنياد نامبرد.

يكي ديگر از اين امتيازات پيش‌بيني شده در اين بخش تعلق سهميه 5 تا 10% از سهميه جمع تمتع براي آزادگان و همسران آنان كه براي اولين بار مشرف مي‌شوند مي‌باشد.

علاوه بر اين طبق اين قانون دولت مكلف گرديده تا نسبت به تأمين و پرداخت 50% هزينه بيمه عمر آزادگاني كه تحت پوشش بيمه مذكور نمي‌باشند اقدام لازم مبذول نمايد.

ي) ساير حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين قانون مي‌توان به موارد ذيل نيز اشاره كرد.

1.     پرداخت كمك هزينه فوت به آزادگان غيرمستخدم دولت

2.     پرداخت هديه ازدواج به فرزندان آزادگان

3.  پرداخت تسهيلات بانكي (وام) بابت مساعدت در امر ازدواج به آزادگان و فرزندان آنان به ميزان دو برابر ضوابط بانكي از سوي شوراي پول و اعتبار به صورت قرض‌الحسنه

4.     پرداخت ماهانه مبلغي معادل 25% حداقل حقوق كاركنان دولت به آزادگان شاغل به عنوان فوق‌العاده ايثارگري

5.  برخورداري آزادگان از كارافتاده كلي همانند ساير كاركنان شاغل در دستگاه‌ها، از كليه تسهيلات اجتماعي، رفاهي، آموزشي و خدمات قابل ارائه به كاركنان دستگا‌ها نظير دفترچه اتكا علاوه بر تسهيلات بنياد شهيد

6.     معافيت آزادگان به طور كامل از پرداخت ماليات بر حقوق

7.     ارائه خدمات حمايت قضايي به آزادگان در مراجع قضايي جهت دفاع و استيفاي حقوق آنان

8.  ارائه 25% از سهميه صدور پروانه سردفتري، وكالت و مجوز كارشناسان رسمي دادگستري به ايثارگران از جمله آزادگان با 6 ماه سابقه اسارت

9.     امكان اعاده به خدمت آزادگاني كه با دستگاه متبوع خود قطع همكاري نموده‌اند براي يكبار

10.نقل و انتقال دانشجويان و پذيرفته‌شدگان آزاده و همسر و فرزند آنان به دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل سكونت خانواده آنان و يا نزديك‌ترين محل و همچنين امكان تغيير رشته همطراز در گروه آزمايشي مربوط براي يك بار

11.تأمين و پرداخت 100% هزينه شهريه كليه دانشجويان آزاده و همسر و فرزندان آنان كه در هر مؤسسه و دانشگاه آموزش عالي شهريه بگير مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت مشغول به تحصيل مي‌باشند.

12.اعطاي نشان ويژه به آزادگان به منظور تجليل از آن‌ها

13.پرداخت كمك هزينه تحصيلي به دانش‌آموزان و دانشجويان آزاده و خانواده‌هاي آن‌ها

14.اعطاي 20% از سهميه دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در ارائه بورس‌هاي تحصيلي داخل و خارج از كشور، و فرصت‌هاي مطالعاتي و دوره‌هاي دكتري به ايثارگران از جمله آزادگان و همسران و فرزندان آنان

15.توليد برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني و هنري مرتبط با ايثار و شهادت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صدا و سيما و ديگر دستگاه‌هاي اجرايي متولي امور فرهنگي كشور و حمايت از هنرمندان علي‌الخصوص هنرمندان آزاده‌اي كه در اين حيطه فعاليت مي‌كنند.

