وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT
 

از ساعت ۹و۳۰ شنبه شب هیات مدیره جمعیت آزادگان دفاع مقدس از طریق ویدیوکنفرانس جلسه هیات مدیره را برگزار نمودند.

در این جلسه حاج آقای باطنی مازندرانی علیرحیمی صادقزاده و بنده از طریق اینترنت حصورداشتند.

در این جلسه کارها واقدامات انجام شده مورد بررسی قرارگرفت.

بحث سومین همایش که انشالله خود حاج آقای باطنی اخباردقیق آن را خواهند داد.از مهمترین موارد آن بوده است.

البته ارتباط از طریق اینترنت با این خطوط ما واقعا عذاب آوه ِ؟؟ ما که با ای دی اس ال ۱۰۲۴ هستیم مشکل داشتیم وای به حال بقیه ؟؟!!!

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم اردیبهشت 1390ساعت 23:29  توسط مدیروبلاگ  | 


   فکرکنم که چندسالی میشه که به ایثارگران و جانبازان و آزادگان ؛ چیزی بنام سهام عدالت دادند وبرگه های سهام رو هم بنیادشهیدوامورایثارگران به همه ایثارگران داد . ولی تابحال هیچ خبری از پرداخت سود این سهام به اصطلاح عدالت خبری نشده است ؟؟؟!!!

با توجه به اسمش که باید مبنای آن عدالت باشد سوال اینجاست که چرا هیچ خبری از سود این سهام عدالت نیست ؟؟؟ چرا همه سود این سهام را گرفته اند و باز مانند همیشه سرایثارگران کلاه گشادی رفته است.

نکنه که بنیاد بودجه نداشته و سود و اصل سهام را برای خودش برداشته و رفته برای سهام بانک دی را خریداری کرده است ؟؟

راستی شما خبری از سود سهام عدالت دارید؟؟؟!!!


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1390ساعت 21:51  توسط مدیروبلاگ  | در این همایش سه روزه آزادگان اردوگاه موصل یک (موصل بزرگ) حضور دارند و ضمن تجدید دیدار، خاطرات خود را از روزهای اسارت زنده می کنند.

دراین همایش آزادگان اردوگاه موصل یک از سرتاسر کشور حضور دارند.

و یک پیشهاد :

ایکاش میشد که موسسه فرهنگی پیام آزادگان ؛ با هماهنگی با برگزارکنندگان همایش های آزادگان در سراسرکشور؛ تعدادی از فعالین و مرتبطین آزادگان از اردوگاههای دیگررا هم به همایش دعوت میکردتابسترمناسبی برای آشنایی بیشتری بین طیف های مختلف آزادگان صورت میگرفت.!!!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1390ساعت 21:29  توسط مدیروبلاگ  | 


 

این کارت هابرگه‌ها صرفا یک گواهی است و بیش از یک تکه کاغذ ارزش دیگری ندارد؛ همچنین هیچگونه خدماتی از سوی صلیب سرخ در خصوص این گواهی ها ارائه نخواهد شد.

اخیرا در بین طیف های مختلف آزادگان بحث دریافت کارتگواهي از سازمان صلیب سرخ مطرح شده است که این مساله در ذهن آزادگان عزیز کشورمان سوالی ایجاد کرده است مبنی بر این که آیا دریافت این کارتگواهي مزایایی را در پی خواهد داشت یا خیر. خبرنگار موسسه پیام آزادگان در این باره با مسئول امور حمايتي و جستجوي دفتر صلیب سرخ جهانی گفتگویی اختصاصی انجام داده است.

- پیام آزادگان: بچه های آزاده به دلیل موقعیت خاص خودشان در زمان جنگ تحمیلی و اسارت، ارتباطات نزدیکی با یکدیگر دارند، این ارتباطات امروزه بیشتر شده است و مسائل مرتبط با آزادگان به این دلیل، خیلی زود در بین اقشار مختلف آزاده مطرح می شود، پارسال شایعه ای ایجاد شده بود مبنی بر این که سازمان صلیب سرخ قرار است مبلغی به اسرای ایرانی جنگ تحمیلی اختصاص دهد، اما پس از تماس های موسسه با دفتر صلیب سازمان در تهران این مساله تکذیب شد، امسال نیز مساله صدور کارتگواهي برای آزادگان مطرح شده است، لطفا در خصوص این کارتگواهي توضیح بفرمائید.

رانیا مشلب: کارتگواهي‌ هایی که اخیرا بحث صدور آن مطرح گردیده است، در اصل تائیدیه ای است بر اسارت آزادگان ایرانی، ی. این کارت گواهي‌ها بر اساس همان گواهی كارت‌هایی صادر شده است که عراق به اسرا داده بود و نهایتا سازمان صلیب سرخ جهانی بر اساس بازدیدهای نمایندگانش از اردوگاه ها، آن‌ها را تائید می کند.

این تائیدگواهي ارزش قانونی ندارد، صرفا یک گواهی است و بیش از یک تکه کاغذ ارزش دیگری ندارد؛ همچنین هیچگونه خدماتی از سوی صلیب سرخ در خصوص این گواهی ها ارائه نخواهد شد، ضمنا این گواهی ها سه مولفه مهم دارد که باید مورد توجه اسرای ایرانی قرار بگیرد: اول آنکه صرفا برای تائید اسارت آزادگان در اردوگاه های عراق صادر شده، دوم: شامل اطلاعاتی است از بازدیدهای نمایندگان سازمان صلیب سرخ ثبت شده است و سوم آن که: هیچ ارزش قضائی و قانونیِ ملی دیگری ندارد.

این تائیدیه گواهي‌هاها صرفا براي کمک به اسرای سابق است و اگر از سوی سازمان احساس شود صدور این کارت گواهي‌ها برای آزادگان دغدغه کاذب ایجاد کرده و باعث نگرانی آن ها شده مي‌توان صدور آن ‌ها را متوقف می شوكرد.