16.استخدام و بكارگيري حداقل 10% از سهميه اعضاي هيأت علمي مورد نياز دانشگاه‌ها از بين جامعه ايثارگران از جمله آزادگان بالاي سه سال اسارت و فرزندان آن به شرط داشتن مدرك دكتراي تخصصي مورد تأييد وزارت علوم تا پايان قانون برنامه پنجم توسعه

17.ارائه امكانات تفريحي و فرهنگي، هنري و ورزشي توسط دستگاه‌هايي كه داراي اين امكانات بوده براي استفاده ايثارگران و خانواده آنان با تخفيف 50% به منظور حفظ نشاط و شادابي ايثارگران و خانواده آن‌ها

همانگونه كه ملاحظه شد قانون مذكور حقوق و مزايايي را براي كل جامعه ايثارگران و آزادگان به عنوان يكي از اعضاي اين خانواده پيش‌بيني نموده كه مستلزم تلاش و كوشش بنياد شهيد در تهيه و تصويب آيين‌نامه‌ها اجرايي اين موارد با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط و نظارت بر حسن اجراي اين قانون مي‌باشد. چرا كه بدون تصويب آيين‌نامه اجرايي هدف قانونگذار از برقراري اين امتيازات و تسهيلات ناممكن مي‌گردد و در عمل اين قانون بلااستفاده مي‌ماند از اين جهت ماده 74 اين قانون به منظور نظارت بر حسن اجراي اين قانون و آيين‌نامه اجرايي آن مقرر داشته كه رئيس بنياد شهيد موظف است گزارش عملكرد هر سال را كه براساس شاخص‌هاي هر برنامه و فعاليت تنظيم شده است حداكثر تا پايان آذر ماه سال بعد به مقام معظم رهبري، رئيس‌جمهور و رئيس مجلس شوراي اسلامي ارائه نمايد. و همچنين در اين راستا كليه دستگاه‌هاي مشمول اين قانون را مكلف نموده تا هر ساله گزارش عملكرد مربوط به نحوه و ميزان ارائه خدمات و تسهيلات به ايثارگران مشمول اين قانون را به بنياد شهيد ارائه نمايند.

علاوه بر اين نيز به منظور شفاف‌سازي منابع مالي اختصاص يافته براي خدمات‌رساني به ايثارگران، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور مكلف به ايجاد فصل رفاه و تأمين اجتماعي ايثارگران و برنامه‌هاي ذيل آن متناسب با عناوين فصول اين قانون در لوايح بودجه سنواتي شده است تا امتيازات و تسهيلات مقرر در اين قانون و بار مالي ناشي از آن در لايحه بودجه سالانه پيش‌بيني گردد.

به اميد آنكه اهتمام و سعي و تلاش مسئولين بنياد شهيد و ساير دستگاه‌هاي اجرايي بيش از گذشته در جهت اجراي تمام و كمال قوانين حمايتي از ايثارگران باشد.

منبع سایت موسسه پیام آزادگان

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1392ساعت 12:18  توسط مدیروبلاگ  | 


در حالیکه انتظار می رفن وزیر محترم اقتصاد و مشاورانش تامل بیشتری در تلاش گسترده تیم مهمندس زریبافن برای ردیافت 1100 میلیارد بکنند متاسفانه رایزنی های امینی و تیم حرفه ای مهندس ک.فق شد امضا نهایی برای ردیافت این مبلغ را دریافت کند غافل از اینکه این پول واقعا کجا و چگونه قرار است صرف شود خوباست آزادگان که بی نهایت در این ماجرا مظلوم واقع شده اند از وزیر محترم اقتصاد بخواهند که صورت دقیق هزینه کرد این 1100 میلیارد را از مهندس زریبافان دریافت کنند و بگوییند پولی که حق آزادگان بود در کجا و چگونه صرف می شود؟

رداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو خبر داد.

به گزارش بشرا، سید مهدی امینی با اعلام این خبر اظهار داشت: با پیگیری های مستمر مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران طی دو سال گذشته و تلاش های شبانه روزی آنان در 45 روز اخیر و نیز اهتمام ویژه مهندس زریبافان به پرداخت هر چه سریعتر مطالبات ایثارگران، مطالبات مذکور در اولین فرصت به حساب ایثارگران معزز واریز خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه حضوری مسئولین بنیاد با وزیر امور اقتصادی و دارائی که روز سه شنبه (12 شهریورماه) تشکیل شد، موضوع ارائه گزارش نهائی در خصوص پرداخت مطالبات ایثارگران توسط معاون نظارت مالیو خزانه دار کل کشور مطرح و به تصویب رسید و مقرر شد پس از ارائه ی این گزارش دستور لازم برای پرداخت این مطالبات صادر شود..

امینی افزود:: گزارش مذکور که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اهتمام دکتر کرمی معاون نظارت مالی و خزانه داری برای دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی ارائه شد، با موافقت وی برای پرداخت مطالبات ایثارگران همراه بود و بدین ترتیب دستور پرداخت مطالبات ایثارگران توسط دکتر طیب نیا به خزانه دار کل کشور ابلاغ شد.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز داشت: به محض اینکه مبلغ 11 هزار میلیارد ریال به حساب بنیاد واریز شود، میزان 32 درصد از مطالبات ایثارگران معزز به حساب آنها واریز خواهد شد.+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم شهریور 1392ساعت 12:31  توسط مدیروبلاگ  | 


معاون سیاسی و بین‌الملل وزارت امورخاجه گفت: ماموریتم در آژانس بین‌الملل انرژی اتمی قطعی شده است.

رضا نجفی در گفتگو با تسنیم، در مورد قطعی شدن ماموریتش در نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: ماموریت بنده در وین قطعی شده است و به جای آقای سلطانیه به این کشور خواهم رفت که پس از صدور ویزا و مراحل کار اداری در اولین فرصت به وین رفته و پست خود را تحویل خواهم گرفت.http://eirib.ir/uploads/posts/2013-08/1377189040_2012107244.jpg

وی درباره سوابق خود تصریح کرد: بنده در سمت‌های مختلف از جمله معاون مدیرکل امور سیاسی و بین‌المللی، رئیس اداره خلع سلاح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه، نماینده و رایزن خلع سلاح ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل متحد در نیویورک و جانشین نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمایی در لاهه بوده‌ام.

نجفی در پایان تاکید که ایثارگر بوده و همچنین از جانبازان جنگ تحمیلی می‌باشد.

از قرار معلوم و بنابر اعلام وبلاگ آقای مازندرانی ایشان از آزادگان اردوگاه تکریت11 میباشند.

این دومین انتصاب آزادگان در دولت جدید جناب آقای روحانی میباشد وضمن عرض تبریک برای تمامی این عزیزان که مایه افتخارومباهات آزادگان میباشند آرزوی سلامتی و موفقیت و کامیابی در ظل توجهات حضرت ولی عصرعج را از خداوند منان خواستاریم.


+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم شهریور 1392ساعت 19:11  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مهندس سعید اوحدی از آزادگان سرافراز کشورمان به عنوان معاون وزیر و رییس جدید سازمان حج و زیارت منصوب گردید.

خلاصه ای از زندگی نامه ی ایشان

آزاده سرافراز، سعيد اوحدي متولد 1336 بروجرد است. او ديپلم خويش را در سال 1354 از دبيرستاني به نام «هشترودي» در تهران گرفت. همان سال در کنکور دانشجويان خارج از كشور شرکت و با قبولی در این آزمون برای ادامه ی تحصیل به امریکا سفر کرد دو ترم از درسش باقي مانده بود كه براي ديدار از خانواده خويش به ايران بازگشت. اين تصميم او با شروع جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و بعد از شرکت در جبهه  های جنگ، در نهایت روز 18 بهمن 1361 در عملیات والفجر مقدماتی در حالی که برادرش مسعود ،به شهادت رسید توسط دشمن بعثي حدود هشت سال به اسارت درآمد. بعد از آزادی و حدود ده سال دوری از درس توانست مدرك فارغ التحصيلي رشته مهندسي عمران را از دانشكده فني دانشگاه تهران به دست آورد.