اساسا صدور این کارت گواهي‌ها بر اساس سیستم عرضه و تقاضا است، ؛ به این معنی که هر آزاده ای که علاقه ای به دریافت این گواهی داشته باشد ما موظف به صدور آن هستیم, ما آن را صادر خواهيم كرد ولي هیچ اجباری نیز برای آزادگان ایرانی در دریافت این کارت گواهي‌ها نیست و طبعا دریافت یا عدم دریافت این گواهی هاآن‌ها شامل دریافت مزایا نخواهد شد.

- پیام آزادگان: بنابر این علت صدور این کارت گواهي‌ها چیست؟

رانیا مشلب: از این که اسرای ایرانی سالها پس از پایان جنگ و دوران اسارت هنوز با هم در ارتباطند بسیار خوشحالیم، ما نیز از ارتباط با دوستان اسیر ایرانی استقبال می کنیم، هرچه این ارتباط بیشتر باشد برای ما نیز بهتر خواهد بود، برای مثال ما هم اکنون در حال کار کردن بر روی پرونده مفقودین هستیم و ارتباط با آزادگان ایرانی قطعا می تواند به ما در بهبود روند کار بر روی این پرونده کمک کند.

ما می بایست همان وقتی که تقاضا برای دریافت این گواهی‌ ها بالا رفت متوجه می شدیم که احتمال دارد این شائبه در ذهن آزادگان ایجاد شده باشد که دریافت این گواهی ها مزایایی را برای آنان در پی خواهد داشت و. چون سیاست سازمان صلیب سرخ جهانی بر این است که هیچگونه لطمه ای به آزادگان وارد نشود, به‌همين دليل ترجيح مي‌دهيم كه از اين پس در مواردي از اين دست ستاد آزادگان را از پيش در جريان قرار دهيم. بهتر بود این مساله را از پیشتر مدیریت می کردیم.

منبع: پورتال موسسه فرهنگی پیام آزادگان


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1390ساعت 21:23  توسط مدیروبلاگ  | 


ه گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، رئیس شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران، طی نامه‌ای به شورای نگهبان، نظر این شورا در خصوص امکان استفاده جانبازان و آزادگان از یک مقطع تحصیلی بالاتر در کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی را استعلام کرد.

متن نامه فوق به شرح زیر است:

برادر گرامی حضرت آیت اله جنتی

دبیر محترم شورای نگهبان

با سلام و دعای خیر
 
احتراما با عنایت به پیگیری های مستمر ایثارگران عزیز از سراسر کشور و نمایان بودن ضرورت بهره مندی از توان و تعهد ایشان و با توجه به این که در دوره های گذشته نیز ایثارگران مشمول مواد 18 و تبصره ماده 21 قانون تسهیلات استخدامی جانبازان و قانون حمایت از آزادگان، از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر جهت ثبت نام نامزدی مجلس شورای اسلامی بهره مند بوده اند، با احساس لزوم شفاف سازی برای حضور فعال و تاثیرگذار این قشر معظم به نظام اسلامی در سنگر قانونگذاری کشور(مجلس شورای اسلامی) با امعان نظر به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر حذف تبصره(2) ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که شرط کاندیداتوری مجلس را داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن لحاظ نموده است، مستدعی است بدلیل نزدیک بودن مهلت استعفا (به عنوان یکی از شروط اصلی شرکت متصدیان پست های مذکور در قانون انتخابات) درباره حضور این ولی نعمتان انقلاب اسلامی با استفاده از یک مقطع تحصیلی بالاتر در کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی اعلام نظر فرمائید.

مجتبی رحماندوست رئیس شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران
 

متن پاسخ شورای نگهبان به استعلام فوق به شرح زیر است:
 
جناب آقای رحماندوست
 
رئیس محترم شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران

سلام علیکم
 
بازگشت به نامه شماره 54/ 820 /430 مورخ 21/ 2/ 1390 در خصوص استفاده ایثارگان از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر جهت ثبت نام نامزدی مجلس شورای اسلامی، به اطلاع می رساند: موضوع در جلسه شورای نگهبان مطرح شد و مقرر گردید:
 
«مدارک تحصیلی ایثارگران (جانبازان و آزادگان) طبق ماده (18) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نامزد شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک مقطع بالاتر محسوب می شود».
 
کدخدایی

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1390ساعت 11:14  توسط مدیروبلاگ  | عضو هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در مصاحبه با خبرنگار خانه ملت ابراز داشت: پس از تصويب استفساريه ماده 13 قانون حمايت از آزادگان در اسفند ماه 89 دولت موظف شد از محل واگذاري و فروش سهام شركت هاي دولتي طلب آزادگان بابت حقوق دوران اسارت آنها را بپردازد.
بر اساس بند 23 قانون بودجه سال 1390 دولت موظف است نسبت به رد ديون ايثارگران، جانبازان و آزادگان از محل واگذاري يا فروش سهام شركت هاي دولتي اقدام نمايد.
دکتر دهقان نماينده چناران و طرقبه و افزود : با گفتگوهايي كه با معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور هم انجام شده است ايشان نيز بر اجراي اين قانون نظر مثبت دارد. و اميدواريم دولت بتواند با فروش سهام شركت هاي دولتي در سال 90 بتواند طلب آزادگان و ساير ايثارگران را پرداخت نمايد.
عضو كميسيون تلفيق بودجه همچنين افزود : دولت پرداخت ديون ايثارگران را در لايحه بودجه از محل تحصيل درآمد ناشي از فروش سهام شركت هاي دولتي پيش بيني نموده است و ما هم در كميسيون تلفيق پرداخت طلب آزادگان را به آن بند اضافه كرديم. اما اينكه دولت بتواند درآمد ذكر شده در اين خصوص را تحصيل كند و ديون خود را بپردازد بستگي به شرايط فروش سهام شركت ها و اراده دولت در اين خصوص دارد.