ایشان تا زمان حیات مرحوم ابوترابی به عنوان نماینده ی وی در امور آزادگان مشغول فعالیت بودند سال 1380 زمانی که مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بود اجرای امور عمره گزاران را از سازمان حج و زیارت به عهده گرفت ایشان توانست تعداد عمره گزاران را در طی چند سال به چند برابر افزایش دهد سپس با تاسیس موسسه عمره سعادت تحت نظر سازمان حج و زیارت توانست از نظر کیفی و کمی عمره ی ایران را به بهترین عمره در سراسر جهان ارتقاء‌دهد تا جایی که مسئولین رده بالای کشور عربستان به این موضوع بارها اذعان داشته اند .

ایشان مدت سه سال مدیریت شرکت مینو را به عهده گرفت که توانست علی رغم بدهی بسیار این شرکت، ضمن به صفر رساندن بدهی شرکت ، 49 درصد سهم شخصی شرکت را نیز خریداری و بدینوسیله شرکت مینو صد در صد به آزادگان تعلق گرفت و اولین سود شرکت مینو نیز در زمان مدیریت ایشان به اعضاء تخصیص یافت .

تعدادی از سوابق اجرایی ایشان

رئیس ستاد آزادگان استان لرستان

رئیس ستاد آزادگان استان مرکزی

نماینده تام الاختیار مرحوم ابوترابی در امور آزادگان

جانشین برنامه ریزی ستاد کل آزادگان

مدیرعامل و عضو مجمع كانون جهانگردی و اتوموبیلرانی

عضو هیئت مدیره و معاونامور نظارتسازمان ایرانگردی

عضو هیئت مدیره موسسه پیام آزادگان

عضو هیئت مدیره شرکت اقتصادی وخودکفایی آزادگان

مدیر عامل شرکت مینو

مدیر عامل و عضو مجمع موسسه عمره سعادت

مشاور امور بین‌الملل بانك پارسیان و شركت سرمایه‌گذاری پارسیان

مدیر شرکت سرمایه گزاری بانک گردشگری

مدیر عامل شركت سرمایه‌گذاری نگین گردشگری ایرانیان

رئیس هیئت مدیره سرمایه گزاری بانک ملت

موسسه فرهنگی پیام آزادگان ضمن تبریک به این آزاده سرافراز و تمامی آزادگان عزیز ، آرزوی توفیق روز افزون را از خداوند منان دارد.

ضمنا مراسم معارفه جناب آقای مهندس اوحدی فردا در سازمان حج برگزار میگردد.


+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 21:22  توسط مدیروبلاگ  | 

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی: رئیس بنیاد شهید نباید از بدنه مجموعه انتخاب شود

ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است
عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس، با تاکید بر اینکه رد پای اختلاس‌های مالی در روند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید دیده شده است، گفت: به طور حتم رئیس‌جمهور نباید از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران رئیس انتخاب کند زیرا بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند در این تخلفات نقش مهمی دارند.
ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ به برگزاری جلسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد وافزود: چند روزی فعالیت این کمیته به دلیل بررسی صلاحیت وزرا روند کندی به خود گرفته بود که از دیروز کار با جدیت دنبال شد و قرار است طی روزهای آتی نیز با برگزاری جلسات پی‌درپی این کار استمرار یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون در بررسی‌های انجام شده خبرهای خوشی به دستمان نرسیده است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون دراین مرحله از تحقیق و تقحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اختلاس‌های مالی دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم افرادی که متهم به اختلاس‌های مالی هستند را به دادگاه می‌کشانیم، تصریح کرد: بدیهی است که این مهم را با جدیت دنبال خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که مانند دیگر تحقیق و تفحص‌ها نیمه تمام رها شود.

وی،‌ با بیان اینکه رئیس جمهور نباید رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران را از بدنه این مجموعه انتخاب کند، گفت: از دکتر روحانی تقاضا دارم برای ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از افرادی استفاده کند که با راس هرم این مجموعه سنخیتی نداشته باشد.