منبع: سایت دکتردهقان http://dehghan.parliran.ir


نکته :

همانطوریکه آزاده گرامی جناب آقای دکتردهقان نماینده محترم طرقبه وچناران بیان نموده اند :« طلب آزادگان از بابت ماده13 قانون حمایت از آزادگان از دولت ؛ باید از محل محل واگذاری و فروش سهام شرکت های دولتی ؛ پرداخت شود.

به عبارت صحیح تر ؛ باید پس از فروش شرکتهای دولتی از طریق سازمان خصوصی سازی از وجوه حاصل از آن وجوه نقد« پول نقد» به آزادگان پرداخت شود.»

یعنی سهام شرکت های دولتی به آزادگان پرداخت نمیشود و باید پول نقد داده شود.!!!!

پس باید دست به دعا برداریم تا در این سال اوضاع و احوال اقتصادی مملکت و سرمایه داران و سرمایه گذاران خوب باشد تا بشود سهام شرکت های دولتی که روز به روز اوضاع شان بدتر میشود را به آنها مفت مفت فروخت و ما هم به پول و طلبکاری بی زبانمان که 21 سال دستمان از آن کوتاه بوده برسیم.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390ساعت 18:29  توسط مدیروبلاگ  | 


در پی ارسال پیامکی با عنوان اینکه به شماره تلفن اعلامی با جناب آقای دکتر دهقان تماس گرفته و درخصوص ماده 13 قانون حمایت از آزادگان صحبت کنید.

     امروز چهارشنبه21 اردیبهشت یکی از دوستان تماس گرفت و پس از پرسش سوالاتی بیان کرد که براساس تماس های گرفته شده با بعضی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و صحبت با این عزیزان و خصوصا صحبت با نمایندگانی که خودشان جانباز و آزاده هستند ؛ تقریبا بالاتفاق این نمایندگان اعلام کردند که در حال سعی و تلاش و رایزنی با دولت و مجلس هستند تا بشود براساس ماده13 وجوه نقدی به آزادگان پرداخت شود و نیز از فحوای کلام این نمایندگان اینطور برداشت شده که باید خود آزادگان به صورت جمعی و گروهی نیز از طرق قانونی وراهکارهای قانونی پیگیری نمایند که یکی از این طرق : تهیه نامه و طور با امضای آزادگان است که بدست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد تا ایشان نیز پیگیری نمایند وحتی گفته شده که آزادگان در دسته ها و گروه های مختلف نامه ای را تهیه کرده و از طریق : فاکس یا دورنگار یا نمابر به دفاتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند و نیاز به حضور فیزیکی نمیباشد.

منبع خبر محفوظ است.

پس دوستان : تهیه طور و نامه با امضای جمعی توسط آزادگان و ارسال از طریق فاکس به دفاتر نمایندگان در خصوص بحث مخالفت با پرداخت سهام به آزادگان یادتان نرود.

ازطریق سایت مجلس شورای اسلامی میتوانید آدرس و شماره  تلفن دفاترنمایندگان استان خودرا بدست آورید.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1390ساعت 13:56  توسط مدیروبلاگ  | 


در جلسه 14 اردیبهشت1390 در موزه شهداء در تهران ، با همت و پیگیری دوستان آقایان : جواد کاملان ؛ سیدجلال ابراهیمی و محسن میرزایی ؛ سی دی مستند دومین همایش آزادگان اردوگاه تکریت11 که توسط دبیرخانه !!!! دومین همایش تهیه شده بود بنام {{ شهادت های شمع }} به همراه حدود 1000 تصویر و عکس همایش و نیز فیلم دوران اسارت و موارد دیگری در جلسه 14 اردیبهشت به شرکت کنندگان اهداء گردید.که مورد استقبال بسیار قرار گرفت.

در این سی دی ؛ ( دی وی دی ) دفترچه تلفن آزادگان اردوگاه تکریت11 که شامل حدود1000 اسم آزادگان بهمراه اسم شهر و تلفن همراه ایشان است قرار دارد که میتوان با اخذ پرینت از این شماره تلفن ها جهت ایجاد ارتباط و تماس اقدام کرد.

همچنین در این پک یک پرسشنامه قرار دارد که درخواست میکنیم جهت تدوین و چاپ اولین کتاب جامع آزادگان اردوگاه تکریت11 نسبت به تکمیل و ارسال آن به اعلام شده در پرسشنامه اقدام کنید. و جزء اولین نفراتی باشید که کتاب 11 جلدی آزادگان اردوگاه تکریت11 که همراه با عکس و مشخصات و یک خاطره منتشر خواهد شد قرار بگیرید.

ما گفتیم بعدا بگید چرا زودتر نگفتید.

همچنین در جلسه 14 اردیبهشت تعدادی نبات و نمک متبرک بارگاه امام هشتم ع توزیع شد و مورد استقبال دوستان قرار گرفت . که از دوستانی که امکان را فراهم کرده و تهیه نموده بودند کمال تشکر وسپاسگزاری را داریم .گفته اند اسم نبریم. و به کسانی هم که نرسید عذر خواهی میکنیم . انشالله در جلسات و یا همایش های بعدی سعی میکنیم تعداد بیشتری تهیه و به همه برسد.