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی، با بیان اینکه از رئیس جمهور درخواست دارم که در انتخاب رئیس آتی بنیاد شهید عجله نکند، یادآور شد: متاسفانه در این تحقیق و تفحص به مستنداتی رسیدیم که پای بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند درمیان است بنابراین اگر دکتر روحانی از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران فردی را به عنوان رئیس برگزیند ممکن است فاش شدن مستندات ضد آن فرد، جلوه خوبی نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه وجود خسارات مالی و تخلفات متعدد در بنیاد شهید باعث زیان‌های وارده جبران‌ناپذیری به ایثارگران و خانواده معظم شهدا شده است، افزود: این خسارت‌ها به حیثیت، درمان، سلامت و آبروی خانواده‌های ایثارگر وارد شده که هیچ یک قابل برگشت نیست و بدون‌شک همین امر جرم آقایان را تشدید می‌کند./

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 11:39  توسط مدیروبلاگ  | 


در راستای پرداخت بخشی از معوقات ایثارگران، اعتباری به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس تأمین شد؛ اما به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام فروخته شده، به حساب بنیاد شهید واریز نشد.

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، پرداخت مطالبات ایثارگران، انگار ماجرای تمام‌نشدنی است که بیش از 20 سال به درازا کشیده و هر دفعه مانعی بر سر راه آن قرار می‌گیرد. مبلغی که حق آنهاست. نه برای مزد مقاومت و ایستادگی‌شان، برای اینکه خیلی از آزاده‌هایمان به ویژه بسیجیان، وقتی در اسارت بودند، خانواده‌شان برای امرار معاش، دارایی و خانه‌ و زندگی‌شان را فروختند؛ در حالی که در آن دوران باید مبلغی به خانواده‌‌شان تعلق می‌گرفت، که نگرفت؛ بعد هم که به میهن‌مان بازگشتند، مدت‌ها طول کشید تا صاحب شغلی و جایگاهی باشند در بین مایی که ایثارشان را فراموش کرده بودیم.

جانبازان هم طلبکار نیستند؛ آنها برای دین و مملکت‌مان رفتند؛ آنها کاری کردند که کار هر کسی نبود، بحث جان بود و طبق اخلاص. جانشان را باختند به قیمت سربلند بودن‌. آیا شایسته نیست برای این همه ایثارگری و گذشت‌شان قدردانی مادی و معنوی از آنها داشته باشیم؟! ما همیشه به آنها بدهکاریم، بدهکار کسانی که خود را بدهکار انقلاب دانسته و می‌دانند.

یکی از کارهایی که می‌شد برای قدردانی از این سرمایه‌های عظیم مملکت‌مان انجام داد، پرداخت معوقات‌ ایثارگران و خانواده‌های شهدا بود؛ در راستای اجرای این طرح کارهایی در دولت دهم صورت گرفت تا بخش عمده‌ای از مطالبات پرداخت شود.

                                                              ***

«حسین‌علی حاجی‌دلیگانی» با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 92 گفته بود: «در جلسه این کمیسیون مصوب شد تا مطالبات جانبازان و ایثارگران طی 30 سال گذشته با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری پرداخت شود».

پیگیری این موضوع ادامه داشت تا اینکه 160 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار خودداری از اخذ تعهدنامه از ایثارگران به منظور پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام و اقدام بر اساس قانون بودجه 92 و پرداخت مطالبات آنها به صورت نقدی شدند.

                                                             ***

در ادامه جریان سیدمهدی امینی معاون توسعه و مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اجرایی شدن طرح پرداخت معوقه‌های ایثارگران در قالب واگذاری سهام گفت: «با پیگیری بنیاد شهید و تکالیف مندرج در قانون بودجه سال 1391 مقرر شد با تقدیم مطالبات ایثارگران از سوی بنیاد و تصویب آن توسط کارگروه دولت، متشکل از وزرای دادگستری، اقتصادی و دارایی و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مطالبات تأیید و به استناد بند 2-3-24 قانون بودجه 1391 برای حسابرسی به سازمان حسابرسی کل کشور ارسال شد و سازمان مزبور با استقرار در بنیاد و پس از فعالیتی 5 ماهه، مطالبات را تا سقف 5/3437 میلیارد تومان تأیید و تعیین کرده که پس از تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیأت دولت، مقرر شد که مطالبات در سقف مزبور از طریق واگذاری شرکت‌های سودآور و پربازده پرداخت شود.

پس از آن طی رایزنی‌های فشرده پرحجم بنیاد با سازمان خصوصی‌سازی تلاش به عمل آمد تا شرکت‌هایی را به این امر اختصاص دهند که مزیت اقتصادی خوب و مطلوبی را داشته باشند و از جمله شرکت‌های نیروگاهی دماوند و زاگرس که از جدیدترین نیروگاه‌های کشور بوده و حداکثر یک سال از عمر مفید آنها گذشته و 25 تا 30 سال بازدهی مؤثر خواهند داشت، انتخاب شدند.

بر این  اساس 95 درصد سهام نیروگاه دماوند، معادل 1512 میلیارد تومان و 100 درصد حقوق مالکانه دولت در نیروگاه زاگرس معادل 786 میلیارد تومان و معادل 1100 میلیارد تومان وجوه نقدی حاصل از فروش سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و 5 شرکت جزء واگذار خواهد شد».

                                                              ***

حسن خسروآبادی مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: برای پرداخت 32 درصد از مطالبات ایثارگران به صورت نقدی، تأمین اعتبار 1100 میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس انجام شد؛ متأسفانه به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام ایثارگران فروخته شده، مستقیم به خزانه دولت واریز شد؛ قاعدتاً مدتی طول می‌کشد تا این اعتبار به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران برگردد. در غیر این صورت می‌توانستیم در روزهای آخر دولت دهم یک سوم معوقات ایثارگران و آزادگان را بدهیم که محقق نشد.

حالا چه کسانی باید پاسخگوی مطالبات ایثارگران باشند، این جریان به کجا خواهد رسید، تقدیر از آنهایی که همیشه شایسته تقدیرند...

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 9:24  توسط مدیروبلاگ  | 

امروز پس از گذشت 27 سال سنگ مزار شهید خرم‌جاه تعویض و از شهید گمنام به‌ نام خودش شد.

به گزارش فارس از همدان، ظهر امروز طی مراسمی با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، جمعی از کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران، برخی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و جمعی از خبرنگاران سنگ مزار شهید ایرج خرم‌جاه تعویض شد.
 


تعویض سنگ مزار این شهید بزرگوار در فضایی روحانی و عرفانی برای پنجمین بار انجام شد.

شهید ایرج خرم‌جاه که در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل گشته به علت نداشتن پلاک و البته بیشتر به خاطر شباهت زیاد با محمدجواد زمردیان، به جای او که اسیر شده بود در گلزار شهدای همدان به خاک سپرده می‌شود.

امروز بعد از گذشت 27 سال مادر شهید عصر امروز بر سر مزار فرزند خود حضور می‌یابد.

امروز که سنگ مزار را برای تعویض آوردند جعفر زمردیان دنیایی داشت تماشایی!

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه از خدا عاقبت به خیری همه را مسئلت دارم، اظهار کرد: شهید ایرج خرم‌جاه در طول این 27 سال به ما عزت بخشیده است.

جعفر زمردیان ادامه داد: به خاطر مشخص شدن هویت این شهید خوشحالم، اما از آن جا که با این بزرگوار دنیایی پر از خاطره داشتم، حس عجیبی وجودم را فرا گرفته است.وی اذعان داشت: در طول این چند روز گذشته که هویت این شهید عزیز مشخص شد فکر می‌کردم که فقط خودم حس تأثر دارم اما شب گذشته که همه خانواده دور هم جمع شدیم و در این باره صحبت می‌کردیم متوجه شدم همه اعضای خانواده این حس را دارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان به علت ناراحتی خود و خانواده اشاره کرد و یادآور شد: فکر می‌کنم جدایی بین ما رخ داده است.