در پایان باز هم میگیم که دیدن فیلم مستند اردوگاه تکریت11 ؛ یادبود دومین همایش آزادگان اردوگاه تکریت11 که در مرداد ماه در مشهد برگزار گردید را از دست ندهید ؛

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اردیبهشت 1390ساعت 19:44  توسط مدیروبلاگ  | متن وصیت نامه حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام:

بسم الله الرحمن الرحیم
هذا ما اوصت به فاطمة(سلام الله علیها) بنت رسول الله(صلی الله علیه و آله)
اوصت و هی تشهد أن لا إله إلا الله و أن محمد(صلی الله علیه و آله) عبده و رسوله
و ان الجنة حق و النار حق و ان الساعة آتیة لاریب فیها و ان الله یبعث من فی القبور
یا علی! انا فاطمة(سلام الله علیها) بنت محمد(صلی الله علیه و آله)
زوجنی الله منک لاکون لک فی الدنیا و الآخرة
انت أولی بی من غیری حنطنی غسلنی کفنی بالیل و صل علی و ادفنی بالیل
و لا تعلم احدا
و استودعک الله و اقرء علی ولدی السلام الی یوم القیامة


به نام خداوند بخشنده مهربان

این وصیت نامه فاطمه (سلام الله علیها) دختر رسول(صلی الله علیه و آله) خداست،
در حالی که وصیت می کند که شهادت می دهم،
خدایی جز خدای یگانه نیست و محمد(صلی الله علیه و آله) بنده و پیامبر اوست
و بهشت حق است و آتش جهنم حق است و روز قیامت فرا خواهد رسید، شکی در آن نیست
و خداوند مردگان را زنده وارد محشر می کند.
ای علی! من فاطمه(سلام الله علیها) دختر محمد(صلی الله علیه و آله)  هستم،
خدا مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنیا و آخرت برای تو باشم.
تو از دیگران بر من سزاوارتری،
حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن
و هیچ کسی را اطلاع نده!
تو را به خدا می سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود می فرستم.
منبع» دلائل الامامة، ص۴۲؛ وسائل الشیعه، ج۱۳، ص۳۱۱؛ بحارالانوار، ج۴۳، ص۲۱۴

دیدم که ازپس در ، پهلوی من شکسته است
فریاد من در آنجا ، علی علی علی بود
بر روی سینه ی من ، با میخ در نوشتند
این جرم گفتن علی علی علی بود
من هم زخون سینه ، بر روی در نوشتم
تنها گناه زهرا ، علی علی علی بود

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اردیبهشت 1390ساعت 19:22  توسط مدیروبلاگ  | 


نظام مقدس انقلاب اسلامي که ثمره خون پاک هزاران شهيد بوده است همواره خود را وامدار شهدا وايثارگران دانسته است  و رسيدگي به امور و مشکلات  اين قشر و خانواده آنها را به درستي از الويت هاي اساسي خود قرار داده است  . در حال حاضر جامعه ايثارگري کشور با مشکلات فراواني روبرو است که يقينا مسئولان محترم بايد با ملاک قرار دادن تاکيدات چندباره مقام معظم رهبري در توجه به اين عزيزان؛تلاش کنند اين مشکلات را رفع کرده و موجبات شادي اين عزيزان و خانواده هايشان را فراهم آورند .

هر چند عمده مشکلات جامعه ايثارگري کشور حول محور مسائل اقتصادي چون اشتغال؛مسکن و.. مي گنجد اما شايد عدم فرهنگ سازي در جامعه براي برخورد با جامعه ايثارگر ي و نيز نا آشنا بودن مخصوصا جوانان با فرهنگ والاي ايثارو شهادت  يکي ديگر از معضلاتي باشد که جامعه ايثارگري کشور را رنج مي دهد . متاسفانه بايد گفت که در سال هاي گذشته و مخصوصا در زمان حاکم بودن تفکرات دولت هاي سازندگي و اصلاحات هيچ گونه تلاشی براي ترويج فرهنگ و گفتمان ايثارگري  در جامعه انجام نشد که نتيجه اين عدم توجه ؛  گرايش فاجعه آميز جوانان در آن سالها به فرهنگ هاي وارداتي غربي همچون  مادي گرايي  ؛زندگي مجردي و.. بود. در آن  سالها با توجه به نوع نگاه و اعتقادي که مديران ارشد به مسائل و مشکلات داشتند تحت نام فريبنده تعامل آزاد با جهانيان ! متاسفانه مرزهاي فرهنگي ؛اقتصادي سياسي و اجتماعي کشور را بر روي محصولات بيگانگان گشودند و فرش قرمز ي  را بر سر راه آنان پهن کردند که نگاهي کوتاه به ماحصل اين گشودن بي محاباي مررزها در هر يک از زمينه هاي اقتصاي ؛سياسي؛اجتماعي و فرهنگي بخوبي آثار زيانبار آن را نشان مي دهد.

در زمينه  اقتصادي ؛ساسيت تعديل اقتصادي که نسخه شکست خورده صندوق بين المللي پول بود  را بدون کوچکترين توجه به ويژگي هاي اجتماعي اقتصادي جامعه و مردم  در کشور اجرا کردند  و قرض هاي گسترده بين المللي و خصوصي سازي هاي بدون نظارت کار را به جاي رساند که در کشور تورم بالاي 60 درصد حاصل شد و علاوه بر مشکلات اقتصادي ؛حتي مشکلات امنيتي را نيز براي نظام  بوجود آورد   بايد در نظر داشت  اين سياست هاي ويرانگر توسط تيم اقتصادي آقاي هاشمي رفسنجاني در اوايل دهه 70 آغاز شد يعني زماني که تازه جنگ به پايان  رسيده بود و جامعه ايثارگري کشور اوج مشکلات اقتصادي خود را تجربه مي کرد و هنوز بسياري از اين خانواده هاي بزرگوار نتوانسته بودند  خود را با شرايط جديد و نبود سرپرست در خانه تطبيق دهند و به همين جهت در آن سالها نه تنها گرهي  از کار ايثارگران باز نشد بلکه  سنگ بناي بسياري از مشکلات اقتصادي اين عزيزان در همان دورها بنا شد.