زمردیان بعد از اندکی مکث، گفت: نه جدایی نیست بلکه پیوند جدیدی ایجاد شده است.

وی ابراز داشت: شعری که بر روی سنگ مزار شهید خرم جاه حکاکی شده توسط 11 نفر بررسی و بعد از چهار مرحله گزینش کلمات تأیید و بر روی سنگ مزار حکاکی شد.

در ادامه، محمود فضلی یکی از کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که روز گذشته مسئول پیگیری تهیه سنگ مزار بود، گفت: نوع سنگ‌هایی که در مزار شهدا به کار رفته سنگ خاصی است و در همدان فقط یک کارگاه، تراش با این ابعاد را دارد.

فضلی ادامه داد: وقتی برای تهیه سنگ مراجعه کردم مانند این بود که خود شهید همه چیز را قبل آماده کرده است، چون سه قطعه سنگ با مشخصات سنگ مزار یافتیم و بلافاصله در آن کارگاه تراش خورد.

وی ابراز داشت: من در طول سال‌هایی که در بنیاد شهید خدمت می‌کنم اتفاقات بسیار مبارکی برایم افتاده که همه را شهدا انجام دادند.

در این حین روحانی بزرگواری به نام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصفر ملکی با روی گشاده وارد شد و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص اینکه تشخیص هویت شهید خرم‌جاه بعد از 17 سال چه حکمتی دارد، متذکر شد: این موضوع تفسیر آیه شریف قرآن کریم است که می‌فرماید «شهدا زنده هستند».

وی ابراز داشت: قرآن می‌فرماید به شهدا اموات نگوئید چون آنها در نزد خدا روزی می‌خورند و اگر به شهدا سلام دهید جواب می‌دهند، اما به خاطر اینکه ما در حجاب هستیم گوش شنوایی برای شنیدن جواب سلام شهدا نداریم.

متن روی سنگ مزار جدید نصب شده به این شرح است:

مرقد بسیجی شهید

ایرج خرم‌جاه

فرزند احسان‌الله

ولادت 1351/11/6

روستای سیبستان استان البرز

شهادت 1365/10/19 شلمچه کربلای 5

از این مزار صدای حبیب می‌آید / از غربت کفنش بوی سیب می‌آید

نشان نداشت بجز نام زمرد به نشان / به خرمی و جاهش نصیب می‌آید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392ساعت 23:4  توسط مدیروبلاگ  | 


روزنامه خراسان - مورخ یکشنبه 1392/05/27 شماره انتشار 18479

پايدار- در حالي که يک مسئول در بنياد شهيد و امور ايثارگران از شکايت ايثارگران و آزادگان از سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت اداري درباره بازگرداندن مبلغ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان از مطالبات ايثارگران از خزانه و پرداخت آن به اين گروه خبر داد، عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: تعدادي از نمايندگان مجلس درخصوص پرداخت نشدن مطالبات ايثارگران به صورت نقدي از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰ شکايت کرده اند.درخور اشاره است چندي پيش ۱۶۰ نماينده با ارسال نامه اي به رئيس جمهور دولت دهم خواستار پرداخت نقدي مطالبات ايثارگران شده بودند. به گفته برخي نمايندگان هنگام تصويب قانون بودجه ۹۲ نمايندگان بر نقدي بودن پرداخت مطالبات ايثارگران تاکيد کردند با اين حال بنياد شهيد برخلاف قانون اقدام به پرداخت اين مطالبات در قالب سهام کرده است.