در زمينه فرهنگي نيز ثمره تفکر غرب گرايانه در دولت هاي سازندگي و اصلاحات؛ غالب شدن فرهنگ هاي مصرف گرايانه و مادي گرايانه غربي بود آن هم در حالي که ملت ايران به تازگي 8 سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته بود و مسئولان فرهنگي وقت کشور مي توانستند براحتي از  8 سال فداکاري ؛تلاش ؛ايثار فرزندان اين ملت در جبهه ها نوعي گفتمان فرهنگي  را استخراج کنند که تا سالهاي سال همچون سپري آهنين در برابر گفتمان هاي غربي بايستد .نقطه برتري فرهنگ و گفتمان ايثارگري بر ساير گفتمان هاي موجود نگاه معنا گرا و اخروي است که فرهنگ ايثار بر سايرين دارد و مسئولان وقت اگر ذره اي هوشياري به خرج مي دادند با استفاده از گنجينه هاي عظيم شهداي زنده و خانواده ها شهدا و تحليل گفتماني تجربيات و فداکاري هاي آنها  مانع از بروز بسياري از مشکلات بعدي شوند و يقينا حجم عظيم استفاده از فرهنگ هاي غربي چون مجرد ماندن جوانان ؛تمايل دختران به دير ازدواج کردن ؛افزايش طلاق ؛ ميل به مصرف گرايي به گونه اي که در مصرف انرژي حتي از چين يک ميلياردو و 300 ميليوني جلوبزنيم ؛  استفاده از ماهواره و... حاصل همين تفکر بوده است و به نظر نگارنده يکي از ريشه هاي اصلي فتنه بعد از انتخابات در سال 88؛همان فرهنگ سازي هاي غلط آن دوران بود .بديهي است حاکم شده فرهنگ هاي وارداتي در جامعه بيشتر  از هر کس  دل جامعه ايثارگري کشور را خون کرد که مي ديدند چه راحت اين همه فداکاريها و از جان گذشتگي هاي عزيزانشان  نايده گرفته مي شود  و در زير لواي تعابير دهان پرکني چون حقوق بشر و احترام به مخالف ؛بدترين دهن کجي ها نسبت به تفکر ايثارگري صورت مي گيرد.

انتخابات سال 84 و و راي و حمايت گسترده مردم از کانديدايي که نه  داراي حمايت  احزاب گوناگون سياسي  بود و نه رسانه و تيم رسانه اي قوي در اختيار داشت  و نه بر خلاف ديگر کانديدها  بودجه عظيم تبليغاتي داشت نشانه اي بود از خسته شدن مردم از حاکميت تفکر غربي  و تمايل روز افزون آنها به بازگشت به ارزش هاي امام و شهدا .

دکتر احمدي نژاد در سال 84 در شرايطي توانست به عنوان رئيس جمهورر انتخاب شود که ارزش هاي فراموش شده اوايل انقلاب را مطرح کرده بود ارزش هايي چون عدالت ؛ايثارگري ؛مردم گرايي و ساده زيستي. و موج حمايت گسترده مردم از ايشان بخوبي  نشان داد که مردم عزيز ايران اسلامي و دراس آنان جامه ايثارگري خواستار توجه به ارزش ها و اصولي هستند که شهدا و جانبازان براي تحقق آن جان خود را فدا کردند .

درطي فعاليت  دولت عدالت خواه  هر چند سطح توجه و خدمات به جامعه ايثارگري کشور نسبت به دولت ها گذشته افزايش چشمگيري داشته است  و چه در زمان آقاي دهقان و چه الآن آقاي زريبافان کارها و تلاش هاي بسيار خوبي صورت گرفته است اما هنوز هم تا رسيدن به وضعيت مطلوب فاصله داريم  و انتظارات از دولت عدالت خواه اين است که  در راه بر طرف کردن مشکلات اين قشر از مردم عزيز ايران توجه بيشتري نشان دهد که  مشکلات طرح جامع اشتغال ايثارگران ؛ تکليف تسهيلات قول داده شده براي اختصاص به جانبازان در طرح مسکن مهر؛ خودروهاي وارداتي جانبازان، اشتغال فرزندان جانباز و ايثارگر و ..تنها گوشه هايي از مشکلات جامعه ايثارگري کشور در زمينه اقتصاد است.

و در زمينه فرهنگ هم خواسته نه تنها جامعه ايثارگري کشور بلکه قاطبه امت مسلمان اين نکته است که دولت در امر توجه به مواردي چون حجاب اهتمام و تلاش بيشتري از خود نشان دهد و اجازه ندهد تفکرات انحرافي معدود افراد شناخته شده در دولت بر کل مجموعه انقلابي دولت تاثير بگذارد  چه آنکه اين دولت همان طور که خود رياست جمهور فرموده اند دولت امام زمان است و اصلا شايسته نيست که در دولتي که مزين به نام ولي عصر عج است بعضي گفته ها و اظهار نظرات  مطرح شود .

منبع: سایت فاش نیوز


+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 23:4  توسط مدیروبلاگ  | 


براساس پیامک دریافتی به اطلاع آزادگان و ایثارگران عزیز میرساند: به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ودهه فاطمیه ؛ مجلس سوگواری به مدت 10 روز از ساعت 5 و 30 صبح تا ساعت 8 صبح  روز جمعه مورخ 9 اردیبهشت تا 19 اردیبهشت در منزل آزاده عزیز و گرانقدرحاج مهدی گیوه چی برگزار میشود.

آدرس : مشهد-راه آهن - مقابل هاشمی نژاد 23

شرکت دوستان موجب تعظیم شعائر اسلامی میباشد.


+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 22:55  توسط مدیروبلاگ  | 

 

 

 به اطلاع ازادگان عزيز مي رساند موضوع ابهامات و اشكالات نامه شماره 300552 نحوه پرداخت حقوق ومزاياي زمان اسارت ا ست كه به چه مبنايی باید  پرداخت شود با حقوق زمان پس از آزادي آزادگان يا براساسآخرين حقوق و مزاياي مكتسبه زمان فعل ازاده شاغل و بازنشسته و حالت اشتغال؟ اگر براساس آخرين حقوق و مزاياي فرد آزاده پرداخت نشود خيانتي بزرگ به اين قشر است. تازه بايد خسارت تاخير تاديه حقوق هم بدهند كه چرا با تصويب قانون در سال 1368 وجه آن نيز تامين اعتبار نشد تا در بدو ورود به كشور به آنان پرداخت گردد. حال بجاي معذرت خواهي و جبران خسارت برآنند تا حقوق شرعي و قانوني آزادگان عزيز را بيش از اين تضييع نمايند .