سيد مهدي اميني معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران در گفت وگو با ايرنا گفت: در جلسه اي که چهارشنبه گذشته با معاون ديوان محاسبات داشتيم، قرار شد با ارسال نامه اي به خزانه داري کل مبلغ هزار و صد ميليارد تومان متعلق به ايثارگران و آزادگان را که پيش از اين براي واريز به حساب آن ها قطعي شده بود و سازمان خصوصي سازي آن را به خزانه واريز کرد، مجددا براي پرداخت به اين عزيزان بازگردانده شود. وي با تاکيد بر آن که در صورت پاسخ سريع به اين نامه، 32درصد از مطالبات ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته جاري به حساب آنها واريز خواهد شد، ادامه داد: پس از پيگيري هاي فراوان در خصوص احقاق حقوق ايثارگران، قرار شد بنياد شهيد با وکالت به سازمان خصوصي سازي، سهام ايثارگران را به فروش برساند و مبلغ مربوطه را به ايثارگران پرداخت کند اما اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد و مبلغ حاصل از فروش سهام را به خزانه داري کل بازگرداند. وي با بيان اين که ايثارگران و آزادگان به همين منظور شکايتي را عليه سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت ارسال کرده اند، يادآور شد از آنجا که بنياد شهيد از سوي ايثارگران وکالت دارد،  پيگير اين شکايت است. کريمي مشاور امور آزادگان در بنياد شهيد نيز در همين رابطه به ايرنا گفت: با وجود مجوز ديوان محاسبات براي واريز بخشي از مطالبات ايثارگران و آزادگان از سوي سازمان خصوصي سازي ، اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد لذا اين افراد شکايتي را عليه وزير اقتصاد و دارايي و سازمان خصوصي سازي تنظيم و به ديوان عدالت اداري و ديوان محاسبات ارائه کرده اند.

شکايت تعدادي از نمايندگان از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰

در همين حال ضرغام صادقي عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: با پيگيري تعدادي از نمايندگان و طرح شکايت از بنياد شهيد در کميسيون اصل 90، اولين جلسه مربوط به آن در کميسيون اصل ۹۰ با حضور نمايندگان شاکي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران برگزار شده است و مسئولان بنياد شهيد توضيحاتي را مطرح کرده اند، اما روند اين کار هنوز ادامه دارد.وي يادآور شد: براين اساس حداقل ۵۰ درصد سهام شرکت هاي هلدينگ خليج فارس فروخته و نقدي به ايثارگران پرداخت مي شود.صادقي مبلغ وارد شده به خزانه را ۲ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: اولويت پرداخت با ايثارگران است. اين عضو فراکسيون ايثارگران درخصوص عملکرد بنياد شهيد و بانک دي اظهار کرد: براساس گزارش هاي دريافتي عملکرد و همکاري بانک دي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران رضايت بخش نبوده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392ساعت 8:41  توسط مدیروبلاگ  | 
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 19:13  توسط مدیروبلاگ  | 

 در برنامه بررسی مسائل و دغدغه های جامعه آزادگان که با حضور سردار کریمی در برنامه زنده شبکه خبر بصورت زنده پخش شد ایشان در پایان برنامه و درپی سوال مجری درخصوص مطالبات آزادگان و بحث 1100 میلیاردتومان بیان کردند که با توجه به شکایت بنیاد از دستگاههای ذیربط ؛ مقرر شده که تا چند روز آینده این پول از طرف خزانه به حساب بنیاد واریز شود و در ظرف هفته آینده بنیاد نیز این پول را بحساب ایثارگران و خصوصا آزادگان واریز خواهدکرد و اگر چنین شود بنیاد نیز شکایت خود را پس گرفته و پیگیری نخواهد کرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 19:0  توسط مدیروبلاگ  | 


بررسی مسائل و دغدغه های جامعه آزادگان در برنامه زنده شبکه خبر صدا وسیمای جمهوری اسلامی همراه با حضور آقای سردار کریمی مشاور امور آزادگان بنیادشهید وامورایثارگران هم اکنون در حال پخش میباشد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 18:56  توسط مدیروبلاگ  | 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1392ساعت 12:2  توسط مدیروبلاگ  |