دست شما درد نكند ؟؟؟ جاي تاسف است. قرار است متوليان اجرا كننده در ابلاغيه رياست جمهوري براي آزادگان تصميم گيري كنندکه بر چه اساسي حقوق دوران اسارت را به آزادگان پرداخت كنند ؛ تا بدينوسيله بار مالي ناشي از آن را كاهش دهند. ‌(بخشش از مال مردم؟؟؟).

حال اگر در حق آزادگان اجحاف كنند وفق قانون بايد در ديوان عدالت اداري طرح دعاوي كرد و بر اساس آخرين حقوق ومزاياي مكتسبه حقوق خود را طلبيد و حتي در دادخواست تقديمي درخواست خسارت تاخير تاديه حقوق را نيز صراحتا ابراز نمود.

پس بهتر است دستگاههاي اجراء كننده ابلاغيه به حقوق مكتسبه آزادگان كه با صبرو تحمل 21 سال اين بي مهري را تحمل نمودند بيش از اين برايشان براي دسترسي به حقوق و مزاياي دوران زندان سنگ اندازي نكنند.

در ضمن اگر ابهاماتي هم باشد بايد معاونت حقوقي و امور مجلس انرا رفع نمايد نه بنياد شهيد و ..... "حقوق زمان اسارت بايد بر اساس آخرين حقوق و مزاياي فرد پرداخت گررد.( بمانند پاداش اخر خدمت كه 30 ماه حقوق بر اساس اخرين حكم حقوقي به  مستخدم پرداخت مي شود ) .

مرخصي هاي زمان اسارت نيزوفق بند ع قانون سال 1385 براساس آخرين حقوق و مزاياي فرد آزاده پرداخت گرديد.

نویسنده:صادق حق طلب

منبع: سایت فاش نیوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اردیبهشت 1390ساعت 12:12  توسط مدیروبلاگ  | 

 

در جبهه ها که بودیم یک تابلو آشنا داشتیم که بر روی آن نوشته شده بود " مردان بی ادعا "و حقیقتا مردان عرصه رزم و از جان گذشتگی دوران دفاع مقدس در کلاس درس حضرت روح الله (ره)  آموخته بودند که چونان حضرتش حسابی مادی برای مجاهدتشان باز نکنند که هرچه می کنند برای خداست و ذات اقدسش (جل جلاله) جوابگوست و بگذار طعن ها ، متلک ها ، کم لطفی ها ، ریشخند ها ، دور زدن ها و خلاصه فراموشی صاحبان اصلی این انقلاب باشد که ما را باکی نیست چون " کار برای خدا دلسردی ندارد " و ما نقد جان در معامله با او گذاشته ایم که خود فرموده : " ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم ... " اما گاهی که حقی مسلم از سوی نظام برای گذران زندگی تعیین می شود ، باید احقاق حق شود و شما داد زدن ما را بحساب دیگری نگذارید که ما همان بسیجیان ساده دل و بریده از دنیاییم و عموما حقمان را هم که بخورند ، می نشینیم و تماشا می کنیم و صدایمان هم در نمی آید چون تجربه ثابت کرده که : گوش اگر گوش تو و ناله اگر .... .

علی ای حال ، برای یک چیز هم نمی توانیم حسرت نخوریم و فریاد نکشیم و اینکه عده ای که آمده اند تا عدالت را حاکم کنند از یک سو در دیزی را ! آنقدر باز گذاشته اند تا گربه های بی حیا تا ته آنرا بلیسند و از یک سو برای احقاق حق مسلم عده ای اسیر (آزاده)که اتفاقاً برای تضمین وجود همین کرسی ها و در نتیجه توجه به کوخ نشینان و محرومان سالها شکنجه و درد و رنج را تحمل کرده اند فریاد مفلس بودن و ته کشیدن خزانه بیت المال را سر می دهند و افاضه می کنند که پیشنهاد می کنیم آزادگان عزیز بجای حقوق دوران اسارت کالای غیر نقدی بگیرند ، و شاید لا بد برای اینکه آن کالا ها را بردارند و سر کوی و برزن خود پهن کنند و بفروشند تا شاید نصف و نیمه قیمت فروش آن زخمهای اقتصادی بحد و حصرشان را التیامی بخشند و آزادگان عزیز مطمئن باشند که اصلا این قصه صحت ندارد .

در شرایطی که کمیسیون فلان مجلس برای پرداخت حقوق دوران اسارت ازادگان زار می زند و از نبود اعتبار سخن می راند در همین مملکت و بیخ گوش آنان با دعوت از مربی خارجی آنهم نه برای نشر معارف دین و قرآن ، بلکه برای فوتبالی که اصلا بوی معنویت در آن نیست قراردادهای چند میلیاردی  امضاء می کنند و از کیسه خلیفه می بخشند ! و هزینه های سر سام آور دیگری را نه برای ورزش های مورد توصیه اسلام مظلوم بلکه برای ورزشی می کنند که گاهی که در ورزشگاهها می روی و سخنان رکیک و رقاصی های دون شأن یک مسلمان را دیدی بدانی که این میلیاردها تومان پول بی زبان بیت المال که به جیب یکی رفته چه خروجی عظیمی داشته است ،حال بماند سرمایه بیت المالی که برای رفتن یک توپ در دروازه ولخرجی می شود و آنچنان واژه قهرمانان ملت را برای آنها بکار می برند که گوئی مملکت را از دهان اژدهای هفت سر نجات داده اند و امت را بر چشمه آب حیات روزی داده اند و .... !

براستی چرا زمانیکه حرف و سخن از آزادگان و جانبازان می شود و عده ای با معرفت و درد آشنا قصد می کنند تا گوشه چشمی به آنان کنند تا در کوران زندگی پر درد و رنج آنان پس از آزادی بتوانند لبخندی بر لب فرزندان و اهل خانه بنشانند و زخم های بیحد و حصر زندگی را مرحم گذارند و با حق مسلم خود چاله ها و شکاف های عمیق زندگی خود را پر کنند ، اهل شعار فریادشان بلند می شود که بودجه نداریم ، مشکل داریم ، ابهام داریم و ... و به نحوی بدنبال ماست مالی کردن قانون آنهم برای کسانی که بقاء میز و کرسی های امروز آنان مرهون سلب سلامتی روحی و روانی آنها و نوازش شلاق های بعثیون عراق و توهین های بی شرف ترین مردم روی کره زمین در اردوگاههای بعثیون بر جسم نحیف و دردمند آنان است !

و براستی چرا وقتی می خواهند با یک مربی خارجی ، آنهم نه برای آموزش معارف دین و قرآن ، و بلکه برای ورزش ساخته دست صهیونیسم قرارداد چند میلیاردی ببندند ، کمیسیون ها بصدا در نمی آیند و دولتی ها نمی فرمایند که این قرار دادها ابهام دارد و حافظان بیت المال و از خزانه داران کسی داد نمی زند که پول و بودجه نداریم و .... ؟

در شزایطی که مرفهان بی درد جامعه و آقازادگان با پول بیت المال سوار بر ماشین های خارجی چند صد میلیونی بسرعت از بیخ گوش جانبازی که خس خس سرفه هایش امانش را بریده و آزاده مظلومی که برای گرفتن یک وام پانصد هزار تومانی برای مرمت خانه خرابه اش در مانده ، رد می شود و نیشخند می زند ، آیا این مظلومیت نیست که حاملان رایت آزادگی و سرافرازی و استقلال را از چشم بیندازیم ؟

قطعا کمیسیونی از مجلس که پیشنهاد مبادله حقوق معوقه آزادگان را با کالای غیر نقدی می دهد نه خود درد نداری کشیده اند و نه تا کنون شلاقی را بر پشت مبارک حس کرده اند و نه اینکه هزار درد بی درمان آزادگان جانباز را داشته و یا تجربه کرده اند و الا پیشنهاد ارزنده خود را برای آنانی می گذاشتند که کرور کرور از بیت المال می برند و سیر نمی شوند ، وام های چند صد میلیاردی می گیرند و حتی رئیس جمهور مملکت هم حریفشان نمی شود و مثنوی از این حرف های غمبار و دلگیر ما نیز لابد صد من شود !

امید است اکنون که با عنایت مجلس محترم و توجه پدرانه شورای محترم نگهبان و التفات ریاست محترم جمهور ماده 13 قانون حمایت از آزادگان به تصویب و تأیید و ابلاغ رسیده است ، عده ای در صدد  حق کشی و بازی دادن آزادگان نباشند و با بازی با کلمات موجبات انحراف اذهان دلسوزان را فراهم ننمایند.

اگر مفاد ماده 13 قانون حمایت از آزادگان عزیز بعنوان قانون تصویب و تأیید شده است  چرا بعضی برای تأمین اعتبار و بار مالی آن سنگ اندازی و بهانه جوئی می کنند .این محترمین فرض کنند بازی فوتبال بی خاصیت ما برای چند فصل لازم به دو قرارداد چند میلیاردی دیگر مثل آنچه اخیرا امضاء شده دارد و آنگاه مشکل کمبود و نبود اعتبار اجرای قانون ماده 13آزادگان هم به خوبی و خوشی حل و مرتفع خواهد شد ...

نویسنده:حبیب حسن زآده بافقی ازاده 8 ساله و جانباز 40 %

منبع: فاش نیوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اردیبهشت 1390ساعت 12:7  توسط مدیروبلاگ  | 


 در خصوص نحوه پرداخت و اجرای ماده 13 و استفساریه آن و پیرو سوالاتی که دوستان مینمایند به اطلاع میرسانیم :

پیرو طرح استفساریه ماده 13 که  توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در صحن علنی ارایه گردیده بود و به عنوان دلایل ذکر گردیده بود آمده است :

{« بند ع تبصره 20 قانون بودجه سال 1386 کل کشور که مقرر می نماید حقوق مرخصی آزادگان که براساس ماده 13 قانون حمایت از آزادگان دوبرابر محاسبه و ذخیره شده است ، براساس آخرین حقوق و مزایای فرد قابل پرداخت خواهدبود.  »}

توضیحا اینکه براساس مواد قانونی و سابق الصدور که مدنظر قانونگذار قرار گرفته و با توجه به سوابق مزبور ؛ باید حقوق و حق سنوات دوران اسارت که دوبرابر محاسبه گردیده است براساس آخرین حقوق دریافتی پرداخت گردد.

و حال با عنایت به تصویب و ابلاغ استفساریه ماده 13 به دستگاههای ذیربط ؛ نامبردگان موظفند که حقوق و مزایا و پاداش های مزبور را براساس آخرین حقوق دریافتی پرداخت نمایند و جای هیچ شک و شبهه ای هم نیست .

در ضمن در خصوص اینکه در بودجه سال 89 و نیز بودجه سال 90 پیش بینی گردیده که جهت رد مطالبات و دیون ایثارگران از واگذاری سهام کارخانجات و موسسات و شرکتهای دولتی و توسط سازمان خصوصی انجام پذیرد؛ اگر هم اینکار صورت گیرد جای شکرش باقی است ؛ زیرا با عنایت باینکه اکثرشرکت ها در سازمان بورس هستند میتوان در صورت نیاز در بورس اقدام به فروش سهام کرد و یااینکه سهام را نگه داشت و از سود آن بهره برد.

ما یک پیشنهاد هم داریم و آن اینکه :« میتوان با هماهنگی با دوستان و خصوصا در جمعیت آزادگان دفاع و تهیه طومار و رایزنی با مراکز و مراجع مختلف بیاییم که مطالبات آزادگان اردوگاه تکریت11 و یا چه بسا دیگر آزادگان را برآورد نموده و درخواست کنیم که میزان مطالبات و طلب آزادگان که مطمئنا با یک حساب سرانگشتی مبلغ قابل توجهی خواهد شد ؛ سهام یکی از شرکت ها و یا کارخانجات را به طور کامل دراختیار بگیریم و این کارخانه یا شرکت یا موسسه توسط خود آزادگان اداره و گردانده شود ؛ مانند شرکت مینو که هم اکنون توسط خود آزادگان مدیریت میشود.

و نیز میتوان به خاطر جلوگیری از تضییع حقوق آزادگان ؛ پیگیری و رایزنی کرد که از سهام بانک تجارت ؛ بانک صادرات و یا صنایع فولاد و صنابع مادر و امثالهم این مطالبات و دیون آزادگان که ازرش فرابورسی دارند؛ پرداخت شود .

لازم بذکر است میتوانید جهت مطالعه و بررسی به مشروح مذاکرات و نیز متن استفساریه ماده13 که سایت مجلس شورای اسلامی قرار دارد مراجعه کنید.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اردیبهشت 1390ساعت 20:58  توسط مدیروبلاگ  | 


امروز ششم اردیبهشت 1390 میباشد .

در سال 88 در چنین روزی ساعت 13 و 38 دقیقه روز یک شنبه این وبلاگ افتتاح و در فضای مجازی شروع بکار و فعالیت نمود.

در طول این دو سال گذشته آزادگان فراز و نشیب های زیادی داشته اند.

استارت همایش های اردوگاهی که اولین بار توسط آزادگان اردوگاه تکریت11 در اصفهان و با همت بلند دوستان و خصوصا آزادگان استان اصفهان و حاج آقای باطنی شروع شد که پس از آن همایش بزرگ آزادگان جهان اسلام و اردوگاههای موصل در همدان بود.

همچنین در سال گذشته نیز چندین همایش برگزار شد : کمپ 10 ، موصل 2 ؛ تکریت12 و همایش های استانی و اردوگاهی که بارزترین آنها برگزاری با شکوه و غرورآفرین دومین همایش آزادگان اردوگاه تکریت11  در تابستان 1389 در جوار بارگاه منور امام هشتم علیه السلام همراه بود که اوج این همایش حضور خانواده های آزادگان اردوگاه تکریت11 همراه با آزادگان در دومین همایش بود.که باعث گردید بعد از 20 سال و خصوصا در سالروز آزادی اسراء و آزادگان ؛ بیشتر برنامه ها همراه و با چاشنی مفقودین باشد که نمونه بارز آن  حضور دکتر چلداوای و آقای جلالوند در برنامه زنده شبکه 3 سیما بود. و این برگ زرینی در تاریخ ایثارگران باقی خواهد ماند که این همایش ها و تشکل ها بدون کمک و همراهی دولتمردان وبه صورت کاملا غیرانتفاعی و غیردولتی صورت گرفته است و این در حالی که بنا بر گفته های امام راحل و رهبر بزرگوارمان ، ایثارگران بیشترین دین را برگردن نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند.

در این دوسال گذشته دوستانی بودند که رحل اقامت از بین ما بستند و به دیار باقی و دیدار معبود شتافتند که برای این دوستان نیز غفران الهی را آرزومندیم.

در سال گذشته و با پیگیری های آزادگان و خصوصا آزادگان مفقود الاثر و وبلاگ رسمی آزادگان اردوگاه11تکریت با مدیریت حجت الاسلام مازندرانی ؛ بحث پیگیری و مطالبات آزادگان از کارهای موفقیت آمیز این دوستان بوده است که در این اواخر با اطلاع رسانی به موقع و زود هنگام سرنوشت ماده 13 و استفساریه آن میتواند از کارهای به یاد ماندنی آزادگان و مفقودین در پیگیری و احقاق حق خودشان باشد.

علی ایحال با عنایت به شروع سال سوم فعالیت این وبلاگ از شما دوستان و آزادگان و تمامی بازدیدکنندگان گرامی که مارا در پربارتر کردن این وبلاگ همراهی و  همیاری کردید کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم که با ارایه نظرات سازننده خود مارا در انجام رسالت فرهنگی و خطیر خود یاری نمود و تنها نگذارید.

با امید سربلند و کامیابی برای تمامی آزادگان و ایثارگران و خصوصا آزادگان و اسرای مفقودالاثر


+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اردیبهشت 1390ساعت 19:26  توسط مدیروبلاگ  | 


همزمان با نزدیک شدن به برگزاری نشست آزادگان و فعالان اردوگاه تکریت11 در 14 اردیبهشت90 در موزه شهدا در تهران و صحبت و پیگیری مسایل بهداشتی آزادگان و اجرای طرح سلامت ؛ خبر زیر خالی از لطف نیست ؛ بخوانید :

معاون  بهداشت  و درمان  سازمان  بنیاد  شهید وامورایثارگران  خراسان  رضوی  از خدمت  رسانی  کلیه  بیمارستانهای دولتی  ،خصوصی و 562 مرکز  درمانی  این  استان  به جامعه  ایثارگری این استان خبر داد

به گزارش روابط عمومي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان خراسان رضوي
 دکتر  حنایی با اعلام  این خبر  افزود:175پزشک متخصص،87پزشک  عمومی ،157 داروخانه ،146 مرکز  درمانی (درمانگاهها،آزمایشگاهها و غیره...)این  استان  با سازمان  بنیاد  شهید  وامور  ایثارگران خراسان  رضوی  قرار داد همکاری جهت  خدمت رسانی  به خانواده های  شهدا  وایثارگران دارند  که  این  خدمات به صورت درمانی  سرپائی ،کلینیکی ،پاراکلینیکی  و داروئی  انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد:علاوه برمراکز  فوق  یکصدو سی  پزشک نیز به عنوان  پزشک  سلامت  ایثارگران مسئول  پیگیری  و کنترل  سلامت آنان می باشند
.

منبع خبر : سایت بنیادشهیدوامورایثارگران استان خراسان رضوی


+ نوشته شده در  شنبه سوم اردیبهشت 1390ساعت 11:15  توسط مدیروبلاگ  |